Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Demokrasi Nöbeti

A+A-

Büyük geçmiş olsun. Allah bu milleti bir defa daha korudu. Böyle diyorum çünkü biz din adı altında gelen her bilgiyi sorgulamadan kabul eder olduk, din adamı görünen her adama itibar eder olduk ve onlara itiraz edemez olduk. İlk emri OKU olan, en çok tekrar eden emri DÜŞÜN olan kitabımızı bırakıp, okuma dinle, düşünme bana tabi ol diyen adamlara inandık… Buna rağmen Allah bizi yine korudu. Büyük geçmiş olsun.
*
Düşmanı suçlamaktan kendimizde kusur aramaz olduk. Özeleştiri yapamayan, hatalarından ders alamayan hale gelişimizin cezasının ne kadar büyük olacağını bu vesile ile öğrenmiş olmayı diliyorum. Şer görünen bu elim olaydan hayırlı dersler çıkarabileceğimize inanıyorum.
*
Hoca kılığında bize demokrasi düşmanlığı telkin eden, bizi milliyetsizleştirmeyi hedef alarak, milletin çocuğunu milletine düşman etmek üzere İslama göre Türküm demek günahtır diyecek kadar ileri gidenlere cevabı verebildik Allahın izni ile... Sayın Başbakanımızın bu şer ötesi terör girişiminin hemen ardından yaptığı konuşmadaki "...Türkiye'nin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozmaya yönelik kalkışma yapanlara, demokrasi nöbeti tutarak, tankların üzerine çıkarak, gerekli dersi veren bu yüce milletin adı Türk milletidir...” ifadesinin üzerinde dikkatlice ve derinlemesine durulması gerekir.
*
Zira bu milletin içinden çıkıp Türk milleti diye bir millet yoktur diyecek kadar gözü dönmüş siyasetçileri gördük. Bu konuyu etnisite seviyesine indirmek isteyenlerin amacı ortadadır. Bunlara fırsat vermemek için bakış açılarını millet seviyesine çıkarmanın ne kadar gerekli olduğunu anlatmalıyız.
*
Ümmetçi görünümünde millet düşmanlığı, milliyetçi görünümünde ümmet düşmanlığı yapanlara fırsat vermeyecek şekilde uyanık ve bilinçli olmalıyız. Çünkü sağlam milletler olmadan sağlıklı bir ümmet kurulamaz. Ümmet bir bina ise onu oluşturacak tuğlalar da iman sahibi milletler ile henüz millet olamamış halklardır. Tuğlalar sağlam değilse duvar da sağlam olmaz!
*
Hâkimiyet Milletindir! Sözüne karşı çıkarak, bunu diyen müşriktir, kâfirdir Hâkimiyet Allah’ındır diyenlerin bizleri doğru bilgi ile nasıl da yanlış yola saptırdığını, Allah’ın hâkimiyeti ile milletin hakimiyetini karşılaştıranların, kıyaslayanların cahil değilse hain olduğunu anlama zamanındayız.
*
Millet demokrasi yolu ile seçtiği lidere yine demokrasi adına ve özgür basın sayesinde indiği meydanlarda sahip çıkarak hâkimiyetini göstermiştir Allah’ın izni ile. Bunu dinimize ters gibi gösterenler, bir dönem laikliği yanlış uygulayan hainlere karşı mücadele etmemizi telkin etmek yerine laikliğe düşman olmamızı sağlayan çarpıtmaları yapan hainlerden başkaları değildir…
*
Düşman düşmandır ve düşmanlığını yapacaktır, düşmanı suçlayarak kendimizi kurtaramayacağımız anlaşılmalıdır artık. Düşman bize düşmanlık yapabileceği, zarar verebileceği ortamı nasıl bulmuştur? Bunda bizim hata, kusur ve ihmallerimizin nelerdir? Bunları konuşmanın ve çıkardığımız dersleri uygulamanın zamanını daha fazla geciktirmemeliyiz. Bu alçak terör saldırısı bir günde olmadı, süreci iyi analiz etmeli ve anlamalıyız.
Yarın devam etmek üzere…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.