1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Değişmeyen Gündem Maddesi Seçim
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Değişmeyen Gündem Maddesi Seçim

A+A-
Ülkemiz ilk kez Cumhurbaşkanı tarafından seçime götürülüyor. 7 Haziran seçimlerinden sonra hükümet kurma girişimlerinin sonuçsuz kalması üzerine alınan zorunlu yenileme kararının ülkemize hayırlı olmasını dilerken, gündemin değişmeyen tek maddesinin de seçim olması artık kaçınılmaz bir gerçek.
Belirsizlik ülke ekonomisine ağır darbe vururken siyasilerimiz her nedense çözüm yolunda ortak bir adım atamıyorlar. Ülkemiz ne zaman biraz hareketlense, yatırımlar hız kazansa ve bir şeyler yapılmaya başlansa yolunun kesilmesi için herkes elinden geleni yapıyor ve dış düşmanlar yetmezmiş gibi içerde de birlik ve beraberlik sağlayamıyoruz. Ülke için elini değil gövdesini taşın altına koyanlar her şey vatan millet için diyenler icraatta kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Her nedense bu uygulamalar ülkemizde sanki olağan gibi karşılanıyor. Ancak hata yapanlar unutmasınlar ki milletin tokadını yediklerinde eyvah demeleri fayda sağlamayacaktır.
***
Sırada seçim hükümeti var ve siyasiler hala duyarsız tutumlarını sürdürüyorlar.  Oy uğruna ya da koltuk uğruna milletin ve ülkenin geleceği konusunda kimse elini taşın altına koymuyor. Her ne kadar gövdemizi koyarız deseler de hepsi sözden öteye geçmiyor.   Falan partinin olduğu yerde biz yokuz. Falan girerse biz girmeyiz. Filan girmezse biz de girmeyiz gibi çarpık cümlelerin havada uçtuğu söylemlerde elle tutulacak ve kendisiyle çelişmeyen açıklamaları duyamaz olduk.  Sorumluluk sadece AK Parti’ye aitmiş gibi herkes bir kenarda kendi başına hareket etme yolunda. Ama ülkenin geleceğini kararttıklarının, onca emek ve hizmetin yok sayılmasına neden olduklarının ya farkında değiller ya da gemisini kurtaran kaptan hesabı kendilerini ve partilerini, düşündükleri için görmezden geliyorlar.
Bu millet gerektiğinde sandığa gidince kime nasıl tokat atacağını çok iyi bilir. Bunun için şu ya da bu parti demiyorum. Bu millet gerektiğinde çok umutlu görünenlerin umutlarını da kursaklarında bırakıverir. Millete nasıl davranırsanız onlar da size ona göre karşılık verir. Vatandaş artık bilinçli ve kimin ne yaptığını ya da yapmak istediğini çok iyi biliyor ve hata yapanı da affetmiyor. 7 Haziran da hata yapanlar cezasını ödediler. İnşallah 1 Kasım’da hatalar tekrarlanmaz ve yanlıştan dönülür.
Başbakanımız bu konuda bu hafta içinde gereğini yapacak ve en iyisini yapmaya çalışacak. Ama önemli olan geçici değil kalıcı hükümetin güçlü, etkili ve yetkili olarak göreve gelmesidir. Siz anladınız onu….
 
Bir de Rektörlük Seçimleri Var
Konya’da yenilenecek seçimlerin yanı sıra bir de Selçuk Üniversitesi için rektörlük seçimleri yapılacak. Adaylara, okulumuza, Konya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederken şöyle adayları bir tanıyalım istedim. Mustafa Şahin Hoca’nın ismi uzun süredir kulislerde konuşuluyordu ve resmen aday olduğunu açıkladı. Halen bu görevi sürdüren Prof. Hakkı Gökbel ile Prof. Dr. Ferruh Yıldız’ın da adaylar arasında isimleri kulislerde dolaşıyor.  Bir de son dönemler siyasi kişiliği dolayısıyla Cem Zorlu adı dolaşmaya başladı. Ancak, Selçuk Üniversitesi’nin şanına yakışır bir konuma ve duruma kavuşması için güçlü, kararlı, etkili ve yetkili bir rektöre ihtiyacı var.
Tabirimi mazur görün benim bu konuda bir önerim var Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut… Bu isim üzerinde önemle durulmalı… Ahmet Hoca tepeden tırnağa rektörlük için biçilmiş bir kaftan. Her ne kadar adaylığını duymamış isek de, hatta aday olmasa bile ikna edilmeli ve bu üniversitenin başına getirilmeli. Çünkü Selçuk Üniversitesi’nde gerçekten düzenleme ve toparlanmayı sağlayacak, gerekli temizliği sağlayarak istenilen düzene oturtacak tek isim Prof. Dr. Karabulut’tur. Bu isme ister bilim insanı olarak, ister adam gibi adam deyimi açısından, isterseniz siyasi açıdan, isterseniz etki ve yetki açısından bakın tüm özellikleri toplamış biridir ve bu fırsat iyi değerlendirilmelidir. Gerisi konunun ilgililerine kalmış öneri bizden gayret ve ilgi görevlilerinden… Sonuç olarak hayırlısını temenni eder tüm adaylara başarılar dileriz.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.