1. YAZARLAR

  2. Mehmet Ali Eskipostalcı

  3. Büyükşehir Altay’a yakışır
Mehmet Ali Eskipostalcı

Mehmet Ali Eskipostalcı

Haber/Yorum
Yazarın Tüm Yazıları >

Büyükşehir Altay’a yakışır

A+A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in partisinden milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesinin ardından AK Parti, yeni belediye başkanlığına Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı layık gördü. Hayırlı olsun.

*

Gerek sosyal, gerek kültürel, gerekse fiziki belediyecilik anlamında Uğur İbrahim Altay’ın Selçuklu’ya kazandırdıklarını göz önüne aldığımızda Sayın Altay’ın Konya gibi bir büyükşehri yönetecek olması son derece doğru bir karar. 9 yılda gerçekleştirdiği projelerle Selçuklu’nun şanını tüm dünyaya duyuran Başkan Altay’ın bundan sonraki süreçte şehrimiz Konya’yı da layıkıyla yöneteceğine inancımız tam.

*

Yazımın hemen başında, Uğur İbrahim Altay’ın kısa geçmişini sunmak istiyorum. 44 yaşındaki tecrübeli başkan, 1974 yılında Konya’da doğdu. İlköğretimini Selçuk İlkokulu ve Mevlana Ortaokulu’nda liseyi ise Konya Gazi Lisesi’nde tamamlayan Uğur Başkan, 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 2004-2008 yılları arasında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Altay, 2008 yılındaki seçimlerde ise bağlı bulunduğu odaya başkan olarak geldi.

*

Mart 2009 seçimleri ile Selçuklu Belediye Başkanlığı görevine başlayan Uğur İbrahim Altay’ın, 30 Mart 2014 seçimleriyle Selçuklu Belediye Başkanlığı görevine 2. kez seçilmesi, başkanlık görevini layıkıyla yerine getirdiğinin en önemli göstergelerinden biriydi. Bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başkan Altay’a verdiği destekler Altay’ın saygınlığını daha da artırdı.

*

8 yıldır sektörde yer alan bir muhabir olarak Başkan Altay’ın sayısız programına şahitlik ettim. Sayın Altay’ın görev süresi boyunca Selçuklu’ya kazandırdığı ve gerçekleştirdiği önemli projelerden kısaca bahsetmek istiyorum.

*

Altay ile geçen 9 yıllık sürede ilçe, Selçuklu Kongre Merkezi başta olmak üzere Belediye Hizmet Binası, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille Kültür Vadisi, Selçuklu Otizmli Bireyler Merkezi, Uluslararası Spor Salonu, Selçuklu Çiçek Bahçesi, Şehit Savcı Hakan Kılıç Kanyon Parkı, Macera Kulesi, Umut Evi ve ismini sayamadığım daha nice spor salonlarına, aile yaşam merkezlerine, mahalle konaklarına, sosyal tesislere ve pazar yerlerine sahip oldu. Başkan Altay ile birlikte sosyal ve kültürel belediyecilikte zirve yapan Selçuklu, bu dönemde deyim yerindeyse altın çağını yaşadı.

*

Başkan Altay ve Selçuklu demişken, ‘Selçuklu Torunları Ecdatla buluşuyor’ ve ‘Selçuklu Torunları Osmanlı’nın İzinde’ projelerinden bahsetmemek olmaz. ‘Bunun Adı Aşk’ sloganıyla çalışmalarını yürüten ve Selçuklu’da ikamet eden öğrencileri Çanakkale ile Bilecik’te ecdatla buluşturan Sayın Altay ve ekibini tebrik ediyorum.

*

Başkan Altay’ın tüm çalışmalarını anlatmaya kalksak satırlarımız yetmez. Zaten Konya halkının yeni başkanını da yakından tanıdığını düşünüyorum. Mütevazı kişiliği, alçak gönüllülüğü ve cana yakınlığı ile gönüllerde taht kuran Sayın Uğur İbrahim Altay’ın Konya’nın adını daha da yükseklere taşıyacağına inancım tam. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a yeni görevinde başarılar diliyor, görevinin şehrimiz adına hayırlar getirmesini diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.