1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Demokrasimizde Kara Leke İstemiyorum
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Demokrasimizde Kara Leke İstemiyorum

A+A-

Korana, dezenfeksiyon, maske, sokak kısıtlaması, ramazan, bayram derken gündem siyasi tartışmalardan uzaklaşmıştı. Bunun sayesinde siyasetçiler ve milletvekilleri güzel bir tatil yapmışlardı. Bayram önü kulisler, canlı yayınlar ve Twitter paylaşımlarına bakacak olursak bu tatil daha uzun sürmeyeceğine benziyor.

Ülke yeniden darbe söylemleriyle çalkalanmaya başlamıştı ki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu biz o gece istediklerimizi yapamadık dedi. Peşi sıra FETÖ ile hemhal olmuş daha sonra ağır Reisçi haline bürünmüş isimlerden biri, ailemle biz hazırız hepimiz şu kadar leş alabiliriz. Hem ben onların isimlerini evlerini tek tek biliyorum demişti. 15 Temmuz darbe gecesinden önce de listeler oluşturulduğu kimlerin idam edileceği hakkında uzunca listelerle cemaat imamlarının evlerindeki ya da iş yerlerindeki bilgisayarlarında gizli bir şekilde beklediğini de unutmayalım. Bunca ağır ithamlar bunca tehditkar söylemlere rağmen bu şahıs hakkında hiçbir idari müeyyide uygulanmadı rahatça gezebiliyor...

Bir partinin il başkanı bu virüs bittiğinde bu sistemin değişeceğini ve bu değişim yolunun ya güzelliklerle ya da cebirle olacağı iddiasında bulunmuştu. Tıpkı 15 Temmuz darbe gecesinden önce bir kadının çıkıp ben başbakan olacağım diye iddia ettiği gibi.

Ve meclisimizde bulunan tescilli teröristlerin savunucularının mensubu olan bazı belediyelere atanan kayyumlar sonrasında mevzubahis partinin koranavirüsten doğan yasaklara rağmen mitingler düzenleyeceğini ve bu atamalara karşı eylemlerde bulunacaklarını söylemeye başladılar. Sokağa çıkacaklarını mahalle mahalle gezerek dertlerini anlatacaklarını söylediler.

Bunca isim bir çağrıdan bir davetten bahseder de Reisicumhur durur mu? 81 vilayetteki teşkilatları aracılığı ile partisine gönül vermiş olanlara çağrıda bulundu; şahsımda dahil herkes meydana inecek fert fert herkese derdimizi anlatacağız sıkıntılarını dinleyeceğiz. Partinin yönetim kadrolarında bulunan ve bu kadroların nüfuzunu kullanan kenelerden kurtulacaksınız çağrısında bulundu.

27 Mayıs demokrasimize yapılan ilk ve en ağır darbesinde, iyisiyle kötüsüyle başbakanını kaybetti bu ülke. Ülkenin demokratik yapısına yapılan her darbe onlarca can aldı bizlerden. Gelişmiş ülkeler arasında olmayışımızın en büyük nedeni bu darbelerdir. Bizler artık demokratik bir yapıda gelişmiş ülkeler arasında olmayı hak ediyoruz. Ayağa kalkmış ekonomiyi, dimdik duran idarecileri, yüzleri yarın mahşerde apak olacak hakimleri biz artık hak etmiyor muyuz? Mecliste sandalye kapan kendini ülkenin yeni maliki zannediyor, ülkenin geleceğine hükmedeceğini düşünüyor. Artık bunlara son verilmesi gerekmiyor mu?

Her baştan bir ses çıkıyor, ağzı olan çağrıda bulunuyor. Bu çağrıların birçoğu ülkemizi uçurumdan aşağıya atma hevesiyle yapılıyor. Gözlerinizi açınız ve ülkemizin refahı karşısında bulunulan her çağrıdan ve ulaklarından uzak durun! Ülkemizde darbe yapma hevesleri ya da iç karışıklık çıkarma hevesinde bulunanlara fırsat vermeyin. Sayın Bahçeli’nin cepheleşerek sonuç alamayacağımız görülmelidir, çatışmanın ve çekişmenin sonu olmadığı bilinmelidir; Hâlâ darbeye umut bağlayanların mevcudiyeti ise tedavisi olmayan hıyanet virüsüne delalettir sözünü akıllarımızdan çıkarmamak gerekmektedir. Demokratik, güçlü, milli ve büyük bir ülkemiz var. Dün yaşananları unutmamak, yarından ümitvar olmak için bugünü hakkıyla yaşamak gerek.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.