1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. Çıkarın Maskeleri, Korona Sizden Korksun!
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Çıkarın Maskeleri, Korona Sizden Korksun!

A+A-

Burası Kovanağzı… Mahallenin gülen yüzü Ali Bakkal (Dere) son umre ziyaretinde yakalandığı korona hastalığından kurtulamayıp vefat etti.

Olsun… Siz Ali Bakkal’ın yüksek şeker hastası olduğunu düşünün ve çıkarın maskelerinizi!

Burası Kovanağzı… Bir dönem mahallenin futbol takımı Şahin Gençlik formasını da giyen matbaacı, Konya’ya ilk selefon tesislerini kazandıran Hüseyin Gezginç nefes darlığı şikâyetiyle gittiği hastanede ertesi gün Korona’dan vefat etti.

Olsun… Siz Hüseyin’in başka rahatsızlıkları olduğunu, mesela ‘kalp ameliyatı geçirdiği için zaten risk grubuna’ girdiğini düşünüp çıkarın maskelerinizi!

***

Burası Kovanağzı… Hayırsever Ali Taşoluk’un oğlu Osman Taşoluk Korona hastalığına yakalanıp vefat etti.

Olsun… Siz Osman ağabeyin bir süredir başka hastalıklarla da mücadele ettiğini söyleyip çıkarın maskelerinizi!

Kovanağzı’nın emekli imamı İhsan Ünlükaçar Korona’dan hastaneye alınmış, Fuat Güntekin yüksek ateş ve öksürük şikâyetiyle gittiği hastanenin Korona servisinde müşahede altındaymış; size ne! Çıkarın maskelerinizi!

***

Kovanağzı’nın Mehmet Güden Hoca Efendisi 30 Mart’ta yatırıldığı hastanede Korona yüzünden 18 gün entübe kalmış, 42 günlük tedavi sürecinden sonra evinde halen nekâhat dönemindeymiş. Size ne, çıkarın maskelerinizi ve fırlayın dışarı; sokaklar boş kalmasın! Alış veriş merkezleri, çarşı-pazar siz olmayınca pek bir mahzun kaldı; durmayın, koşun!

Ramazan’ın ortasından beri Kovanağzı’nda izole durumdayız. Konya Korona’da rekora koşuyor ve çevremizdeki insanlar bize ‘Bu kadar kapanan bir siz varsınız’ diyor. Korona’dan yaşadıklarımızı bir Allah, bir de biz biliriz! Eğer siz de bilseydiniz değil çarşı-pazara çıkmak, başınızı pencereden dışarı uzatmazdınız.

Bütün bunlar Meram’ın bir mahallesinde, ardışık sokaklarda yaşananlar. Yazır, Bosna gibi ‘ilçe ölçekli’ mahallelerdeki durumu bir Allah, bir de yetkililer!

Artık tehlikenin farkına varın ve takın maskelerinizi. Hatta dönün evlerinize ve acil ihtiyaçlarınız dışında dışarıya adım da atmayın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.