1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Deva Partisi 1 yaşında
Deva Partisi 1 yaşında

Deva Partisi 1 yaşında

Demokrasi ve Atılım Partisi (Deva) Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Konya’da Deva Partisinin 1’inci yılına ulaşmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

A+A-

Ali Babacan’ın liderliğinde kurulan Deva Partisi’nin Türkiye’nin sorunlarına deva olacağını belirten Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca,“9 Mart siyasi tarihimiz açısından önemli bir gündür. Özgürlükçü, katılımcı ve çoğulcu demokrasi açısından ülkemizin son yıllarda geldiği nokta oldukça sıkıntılıdır. Temel hak ve özgürlükler, basın özgürlüğü, devlet yönetim sistemi gibi birçok konuda ülkemiz açısından ciddî bir güven sorunu oluşmuştur. Bunun tabii bir sonucu olarak ta ekonomik olarak içten ve dıştan sermayedarların çeşitli ekonomik yöntemleri içeren katkıları ile kendisine yol çizen ülke ekonomisinde kırılganlıklar yaşanmaya başlanmıştır. Bu kırılganlıkların bir sonucu olarak ta belli başlı göstergelerde hızla bozulmalar yaşanmış, kamu maliyesinin idaresi ile ilgili olarak sıkıntılar baş göstermiştir. İşsizliğin hızla artması, her alanda üretimin gittikçe zorlaşması, hayat pahalılığı, eğitim, tarım ve hayvancılık alanındaki problemler en önemli sorunlar haline gelmiştir. Bunun bir sonucu olarak ta mevcut iktidara daha önce güvenen insanımız gittikçe güvenini kaybetmiş ve hatırı sayılır oranda kararsız seçmen kitlesi oluşmuştur. Bu gerçekleri gören, sahayı çok iyi etüt eden ve siyasî geçmişleri itibarıyla liyakatlerini ispatlamış bir ekip, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde bundan tam bir yıl önce Demokrasi ve Atılım Partisi’ni kurarak Türk siyaset tarihinde önemli bir devri başlatmışlardır” dedi.

Seçimlere katılacak

Dr. Seyit Karaca, Deva Partisinin yapılacak seçimleri katılma hakkını elde ettiğini ifade ederek, “Kuruluşundan itibaren teşkilatlanma çalışmalarına hızla başlayan partimiz salgın hastalık kısıtlamalarına rağmen yılsonunda seçime katılabilme yeterliliği olan 41 ilde ve 1/3 ilçede teşkilatlanma sürecini fazlasıyla tamamlamış ve yapılabilecek ilk erken seçimlere katılma hakkını elde etmiştir. Konya ili olarak il kongresini yapan iller arasında yerimizi almış bulunmaktayız. Kalan ilçelerimizde teşkilatlanma konusunda da çalışmalarımız devam etmektedir. Bugün itibariyle Genel Başkanımız başkanlığında Genel Merkez teşkilatımız başta olmak üzere tüm teşkilatlarımız sahada olacağız ve vatandaşlarımıza DEVA Partisinin geldiği süreci anlatacağız. Yapılacak ilk seçimde ülkemizi yaşadığı birçok sıkıntıdan kurtaracak alternatif olduğumuzu belirteceğiz. İnşallah vatandaşlarımızın teveccühleri ile de ilk seçim akabinde sorunları çözmek üzere iktidarı devir almaya hazırız. Bu vesileyle il teşkilatlanma çalışmalarımıza katılan, katkı veren, gönüllü olarak bizleri motive eden tüm yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Partimizin 1.kuruluş yıldönümünün ülkemiz siyasi hayatı ve hepimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.