1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Davutoğlu’nun Konya Temasları
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Davutoğlu’nun Konya Temasları

A+A-

Geçtiğimiz Cuma günü Eski başbakan şuan ise Gelecek Partisi Genel Başkanı ve AK Parti muhalifi Ahmet Davutoğlu, Konya'nın Çumra ilçesinde partisinin ilçe binasını halkın büyük ilgisine muhatap kalarak açtı.

Halk kendisine benim gözlemlerime göre epeyce ilgi gösterdi. Gerçi Konya kendi memleketi zaten Sayın Davutoğlu’nun ama anketlerde gözlemlenen 3,6 oy oranı doğru gibi geldi bana. Her geçen gün yükselen bir ivme ile devam ediyor, Gelecek Partisinin oylarındaki artış.

Tabi bu artış AK Parti’ye muhalif kimliklerde ilgi ve sevinçle karşılanırken, AK Parti’ye öyle ya da böyle sebeplerle gönül vermiş, insanları üzmekte ve düşündürtmektedir. Muktedir güçten beslenen örgütlü yapılar, bugünün muktedirleri güçlerini kayıp ettiklerinde, beslendikleri kaynakları kayıp edecekler ve bunun farkındalar.

Sayın Davutoğlu'nun Konya programı bitince bizler yani Konya basınının temsilcileri de Gelecek Partisinin Karaman İl binasının açılışı için Karaman iline Davutoğlu'ndan önce ulaşıp Karaman'ın nabzını ölçtük. Beklediğimiz kalabalık olmasa da, yine de hatırı sayılır bir topluluk Ahmet Davutoğlu'nu dinlemeye ve görmeye geldi.

Davutoğlu otobüs konuşmasını yapmadan önce halk ile sohbet etti dert dinledi, burada da kendisine ilgi büyüktü. Halk ile konuşup dert dinlediği sırada biri çıkıp bağırmaya başladı: "Memleket de her şey yolunda, her insan her şeye ulaşabiliyor, her insan istediğini alabiliyor, yağ tüp kuyruklarını unutmadık, defolun gidin buradan, halkı provoke etmeyin, vs..."

Bu bağıran şahsın kim olduğu kısa zamanda anlaşıldı tabi, Karamanda AK Parti’den beslenen bir yerel gazetenin sırf Karamanda Ahmet Davutoğlu'nu halk istemiyor manşeti atmak için kiraladığı provokatör dengesiz bir kişilik.

Ya değilse parayla bile normal bir insan "Memlekette her şey yolunda" der mi?

Ben Gelecek Partili değilim. AK Parti medyası Ahmet Davutoğlu'nu ve Gelecek Partisini görmezden geldiği ve her hangi bir TV kanalında, her hangi bir gazetede yer vermediği için Konya’da arkadaşlarımla Cuma günkü programlara katılım sağladım. Sahada görmek istemiştim, Torosların oğlu Davutların Ahmedi, gördüklerimden çokta memnun oldum.

Bence gerçek oyları yüzde 6'nın üzerinde, bu da demek oluyor ki, AK Parti oy kaybediyor.  

Bu sebeple de Türkiye'nin her ilinde yukarıda anlattığım şekilde protestolara maruz kalabilirler.

Gelelim Gelecek Partisi ile ilgili gözlemlemelerime: Daha yolun çok başındalar.

Birçok yerde ve alanda organizasyon eksikliklerini bizzat gözlemledim. Ama zamanla çözülecektir kanaatindeyim. Sayın Davutoğlu'nun birebir korumalığını yapan şahıslar daha ince davranmalılar. Gazetecileri itip kalkmalar, kaba davranmalar, yardımcı olmak şöyle dursun sorun çıkarmalar ben ve arkadaşlarım epey mustarip olduk.

Canlı yayın araçları ve dron kiralanmış, canlı olarak sosyal medya üzerinden yapılan programlar yayınlanıyor. Ama yeterli olmadığı ortada.

Konya İl yönetimi elinden gelen her şeyi yaparak biz gazetecilerin programlara katılımını sağlarken genel merkezin bu durumu da ayrıca düşündürücü.

Her şeye rağmen Gelecek Partisi, Türkiye siyaseti içinde yükselen bir değer ve yükselmeye de devam edecek gibi görünüyor. Yaşanan organizasyon eksikliklerinin bir an önce giderilerek gerekenlerin yapılacağından hiç şüphem yok.

Gelecek Partisi Konya İl yönetiminin gazetecilere tutumundan ve davranışından oldukça memnun kaldım. Konya için değerli insanlar. Allah hepsine selamet ve başarı versin.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.