Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Çözüm Nerede?

A+A-

Terör sapsız bir bıçaktır, gün gelir tutan eli de, taşıyan eli de keser demiştik. Sorunun büyüğü, masum ve savunmasız insanlara karşı yapılan terör vahşetinin Müslümanlar ile birlikte anılmasıdır.

*

“Bir insanı haksız yere öldüren, tüm insanlığı öldürmüş gibidir” hükmünü inancın temeline yerleştiren bir dinin mensupları işine giden, yoldan geçen veya eğlenen insanları hangi hak ve gerekçe ile öldürebilir?

*

Ya bunu yapanlar Müslüman değildir, Müslüman görünen İslam düşmanlarıdır deyip sıyrılmaya çalışacağız ya da insanımızın beynini çalıp, Allah’ın dini İslam’a benzeyen söylemler ile süsledikleri uyduruk bir insan dini ile kandırarak bu vahşeti haklı gibi gösterenlerin varlığını sorgulayıp, bunları yok etmenin yollarını arayacağız.

*

Cihat ve Tebliğ evet, her Müslüman’ın görevdir ama cihadı yanlış anlayıp diğerlerini öldürenler Tebliği kime yapacaktır? Sorulmadır! Cihat, kullanacağın silahı, motoru, makineyi üretecek teknolojileri geliştirmeyi de içeren ve diğerlerinin seni örnek almasını sağlayacak şekilde daha üstün bir şerefe ulaşmayı hedefleyen bir çabadır, uzun bir süreçtir. Bir tetiği çekmek değildir.

*

Tebliğ ise ulaştığın şeref seviyesine diğerlerini davet etmektir ama zorla değil örnek alınası bir insan olarak. İslam’a en büyük zararı verenler, en yıkıcı tarikat ve mezhep ayrışmalarını çıkaranlar korku ile Müslüman olanlardır yani kalben olmadıkları halde şeklen Müslüman görünenlerdir… 

*

İslam bir şekil dini değildir, mana dinidir. Manayı anladığın kadar yükselir, şekilde takıldığın kadar batarsın.

*

Çözüm “İslam akıl dini değil, nakil dinidir” diye öğreterek Müslümanları aklını, beynini kullanamaz hale getiren, kendi yalanlarını kolayca kabul ettiren, Allah’ın yasaklamadığı şeyleri yasak ederek dünyayı cehenneme çeviren ve ölünce cennete gidersininiz, bizimle olursanız şefaat bulursunuz yalanları ile dünya saltanatı kuran sözde din adamı sahtekarlara duyulan ihtiyacı yok etmektir. Çözüm bu yalan ortamının çözülmesindedir.

*

Çözüm, çocuklarımıza İslam’ı öğretirken düşünmenin de farzlar arasında olduğunu, kitabımız Kuran-ı Kerim’de Allah’ın en çok tekrar eden emrinin “düşün, aklını kullan, ibret al” emirleri olduğunu öğretmektedir.

*

Çözüm, Allah’ın ilk emrinin “oku” olduğunu dikkate alarak, ezberleme becerisini ve hafızayı kullanarak öğrenme becerisini ve zekayı geliştiren bir eğitim sistemi kurmaktadır…

*

Çözüm, “Hakimiyet Milletindir” diyen Atatürk’e … “olur mu hiç, Hakimiyet Allah’ındır, aksini diyen kafirdir” diye itiraz edenlere “Allahın hakimiyeti ile milletin hakimiyetini hangi seviyede birbirine rakip gördün be cahil?” diye sorabilecek insanları çoğaltmaktadır. Cumhurbaşkanımızın “Halkın gücü üzerinde bir güç tanımıyorum” sözüne böyle bir itirazın gelmemiş olması bu kara cehaletin kırılmasına doğru bir yol açacaktır.

*

Artık anlaşılmalıdır ki; geçen yüzyılın başında sömürgeci İslam düşmanlarının çarkına çomak sokan Atatürk’e karşı geliştirilen ve beslenen düşmanlık gerek İslami görünsün gerek İslam dışı, aslında Türk düşmanlığıdır ve Türk düşmanlığı da İslam düşmanlığından başka bir şey değildir…

*

Düşmanlığı bir şahıs üzerinden yürütmeleri, bize, geleceğimize ve hedeflerimize karşı yaptıkları düşmanlıkları bu güne kadar gizlemiş olsa da gelinen son noktada beynini hain odaklara kiraya vermemiş, düşünme ve sorgulama kabiliyetini kaybetmemiş her Müslüman’ın görebileceği kadar ortaya çıkmıştır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.