1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Büyüklere Masallar Küçüklere Gerçekler-7 Adam Yokmuş-2
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Büyüklere Masallar Küçüklere Gerçekler-7 Adam Yokmuş-2

A+A-

Yetişkinler, büyükler, “niçin adam yok?” diye sormak yerine, “adam yok ki!” diye şikayet edip geçiştiriyorlar… Hem oy verdiklerine pişman olmuşlar, hem de çaresizlik içinde sözlerini “oy verecek başka adam yok ki!” diye bitiriyorlar… Onlar, kandıkları masallar ile uyuyadursun biz küçüklere gerçekleri anlatım inşallah.

*

Bakabildiniz mi çocuklar? Asker, siyasetçi, tarihçi, gazeteci, yazar, bilim insanı, vb, milletimize işin aslını, gerçekleri anlatma potansiyeli olan, içeride ve dışarıda düşman tuzaklarını dağıtma, siyasi oyunları bozma potansiyeli olan, milletimizi aydınlatma ve gerektiğinde milletimize liderlik etme potansiyeli olan kaç adamımız öldürülmüş? Kimisinin canını almışlar, kimisinin itibarını… Nasıl? Niçin?

*

Peki, onca adam öldürülürken ve susturulurken, kimler el üstünde tutulmuş? Bakalım.

*

Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını sağlayan Kurtuluş Savaşımızı, zaferimizi, başarılarımızı ve kazanımlarımızı küçümseyenler, şehitlikler semboliktir diyenler. İstiklal marşımıza dil uzatanlar, bayrağımızı diline dolayanlar, Andımızı okuyamayanlar…

*

Türkün tarihini bin yıl ile sınırlayan ve şu yurdumuzda et ve tırnak gibi olduğumuz halkları birbirine düşürmeye çalışanlar, düşmanlıklarını, İslami sözler ve şekiller ile maskeleyenler.

*

Tarih yalan söylüyor diye diye kafaları karıştıran ve karışan kafalara düşman yalanlarını tarih diye anlatan, düşman beslemesi sahte tarihçiler. Yani, tarihimizi içerden çarpıtan TİÇ’ler ve bunlara kananlar…

*

İşgal edilen İslam topraklarındaki sömürüyü, talanı, rezaleti, namussuzluğu, Müslüman katliamlarını yazan tarihi gizleyerek, Türk’ün yazdığı tarihe yalan diyen ve hatta düşman kazansaydı daha iyi olurdu diyenler… Bunlara kananlar!...

*

Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan on yıl önce, Osmanlı’nın kaybettiği On iki Ada ve nice nice topraklarımız için Türkiye Cumhuriyetini suçlayan yalancılar, bu yalanlar ile Lozan'ı tartışmaya açanlar.

*

Madenlerimizi Lozan antlaşması yüzünden kullanamıyormuşuz da 2023’den sonra kullanabilecekmişiz gibi yalanları yayanlar ile bu yalanlar üzerine siyaset kuranlar ve bunlara kananlar. Türkiye’nin maden çıkarma, işleme ve ihracat rakamlarına bakanlar bu yalanı hemen anlar ama anlayanlar değil anlamak yerine kananlar el üstünde tutuluyorlar.

*

Boğazları işgalcilerden geri alma ve üzerinde hakimiyetimizi kurma başarımızı görmezden gelirken, boğazlardan geçen gemilerden para alınmıyor gibi bir çarpıtmayı hayati bir sorun gibi anlatan ve bunu anlatırken hukukun ruhunu saptıranlar ve bunlara kananlar.

*

400 yılı İslam halifeliği ile geçen 600 yıllık ömrü süresinde şeriat temelli bir hukuk geliştiremeyen ve bu hukuku dünyaya yayamayan ve sonunda Avrupa’dan, Roma temelli kanun ithal etmek zorunda kalan Osmanlı’nın bu yaptığını görmezden gelirken, Türkiye Cumhuriyetinin Avrupa’dan kanun almasını eleştirenler… 600 yılda Osmanlı’nın yapamadığı bir şey için, yeni kurulan bir devleti suçlayanlar, bunlara kananlar.

*

Daha çok var, ama yeterli yerimiz yok. Ayaklar baş olunca mı yoksa balık baştan kokunca mı uyanacak bizim büyükler? Uyuyan uyusun, henüz kandırılmamış, henüz uyutulmamış küçükler milletimize kurulan tuzakları dağıtmaya yetecektir. Devam edeceğiz inşallah. Selam ve dua ile...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.