1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP aday listesini YSK'ya sundu
CHP aday listesini YSKya sundu

CHP aday listesini YSK'ya sundu

CHP aday listesi YSK'ya teslim edildi. CHP İstanbul , Ankara , İzmir milletvekili adayları kimler? CHP adaylarından 3 isim liste büyük şok yaşadı.

A+A-
CHP adayları belli oldu, Cumhuriyet Halk Partisi YSK'ya milletvekili adaylarının listesini teslim eden ilk parti oldu.  


CHP aday listeleriyle ilgili olarak chp.org.tr sitesine koyduğu bilgilendirme metninde 1 Kasım milletvekili listelerine son şeklinin verilerek YSK'ya teslim edildiğini duyurdu. YSK’ya teslim edilen listelerde, 7 Haziran Genel Seçimlerinde milletvekili seçilen 131 ismin 128’i yerlerini korudu. 3 isim ise listede yer bulamayarak şok yaşadı. 550 Adayın içinde 28 genç aday bulunuyor, 14 Seçim bölgesinde ise kadın adaylar ilk sıraya konuldu.  

CHP adayları listesinde İstanbul , Ankara ve İzmir 'de liste başına yerleşen isimler ve tam liste şöyle oluştu.
ANKARA 1. Bölge adayları
1 - Ayşe Gülsün Bilgehan
2 - Necati Yılmaz 
3 - Tekin Bingöl
4 - Aylin Nazlıaka
5 - Levent Gök  
6 - Ali Haydar Hakverdi
7 - Bülent Kuşoğlu
8 - Ali Balkız
9 - Gamze Taşcıer
10 - Mehmet Hadimi Yakupoğlu  
11 - Selahattin Emre
12 - Sema Aksoy  
13 - Faruk Özdemir
14 - Erdoğan Kılıç
15 - Tarhan İçli   
16 - Sezgin Kaya
17 - Ahmet Ersen Özsoy
18 - Murat Can Işıldak
 ANKARA 2. Bölge adayları
1 - Şenal Sarıhan
2 - Murat Emir
3 - Ahmet Haluk Koç
4 - Nihat Yeşil
5 - Ali Rıza Erbay
6 - Celalettin Koç  
7 - Semra Dinçer
8 - Barış Ozan Vural
9 - Ali Yılmaz
10 - Selma Ergen
11 - Abidin Şahin
12 - Emre Aydın
13 - Canan Güllü
14 - Erol Bektaş
İSTANBUL 1. Bölge adayları
1 - Şafak Pavey
2 - Gamze Akkuş İlgezdi
3 - Gürsel Tekin
4 - Barış Yarkadaş
5 - Mehmet Akif Hamzaçebi
6 - Mahmut Tanal
7 - İlhan Kesici
8 - Oğuz Kaan Salıcı
9 - Onursal Adıgüzel
10 - Ali Özcan
11 - Yakup Akkaya
12 - Metin Ağırman
13 - Kadir Gökmen Öğüt
14 - Cem Haydar Bektaş
15 - Birsen Tursun Demirel
16 - İrfan Karacan
17 - Berhan Şimşek
18 - Derya Şentürk
19 - Necdet Saraç
20 - Hasan Uzunyayla
21 - İlkay Orhan
22 - Erkan Başboğa
23 - Nurettin Sarıbal
24 - Hüsniye Kaya
25 - Özgen Nama
26 - Süleyman Güzel
27 - İsmail Altay
28 - Süleyman Bayraktutan
29 - Havana Başaran
30 - Umut Çakır
31 - Yelda Gargun
İSTANBUL 2. Bölge adayları
1 - Selina Doğan
2 - Aykut Erdoğdu
3 - Mustafa Sezgin Tanrıkulu
4 - Dursun Çiçek
5 - Süleyman Sencer Ayata
6 - Gülay Yedekci
7 - Kadri Enis Berberoğlu
8 - Didem Engin
9 - Mustafa Sarıgül
10 - Çetin Soysal
11 - Melda Onur 
12- Yüksel Mansur Kılınç 
13 - Cengiz Alp
14 - Hülya Çiğdem Anad İbrahimhakkıoğlu
15 - Gül Yüksel
16 - Zeynel Öztürk
17 - İnan Güney
18 - Özgür Koçak
19 - Güven Karataş
20 - Mustafa Ozan Şer
21 - Yusuf Ergüven
22 - Kemal Büyükbayrak
23 - Fatma Genç
24 - Fidan Aslan Eroğlu 
25 - Kadir Demirgöz
26 - Halit Özyurt
İSTANBUL 3. Bölge adayları
1 - Bihlun Tamayligil
2 - İlhan Cihaner
3 - Engin Altay
4 - Ali Şeker
5 - Erdoğan Toprak
6 - Eren Erdem
7 - Mehmet Bekaroğlu
8 - Zeynel Emre
9 - Sibel Özdemir
10 - Seyhan Erdoğdu
11 - Fevzi Gümüş
12- Emine Gülizar Emecan
13 - Ali Özgündüz 
14 - Gökhan Gümüşdağ
15 - Süleyman Çelebi
16 - Çetin Çapan 
17 - Efkan Bolaç 
18 - Özgür Karabat
19 - Hüseyin Özkahraman 
20 - Erhan Bozan
21 - Tülay Ateş
22 - Mehtap Albayrak 
23 - Rza Akpolat
24 - Kemal Çebi
25 - Şahanım Meter
26 - Taşkan Uysal
27 - Selçuk Müsnat Hazinedar
28 - Özlem Durdağı Dokuyucu
29 - Türkan Kebeci
30 - Başak Merih Eriçok
31 - Seda Önder 
İZMİR 1. Bölge adayları
1 - Selin Sayek Böke
2 - Musa Çam
3 - Ahmet Tuncay Özkan
4 - Tacettin Bayır
5 - Özcan Purçu
6 - Ali Yiğit
7 - Murat Bakan
8 - Muhsin Kurt
9 - Ali Hıdır Uludağ
10 - Ednan Arslan
11 - Sevda Erdan Kılıç
12 - Nilay Kökkılınç
13 - Muzaffer Emir Cömert 
İZMİR 2. Bölge adayları
1 - Zeynep Altıok
2 - Kemal Kılıçdaroğlu 
3 - Zekeriya Temizel
4 - Mustafa Ali Balbay
5 - Aytun Çıray
6 - Atila Sertel
7 - Kamil Okyay Sındır
8 - Ali Engin
9 - Hüseyin Sezer
10 - Ülkümen Rodoplu
11 - Ali Kemal Elitaş
12 - Sibel Parmaksız 
13 - Nurgül Uçar Aktuğ

Adana 
1 - Elif Doğan Türkmen 
2 - Zülfikar İnönü Tümer
3 - İbrahim Özdiş
4 - Aydın Uslupehlivan 
5 - Burhanettin Bulut
6 - Müzeyyen Şevkin
7 - Orhan Toklu
8 - Nesrin Göçhan
9 - Kemal Derin
10 - Rukiye Çinkılıç
11 - Yüksel Karaaslan
12 - Gülcan Abalı 
13 - İbrahim Demir
14 - Etem Tok
Adıyaman
1 - Sıddık Şahin
2 - Fatma Ulubey
3 - Deniz Çakmak
4 - Mustafa Hakkan Kılınç
5 - Zeynep Saya
Afyonkarahisar
1 - Burcu Köksal
2 - Hatice Gök 
3 - Bekir Kasap 
4 - İsmahan Nergiz
5 - Adnan Çelik
Ağrı 
1 - Kazım Güzel 
2 - Erkan Sayan
3 - Mehmet Sıddık Yel 
4 - Kasım Aslan
Aksaray
1 - İsmail Hakkı Açıkalın
2 - Meral Koçar
3 - Hasan Ali Elibol
Amasya
1 - Mustafa Tuncer
2 - Hasan Acar
3 - Arife Serpil Saraçoğlu
Antalya
1 - Niyazi Nefi Kara 
2 - Deniz Baykal
3 - Çetin Osman Budak 
4 - Mustafa Akaydın
5 - Devrim Kök
6 - Figen Albuga Çalıkuşu 
7 - Rafet Zeybek 
8 - Nusret Bayar
9 - Deniz Filiz
10 - Sultan Yegen
11 - Sevindik Gizli
12 - Cavit Arı 
13 - Barış İşbilen
14 - Meral Mengi
Ardahan
1 - Öztürk Yılmaz
2 - Erdem Uyğur
Artvin
1 - Uğur Bayraktutan
2 - Musa Ulutaş
Aydın
1 - Bülent Tezcan
2 - Metin Lütfi Baydar
3 - Hüseyin Yıldız 
4 - Mehmet Fatih Atay
5 - Tayfun Talipoğlu
6 - Ferda Çağlar Erkut
7 - Fulya Üstündağ
Balıkesir
1 - Mehmet Tüm
2 - Ahmet Akın
3 - Namık Havutça
4 - Ensar Aytekin
5 - Fikret Şahin
6 - Ali Kemal Deveciler
7 - Ali Er
8 - Neşe Zengin İğdır
Bartın
1 - Muhammet Rıza Yalçınkaya
2 - Aysu Bankoğlu
Batman 
1 - Mansur Obut
2 - Orhan Cihan
3 - Hamit Keskin
4 - Kemal Demir
Bayburt
1 - Murat Bülbül
2 - Tahsin Demir
Bilecik
1 - Yaşar Tüzün
2 - Hüseyin Elmas
Bingöl 
1 - Kazım Alınak
2 - Kemal Satıcı 
3 - Hüseyin Negüzel
Bitlis
1 - Veysi Uyanık
2 - Ferhat Şahin
3 - İsmail Nacar
Bolu
1 - Tanju Özcan
2 - Mehmet Burak Cop 
3 - Elfaz Temiz
Burdur
1 - Mehmet Göker
2 - Kadir Koç
3 - Okan Kurd
Bursa
1 - Lale Karabıyık
2 - Ceyhun İrgil
3 - Orhan Sarıbal
4 - Erkan Aydın
5 - Nurhayat Altaca Kayışoğlu
6 - Mustafa Şenyurt
7 - Asüde Şenol
8 - Nuray Çohan
9 - İsmet Karaca
10 - Deniz Baykal
11 - Şadi Özdemir
12 - İnan Keser
13 - Fatma Belgin Gökçe
14 - Fevzi Sayan
15 - Suna Soydaş
16 - Semih Özdemir
17 - Özkan Kayaoğlu
18 - Alpay Aydın
Çanakkale
1 - Muharrem Erkek
2 - Bülent Öz
3 - Metin Ümit Ural
4 - Adil Can
Çankırı 
1 - Murat Berat Atalay
2 - Nermin Aydınlı
Çorum
1 - Tufan Köse
2 - Muharrem Bozdoğan
3 - Dinçer Solmaz
4 - Saim Topgül
Denizli
1 - Melike Basmacı 
2 - Kazım Arslan
3 - Gülizar Biçer Karaca 
4 - Adil Demir
5 - Ahmet Divarcı
6 - Halis Ödel 
7 - Azmi Ermiş
Diyarbakır
1 - Naci Sapan
2 - Hüseyin Cihan Taşkıran
3 - İlhan Baran
4 - Hamit Fidan
5 - Nurdan Erdiş
6 - Serdar Kılıçoğlu 
7 - Recep Leygara
8 - Emrah Anlı 
9 - Aslı Açıkgöz
10 - Mehtap Uluba
11 - Engin Dayanık
Düzce
1- Zafer Teber
2- Zekeriya Yanmaz
3- Abdullah Şahin
Edirne
1-  Okan Gaytancıoğlu  
 2- Erdı̇n Bı̇rcan
3-  Gürkan Güneser
Elazığ
1- Fatı̇h Gürsul
2- Fevzı̇ Şengezer
3- Yılbay Çelik
4- Lale Aydın
Erzincan
1- Erdoğan Özyalçın
2- Yalçın Tanrıverdi
Erzurum
1- Tuncer Aktaş
2- Yavuz Polat
3- Orhan Bozkurt
4- Haydar Bulut
5- Hakan Cebeci
6- Necip Aktaş
Eskişehir
1- Gaye Usluer
2- Utku Çakırözer
3- Cemal Okan Yüksel
4- Metin Tomsuk
5- Erdal Çakıcıer
6- Erdal Caferoğlu
Gaziantep
1- Akif Ekici
2- Mehmet Gökdağ
3- Ali Peri
4- Coşkun Özkaya
5- Naci Kılıç
6- Hasan Şahin
7- Adile Merve Altınbaş
8- Fatma Kılıç
9- Mehmet Turan Gündoğdu
10- Cemal Çankaya
11- Hakan Korkmaz
12- Hasan Aktaş
Giresun
1- Bülent Yener Bektaşoğlu
2- Basri Gürsoy
3- İbrahim Akgün
4- Sevgi Utlu Güngör
Gümüşhane
1- Evren Murat Öztekin
2- Rüstem Akdemir
Hakkari
1- Şükrü Çivi
2- Melek Çallı
3- Giyasettin Koç
Hatay
1- Hilmi Yarayıcı
2- Mevlüt Dudu
3- Serkan Topal
4- Birol Ertem
5- Mehmet Riyat Kırmızıoğlu
6- Servet Mullaoğlu
7- Döndü Dilan Bedir
8- Mehmet Gözel
9- Bilgen Duman
10- Sonay Aykut
Iğdır
1- Halil Duman
2- Fatma Zor
Isparta
1- İrfan Bakır
2- İsa Önder Dinçtürk
3- Mustafa Ceyhan
4- İzzet Beydoğan
Kahramanmaraş:
1- Ali Öztunç
2- Alper Keten
3- Eylem Çağraş
4- İnan Kesen
5- Mehtap Koçak
6- Mustafa Gedik
7- Yunus Pınar
8- Bilge Kağan Taşkesen
Karabük:
1- Erdoğan Dincel
2- Gülsün Beniç
Karaman:
1- Saim Sezen
2- Yakup Selvi
Kars:
1- Selami Yiğit
2- Cengiz Daşdemir
3- Saffet Özdemir
Kastamonu:
1- Hüseyin Selami Çelebioğlu
2- Yılmaz Karakoç
3- Orhan Dana
Kayseri:
1- Çetin Arık
2- İbrahim Bahçecioğlu
3- Aşkın Genç
4- Türker Tok
5- Tülin Temel
6- Şefika Aslı Eskici
7- Mustafa Utku Sarı
8- Kıvılcım Akdağ
9- Nazlı Erdoğan
Kırıkkale:
1- Hasan Biçer
2- Mustafa Demiral
3- Adem Şahin
Kırklareli
1- Türabi Kayan
2- Vecdi Gündoğdu
3- Mehmet Tuna Soykan
Kırşehir:
1- Osman Kök
2- Mehmet Ali Ekici
Kilis
1- Ali Tuna
2- Reşit Tayfun Alan
Kocaeli:
1- Fatma Kaplan Hürriyet
2- Haydar Akar
3- Tahsin Tarhan
4- Turan Dumlu
5- Cuma Karavar
6- Mehmet Tamer Solakoğlu
7- Kemal Nişancı
8- Utkan Güneş
9- Asude Fırat Özkan
10- Yakup Törk
11- Müzeyyen Topçu Tan

Konya:
1- Mustafa Hüsnü Bozkurt
2- Ali Cemal Cömert
3- Gülsüm Filorinalı
4- Mehmet Turgay Bilge
5- Deniz İndibi Çelik
6- Hüseyin Yağcı
7- Musa Gökçe 
8- Emine Balık
9- Mehmet Gayretli
10- Necati Sarıhan
11- Sefer İpek
12- Hakkı Dindar
13- Dursun Kaplan
14- Orhan Kaya

Kütahya:
1- Ali Fazıl Kasap
2- Fisun Yıldız
3- Hüseyin Dalkılıç
4- Hüsnü İnanç
Malatya:
1- Veli Ağbaba
2- Erdem Hüsnü Aslanoğlu
3- Berna Karadaş
4- Memba Kuşcu
5- Yusuf Sürücü
6- Etem Körükmez
Manisa
1- Özgür Özel
2- Mazlum Nurlu
3- Tur Yıldız Biçer
4- Mustafa Başgülşen
5- Sabri Temel
6- Abdullah Saka 
7- Zerrin Mastan 
8- Hayriye Hacet
9- Hakan Tatar
Mardin:
1- Mehmet Muhittin Araç
2- Abdülvahap Ay
3- Bayram Adnan Kaya
4- Abdülaziz Sayğın
5- Abdulhalim Taş
6 - Şükrü Akman
Mersin:
1- Hüseyin Çamak
2- Durmuş Fikri Sağlar
3- Aytuğ Atıcı  
4- Serdal Kuyucuoğlu
5- Sibel Gazi Tabel
6- Ebru Çalışkan
7- Seyit Özananar
8- Semra Kabasakal
9- Nevin Zaimoğlu
10- Celal Çelik
11- Şerife Arıcı Yıldız
Muğla:
1- Akın Üstündağ
2- Ömer Süha Aldan 
3- Nurettin Demir
4- Burak Erbay 
5- Emrah Doğu
6- Süleyman Girgin
Muş:
1- Mustafa Fırat
2- Yıldırım Paçal
3- Ekrem Dizdaroğlu
Nevşehir:
1- Osman Fahri Ertik
2- Mehmet Seyhan Duru
3- Fulya Gülşen Altınsoy
Niğde:
1- Ömer Fethi Gürer
2- Sevgi Özbek
3- Ramazan Ertan 
Ordu:
1- Seyit Torun
2- Mustafa Adıgüzel
3- İsa Maral
4- Nuray Ataoğlu
5- Zekai Sana
Osmaniye: 
1- Nihat Çerçi
2- Galip Kutlu Haktan
3- Serpil Düzgün
4- Zeynep Demirbüker
Rize:
1- Kemal Köymen
2- Çetin Keçeli 
3- Ali Şahinler
Sakarya: 
1- Engin Özkoç
2- Hüseyin Avni Şahin
3- Erdoğan Isır
4- Ayhan Bal
5- Elif Asiye Başer
6- Ayşe Kılıç
7- İlker Yılmaz
Samsun:
1- Kemal Zeybek 
2- Hayati Tekin
3- Şaban Sevinç 
4- Neslihan Hancıoğlu
5- Müşfik Veysel Erdoğan
6- Fatma Necile Çokay
7- Şevki Yılmaz
8- Cem Yılmaz
9- Nurcihan Tomrukçu
Siirt: 
1- Cemal Silah
2- Özlem Gediz
3- Mehmet Ali Engin Koyuncu 
Sinop:
1- Barış Karadeniz
2- Tugay Dincel
Sivas:
1- Ali Akyıldız
2- Haydar Gölbaşı 
3- Ulaş Karasu
4- Filiz Gür
5- Mehmet Kavas
Şanlıurfa:
1- Mehmet Vedat Melik
2- Ali Ersöz
3- Sedat Sağır
4- Hale Soran 
5- Akile Yektaş
6- Mehmet Recai Üstündağ
7- Murat Yazar
8- Ferit Öncel
9- Mehmet Faruk Gökkan
10- Mahmut Han Şahin
11- Hasan Kongül
12- Kemal Eşsiz
Şırnak:
1- Mehmet Bilir
2- Selahattin Uğur
3- Muzaffer Cingü
4- Salih Uğur
Tekirdağ:
1- Faik Öztrak 
2- Canan Yüceer
3- Emre Köprülü
4- İlhami Özcan Aygun
5- Arzu Mandalı Sucu
6- Şerafetdin Terzi
Tokat:
1- Kadim Durmaz
2- Melih Yardımcı 
3- Hüseyin Tunç
4- Şafak Bayındır
5- Tahir Yıldırım
Trabzon:
1- Haluk Pekşen 
2- Yavuz Karan 
3- Ahmet Kaya
4- Murat Özçilingir 
5- Ali Türen Öztürk
6- Cemil Bozbaş 
Tunceli:
1- Gürsel Erol 
2- Polat Şaroğlu
Uşak:
1- Özkan Yalım 
2- Ali Erdoğan
3 - İsmet Akın
Van:
1- Cemal Şen
2- Mehmet Kurukcu
3- Serap Alkan
4- Kasım Beyaz
5- Şanel Güloğlu
6- Fırat Kuvetli
7- Sıraceddin İldeş
8- Nevzat Koç
Yalova:
1- Muharrem İnce
2- Murat Ocak
Yozgat:
1- Onur Kaytan
2- Ahmet Peker
3- Ahmet Karahan
4- Kemal Bayramoğlu
Zonguldak:
1- Şerafettin Turpcu
2- Ünal Demirtaş
3- Harun Akın
4- Deniz Yavuzyılmaz
5- Buket Müftüoğlu

İSTANBUL 1.BÖLGE VE 3. BÖLGE ADAYI
Basın İş Eski Genel Başkanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu CHP’nin milletvekili listelerinde öne çıkan yeni isimler oldu. Akkaya, İstanbul 1’inci bölge 11’inci sıradan, Erdoğdu İstanbul 3’üncü Bölge 10’uncu sıradan milletvekili adayı gösterildi.
Erdoğdu’nun seçim bölgesinde kadınlar lehine bir başka değişiklik de Sibel Özdemir için gerçekleşti. 7 Haziran seçimlerinde 10’uncu sırada yer alan Sibel Özdemir kontenjan adaya ayrılan 9’uncu sıraya yükseltildi.

RİZE CHP ADAY LİSTESİ BİRİNCİ SIRA
CHP’nin akademisyen kökenli adayları arasında yer alan Prof. Dr. Kenan Köymen Rize’de ilk sırayı aldı; Köymen akademik çalışmalarını uzun süre ABD’de sürdürmüştü. Köymen’in ardından Çetin Keçeli ve Ali Şahinler listeye girdi.
Bolu’da ise bir diğer akademisyen Mehmet Burak Cop 3’üncü sıradan 2’inci sıraya getirildi.
Gazeteci Naci Sapan Diyarbakır 1’inci sıra, uzun süredir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışman kadrosunda bulunan Doç. Dr. Fatih Gürsul Elazığ 1’inci sıra milletvekili adayı oldu.
Van’da ilk sırayı Cemal Şan, Kahramanmaraş’ta ilk sırayı RTÜK eski üyesi- Gazeteci Ali Öztunç aldı.
Eski Milletvekillerinden merhum Mevlüt Aslanoğlu’nun oğlu Eren Arslanoğlu Malatya2’inci sıra milletvekili adayı gösterildi. Şanlıurfa’da ise ilk sıra eski parlamenter Mehmet Vedat Melik’in oldu.
İSTANBUL 3. BÖLGEDE ALEVİ ADAY
Parti Meclisi üyesi ve Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanlarından Fevzi Gümüş İstanbul 3 Bölge 11’inci sıradan milletvekili adayı oldu. Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanlarından Ali Balkız ise Ankara 8’inci sıradan aday gösterildi. Kayseri’de, CHP’nin “Efsanevi Belediye Başkanı” olarak nitelendirilen merhum Niyazi Bahçecioğlu’nun oğlu İbrahim Bahçecioğlu ikinci sıra adayı oldu.

CHP ADAY LİSTESİ SAYISAL VERİLER
“Önce Türkiye, diyen 550 aday” olarak nitelendirilen CHP milletvekili aday listelerine ilişkin sayısal veriler ise şöyle:
425 Erkek/ 125 kadın Aday
13 İlkokul/ 11 Ortaokul/ 79 Lise/ 447 Üniversite
28 Genç Aday
14 Seçim Bölgesi’nde Kadın Adaylar ilk sırada
CHP adayları listesiyle ilgili kulislere düşen bilgilere göre Genel Başkan Kılıçdaroğlu yine İzmir'den aday olurken listede 2 genel başkan yardımcısı yer almadı. Eski Genel Başkan Deniz Baykal Antalya ikinci sıradan, Muharrem İnce de Yalova birinci sıradan tekrar aday gösterildi. CHP Parti Meclisi’nde adı Durdu Özbolat ile yumruklu kavgaya karışan Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ise adaylar listesinin dışında kaldı.

BÜLENT TEZCAN'DAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan listeyi YSK'ya teslim ederken açıklamaya yaptı. Tezcan "Yeni listelerimizi oluştururken örgüt tabanının iradesini koruma, 7 Haziran'daki liste leri koruma kararı aldık. 131 milletvekilimizin 128 tanesi listelerimizde bulunmaktadır. Bu kadro önce Türkiye diyenlerin kadrosudur. Milletimiz için hayırlı olsun" dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.