Yılmaz Sandıkçı

Yılmaz Sandıkçı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Cinsine Çeker

A+A-

Osmanlı’nın millet-i sadıkası Ermeniler, Osmanlı’yı yok eden devletlerin desteği ile Azerbaycan topraklarını işgal ediyor, sivillere saldırıyor, vuruyor, öldürüyor. Destekçileri bunu tabi ki görmüyor, tabi ki duymuyor ve tabi ki utanmadan yalan haber ve iftira ile topraklarını kurtarmaya çalışan Türkleri suçlu göstermeye çalışıyor.

*

Allah’ın gayet anlaşılır, güzel bir öğüdünü hatırladım bu sefer. “…herkes, kendi mizaç ve meşrebine göre iş yapar…” (İsra / 84). Diğer bir deyişle “…herkes, kendi seciye ve karakterine göre iş yapar…” Katran kaynamakla olmaz şeker, cinsine tükürdüğüm cinsine çeker! Ermenileri millet-i sadıka zanneden Osmanlı bu zannın cezasını mı çekti yoksa?

*

Ermenistanı destekleyen devletlerin geçmişi vahşi insanlık dışı zulüm ve soykırımlar ile dolu. Bunları, insanlıktan nasiplenmedikleri için vahşi kapitalizmin vahşi menfaati uğruna kendi kuyruğunu yutan yılanlar gibi görüyorum. Hakka, hakikate veya adalete hizmet edecek bir mertlik beklemiyorum bunlardan.

*

Bunlardan umudum yok da, şu bizim içimizdeki “hepimiz Ermeniyiz” tayfasının çıkıp “hepimiz Türküz“, “hepimiz Azeriyiz” der mi acaba diye bekliyorum. Niçin demiyorlar? Zor gelen nedir, Türkün seciyesini anlamak mı, Türkün seciyesine saygı duymak mı?

*

Bunları anladık, geçelim! Ya İran nerede? Hani bir zamanlar, batılı devletlerin uyguladığı ambargodan korumak için, batıyı karşımıza alarak kahramanca ve fedakarca savunmaya çalıştığımız İran nerede? İçimizdeki “İslam devleti kurma hayali kuranların” örnek aldığı İran İslam Cumhuriyeti! Nerede? Niçin Müslüman Azerbaycana yardım etmek yerine Ermenistan’ın yanında? Birkaç cılız açıklama ile olacak şey değil bu! Türkiye size konulan ambargoları kırmak ve delmek için böyle mi yapmıştı?

*

Ya, Osmanlı’nın millet-i necip dediği araplar nerede? Analiz edilmeden konuşulan Osmanlıcılık laflarını sallayanların, kralı ölünce ardından milli (!) yas ilan ettiği Araplar nerede? Milli yas deyip geçmeyin! İslam inmeden önce, kız çocuklarını kuma gömen, kabile savaşlarından başka bir şey bilmeyen, kabileleri birleştirip bir devlet kuramayan, kabileleri birleştirip bir millet olamayan Araplar geçen 1400 küsur yıla rağmen hala birbirini yemek için fırsat kolluyorlar, Arap yarımadasında çocuk sivil demeden öldürüyorlar. Henüz millet olamayanlar nasıl ümmet olacaklar? Ama İslam düşmanı emperyalist devletlerin, Ermeni ve Yunan destekçisi devletlerin tarafına geçip Türk düşmanlığı yapıyorlar… Kızları kuma gömemiyorlar eskibi gibi ama şimdi de kumaşa gömüyorlar… Yoksa Araplar cahiliye dönemi adetlerine geri döndü, cahiliye cinsine çekti de biz mi anlamadık? Arapları millet-i necip zanneden Osmanlı bu zannın cezasını mı çekti yoksa?

*

Henüz millet olamamış Araplar ile birlikte ümmetçilik yapma hayallari yüzünden milliyetçiliği ayaklar altına alan zihniyet, milletimimizi başka milletlerin ırçkçı emellerine hizmetçi ettiğini fark ediyor mu? Yoksa, Türkiye Cumhuriyeti de ırkçılık ile milliyetçilik arasındaki farkı anlamadan millet olmak ile ümmet olmak arasındaki farkı öğrenmeden, milliyetçiliği ayaklar altına, İslama göre Türküm demek günah yalanını yayanlara kanmanın cezasını mı çekiyor?

*

Milleti anlamak için Ergenekon Destanı’nı anlamak gerekir. Bu destanı terör ile aynı cümlede kullanan hainlere kanmanın cezasını mı çekiyoruz? Ergenokon sonraki yazımıza kaldı yine. Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.