1. YAZARLAR

  2. Naciye Görpe

  3. Büyükşehir Çalışıyor
Naciye Görpe

Naciye Görpe

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Büyükşehir Çalışıyor

A+A-

Memleketim… Birkaç ay öncesinde İzmir ziyaretimde yeni dostluklar edindim. İzmirli bir amcanın belediyelerimiz sayesinde Konya için söyledikleri beni onurlandırdı. Bu konuşmayı siz okuyucularıma aynen iletmek istiyorum: “Dostum, Konya çok temiz bir şehir. Alâeddin Tepesi’nde çekirdek yiyorsun, anında biri gelip temizliyor. Sokaklar ve caddeler tertemiz. Düzenli bir şehir, sakin ve huzurlu. Her adımda parklar var.” Amcanın söyledikleri ortamda merak uyandırdı ve uzun uzun Konya geleneklerinden bahsettik.

***

Konya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe belediyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Selçuklu Belediyesi’nin Sille Barajı Projesi son zamanlardaki en dikkat çeken projelerden biri idi. Meram Belediyesi hakeza güzel çalışmalar içinde. Fakat ben en çok Karatay Belediyesi’ne dikkat çekmek istiyorum. Çocukluğumuzdan buyana Karatay hep kırsal kesim muamelesi görmüş bir ilçe olarak günümüze geldi. Fakat son yıllarda yapılan çalışmalar ve kentsel dönüşüm Karatay’ı  bambaşka bir hale getirdi. Karatay hak ettiği hizmeti alıyor diye düşünüyorum. Mesela benim Karatay bölgesine hiç işim düşmezdi şimdi ise mutlaka ayda bir kez lunaparka piknik amaçlı da olsa gidiyorum. Meram zaten vazgeçilmezimiz.

***

Burada rahatsız olduğum bir konu var. İnşallah bu konu ile ilgilide bir proje oluşturulur. Meram Tıp Fakültesi acil girişinden ambulansın iki yüz metre gidip tekrar dönerek hastaneye giriş yapması beni çok rahatsız ediyor. Akyokuş’a üst geçit yerine hastane önüne alt geçit yapılsaydı diye düşünüyorum. Konya bu hizmeti hak ediyor…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar