1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. CHP Hangi Gazetelere El Koyacaktı?
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP Hangi Gazetelere El Koyacaktı?

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde sarf ettiği skandal sözlerle gündem oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘millet iradesini hiçe saymakla’ itham eden Kılıçdaroğlu konuşmasında ‘sözde Cumhurbaşkanı’ ifadesini de kullanarak, aslında kendisi millet iradesine saygısızlık gösterdi.

Erdoğan’ın, ‘Ayasofya’nın ibadete açılmasını yılının felaketleri arasında gösteren’ Sözcü gazetesine yönelik eleştirilerine tepki koymaya çalışan Kılıçdaroğlu, kendisinin bazen ‘havuz medyası’ bazen de ‘yandaş medya’ olarak nitelediği basın kuruluşları hakkında kınama amacını da aşan ifadeler kullandığını, hatta partisinin önde gelen yöneticileri tarafından bu kurumlara ‘el koyma tehdidinin savrulduğunu’ unutmuş olamaz.

Kılıçdaroğlu’nun yaptığı şey ne gaf, ne polemik, ne de siyasettir! Yaptığı düpedüz Cumhurbaşkanlığını itibarsızlaştırma ve meşruiyetine gölge düşürme gayretinden, hatta devletin altına dinamit yerleştirmekten başka bir şey de değildir.

Boğaziçi’ni

karıştıran kim?

Üniversitelerin dijital eğitim verdiği şu dönemde, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin atanan rektörü beğenmeyip birden bire organize olarak nümayişe başlamaları size de tuhaf gelmedi mi? 15 bini aşkın öğrencisinin kaç tanesi İstanbul ikâmetlidir, ne kadarı Anadolu şehitlerindendir, bilemeyiz ama bunca insanın; üstelik terörize bir tavırla eyleme kalkışması manidar bir durumdur. Nitekim eylemcilerin ellerinde taşıdıkları materyaller bu hususta hem ipucu hem de fikir vericiydi.

Adı terör örgütleriyle sıklıkla anılan CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, Boğaziçi olaylarında ön saflarda olması kalkışmanın siyasal boyutu yönünü de ortaya çıkarıyor. Canan Hanım’ın İl Başkanlığından önceki meşguliyetleri başka meseledir ama mevcut pozisyonu edindikten sonraki fiiliyatları CHP’nin de baş ağrısı olacağa benziyor.

Rektör Bulu neden

hedef seçildi?

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde mezunu olan, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de Boğaziçi Üniversitesinde yapan Prof. Dr. Melih Bulu, proje mühendisi olarak CASA, Atak Helikopteri ve F-16 programlarında çalışmış, özel bir bilim insanıdır. Kurucu Rektörü Bulu olan İstinye Üniversitesi onun dört yıllık görevinde ‘Times Higher Education Global Impact endeksine göre’ dünyanın ilk 400 üniversitesi arasına girmeyi başardı.

Bunların dışında en dikkat çekici olanı ise geçmişte katıldığı bir televizyon programında yöneltilen soru üzerine, “Devletimiz bizden talep ederse 6 ayda nükleer silah üretebiliriz” şeklinde ‘Türkiye’nin savunma sanayiinde yaptığı devrimlerden ürkenlere’ korku salan iddialı cevaplar vermişti. Hakkında ortaya atılan ‘kopya, intihal gibi’ iddiaların tamamı da bu korkunun ürünü olsa gerek.

Yangınlar terör

eylemi olabilir mi?

Ülkemizi buhrana sürüklemek isteyen terör gruplarının yangın çıkarma eylemleri bilinen yöntemlerdendir. Geçmişte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaktıkları iş makinaları, yurdun muhtelif bölgelerinde çıkardıkları yangınlar hafızalardadır.

Pazar günü Karadeniz’de dört ayrı şehrin 23 farklı bölgesinde orman yangınları meydana gelmesi de organize bir terör eylemi kuşkusu uyandırdı. Çıkan yangınları ilk etapta kontrol altına alıp söndüren ekipler zorlu bir gün yaşadı.

Aynı gün Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nin Osmanbey Kampusu içerisindeki lojistik deposunda da çıkan yangında da sabotaj ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.