1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. CHP Milli Silahlardan Niye Rahatsız?-2
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP Milli Silahlardan Niye Rahatsız?-2

A+A-

Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyada büyük bir ateş çıkarmaya kararlı olan dünyanın baş belası canavarlar fırsat kollarken ülkemizin harıl harıl savunma sanayii yatırımları yapması, diğer yandan da dünyada yeni müttefikler edinmesi en doğru adımlardır. Bu minvalde Rusya ile alınan mesafe bölgenin geleceği adına son derece yararlı olmuştur. Keza adı dünyayı titreten S-400 füzelerinin Türkiye’ye satışı da dünyada dengelerin sarsılmasına yol açtı. Almanya Uzay Merkezi uzmanlarından Zimper, Rusya'nın başarıyla test ettiği hipersonik Avangard füzesine karşılık Batı dünyasında etkili bir savunma sistemi bulunmadığını söyledi. Dirk Zimper, füzeye karşı önlemler alınmaya çalışılsa da, böylesi bir hipersonik füzeyi önlemenin mümkün olmayacağını da kaydetti.

***

Dünyada ve Türkiye’de savunma sanayinde bunlar olurken CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu skandal bir mesaj yayınladı. Terörist cenazelerine katılmakla gündeme gelmenin yanında tescilli terör örgütlerine ‘terör örgütüdür’ diyemeyen Tanrıkulu,  dünyayı ürperten Türk silahlarına karşılık, bakın nasıl bir hezeyanda bulundu:“Savaş sanayi ve teknolojisi, amaçladığı hedef ne olursa olsun insanların ölümü sonucunu doğurmaktadır. Tarihten bugüne bu teknolojiyi geliştirenleri kimse rahmetle anmamıştır.”Anlaşılıyor ki tarihin derinliklerinden itibaren, muhtelif mahzenlerde zerk edilen gayri milli ruhu CHP’den söküp atmak, milli bir duruşa evrilmesini sağlamak mümkün olmayacak!Baksanıza; onlarca yıldır, batı silahlarının işe yaramazlığı sayesinde onbinlerce şehit verdiğimiz terör belası, Suriye’deki şer güçlerin ülkemize ateşlediği füzeler CHP’nin aklını başına getirmeye yetmedi.  Hoş, Rumların katliama başladığı Kıbrıs’a Ecevit-Erbakan, yani CHP-MSP hükümetinin silahlı müdahalesinden sonra Amerikan başkanının ‘Benden aldığınız silahları Kıbrıs’ta Rumlara karşı kullanamazsınız’ tehdidine muhatap olan da CHP idi. Bundan bile ders çıkarmadılarsa daha ne diyelim!

Amerika’nın Suriye’de yeni planı

Suriye’den çekilme kararıyla dünyayı şoke eden Amerika’nın bölgedeki planları da ortaya çıkmaya başladı. Türkiye istihbaratı darbe ile Mısır yönetimini ele geçiren Sisi’nin Münbiç’e özel güvenlik ekipleri gönderdiğini belirledi. Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye rakip olarak konumlandırılmaya çalışılan Sisi’nin Münbiç’te ince işler peşinde olduğu görülüyor. Üstelik yalnız da değil. Amerika’nın verdiği cesaretle arada bir Türkiye’ye karşı açıklamalar yapan, Katar’a karşı yürütülen darbe girişiminin ön adımlarını atan Birleşik Arap Emirlikleri’ne mensup istihbarat ekiplerinin de Sisi’nin adamlarıyla işbirliği yaptıkları tespit edildi. Araplardan gibi olan, ancak Suriye halkından olmayan silahlı güçlerle Türkiye’nin karşı karşıya getirilmesi planlanıyor. Yemen’de, Filistin’de, diğer Arap cephelerinde 1. Dünya harbinde yaptıkları gibi.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.