1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Bu Ülke Kolay Kurulmadı
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Ülke Kolay Kurulmadı

A+A-

Ülke olarak çok garip günler yaşamaktayız. Genç bir kardeşimizin otobüsün dışından İstanbul belediye başkan adayına hitaben söylediği söz olan ‘Her şey güzel olacak’ sloganı üzerinden mevzunun FETÖ’ye ve hatta PKK'ya kadar uzanmış olması artık insan aklıyla alay etmenin de bir sınırı olmadığını göstermiştir. 

Ne hazindir ki iktidar partisi ve destekçisi kendileri gibi düşünmeyenleri kolaylıkla terör örgütleriyle bağlı ve bağlantılı gösterme hakkını kendilerinde görebilmektedir. 

***

Diğer yandan da FETÖ ile bağlantılı, adamı, gücü, mevkisi ve imkanı olanlar sanki 15 Temmuz yaşanmamış gibi devlet kademelerinde görev bulabilmeleri, sadece beni değil 15 Temmuz’da yakınlarını kaybetmiş çok sayıda insanımızı da rahatsız etmiştir ve etmektedir. 

İşin daha üzücü ve garip tarafı bugün uluorta herkesi FETÖ ile bağlantılı göstermeye gayret edenlerin geçmişlerine baktığımızda boğazlarına kadar FETÖ örgütünün derinlerine battıkları görülecektir. Bu tip örneklere şehrimizde de rastlamak mümkündür. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misalinden yola çıkarak kendilerini kamufle etmek isteyenlerin temel yöntemi kendileri gibi düşünmeyen herkesi yasa dışı göstermek olmuştur. 

***

Böylesine bir ortamda terörist başı Öcalan'ın 8 yıl sonra avukatıyla görüşmesi konusunu MHP Genel Başkanı Bahçeli dahi son derece doğal bir durum olarak algılamaktadır. Mesele şu ki aynı değerlendirme AK Partili veya MHP'li yetkililer tarafından değil de diğer partili yetkililer tarafından paylaşılması halinde söylenebilecek sözleri, atılacak iftiraları okuyucunun takdirine bırakıyorum.

***

Bu ülke kolaylıkla kurulmadı. Kolaylıkla bu aşamaya gelinmedi. Dolayısıyla günlük siyasi çekişmelerle ülkemizin insanına kimsenin yazık etmeye hakkı yoktur. İnsanlar hakkında düşmanlık dili üretmenin, hakaret etmenin, iftirayı meşru bir yol olarak görmenin kimseye bir faydası yoktur. 

Bizler Türk milleti olarak inanan insanlarız. Merhum Aliya İzzetbegoviç’in ifade ettiği gibi “Savaş ölünce değil düşmana benzeyince kaybedilir” fikrinden hareketle biz doğrularımızdan vazgeçmemeliyiz.

Mutlaka kazanan Türk kalanlar olacak ve millet olarak güzel günlere ulaşacağız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.