1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. Cumhur İttifakı Seçim Startını Aldı-3
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Cumhur İttifakı Seçim Startını Aldı-3

A+A-

Kaldığımız yerden devam…

Ahmet Demir 2001-2008 arasında AK Parti Güneysınır Kurucu İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra 2009’da Belediye Başkanı seçilmiş, 2014’de de görevini İsmail Özcan’a devretmişti. İlçede ticari hayatına devam eden Demir bir dönem aradan sonra tekrar Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Güneysınır AK Parti’nin oy rekoru kırdığı bölgelerin başında geliyor.

***

Derbent Belediye Başkanlığını 2004 yılından bu yana Hamdi Acar yürütüyordu. Bu dönem ciddi bir rekabetin yaşandığı ilçede eğitimci Hüseyin Ayten aday gösterildi. Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olan ve çeşitli illerde öğretmenlik yapan Ayten son dönemde memleketi Derbent’te görev almış, sivil toplum faaliyetlerine verdiği önemle dikkat çekmişti.

***

AK Parti Çeltik’te de değişime ihtiyaç duyup Mehmet Ekizoğlu’nun yerine Ali Meşe’yi aday gösterdi. Çeltik Lisesi mezunu olan ve ilçede ticaret yapan Meşe, AK Parti İlçe Başkanlığı görevini sürdürüyordu. Konya'da AK Parti'nin 7 ilçe başkanı belediye başkanlığı yarışına katılmak üzere istifa etmişti. Ahırlı’da Mustafa Öncü, Bozkır’da Memduh Çelmeli, Çeltik’te Ali Meşe, Doğanhisar’da Ali Öztoklu, Güneysınır’da Ali Yılmaz, Seydişehir’de Mustafa Konurer ve Tuzlukçu’da Nevzat Kolaşteşkilattaki görevlerinden istifa edip başkanlığa talip olurken, bu isimlerden yalnızca Ali Meşe’nin aday gösterilmesi dikkat çekti.

***

Ahırlı’da İsa Akgül, Altınekin’de Muharrem Dere, Cihanbeyli’de Mehmet Kale, Derebucak’ta Ahmet Kısa, Karapınar’da Mehmet Yaka, Sarayönü’deNafiz Solak, Seydişehir’de Mehmet Tutal, Taşkent’te Osman Arı, Yalıhüyük’te Hasan Koçer ve Yunak’ta Abdullah Emre Demirhan ikinci dönem için, Hadim’de ise Ahmet Hadimioğlu üçüncü dönem için aday gösterildi. Böylece Konya’nın kıdemli başkanlığı Hadimioğlu dostumuza geçmiş oldu. MHP’li Nurişen Koçak Emirgazi’de ikinci dönem için seçilmeye çalışırken, Akören’de İsmail Arslan ve Doğanhisar’da İhsan Öztoklu partilerinin bir önceki seçimdeki performansının tekrarına gayret gösterecek. Halkapınar’da Mehmet Bakkal ve Tuzlukçu’da İsmail Budak MHP ve AK Parti seçmenlerinin oylarına talip olacak. Budak’ın Tuzlukçu’daki rakibi ise halen Belediye Başkanlığını yürüten CHP’li Nurettin Akbuğa olacak. Uluslararası Selçuklu Spor Salonunda yapılan aday tanıtım törenine aday gösterilen-gösterilmeyen tüm başkanların katılımının yanı sıra MHP İl Başkanı Murat Çiçekve teşkilat mensuplarının da katılımı önemliydi.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.