1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Deva tarım politikalarını açıklayacak
Deva tarım politikalarını açıklayacak

Deva tarım politikalarını açıklayacak

Deva Partisi’nin bugün Konya’da gerçekleştireceği “Toprağın Suyu, Kuraklığın Devası” konulu tarım politikalarının açıklanacağı programa, partinin genel başkanı Ali Babacan katılacak.

A+A-

Tarım Politikaları Lansmanı toplantısının Konya’da gerçekleştireceklerini ve Deva Partisinin Tarım Politikalarının anlatılacağı toplantıya Genel Başkanları Ali Babacan’ın katılacağını belirten Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “Vatandaşlarımızın güvenli, yeterli, dengeli ve sağlıklı beslendiği; arz talep ve fiyat dengesinin gözetildiği, gıda ve tarım alanında ihracat potansiyelini ciddi ölçüde yükseltmiş; gıda güvenliğini önceleyen, gıda endüstrisinde kullanılan tahıl ve yağlı tohumlar başta olmak üzere kendine yeterli; protein açığını kapatmış, finansal olarak güçlü ve teknoloji ile donatılmış tarımsal işletmeler ile eğitimli çiftçilere sahip, bir Türkiye hedefimizdir.  Deva Partisi olarak tarım politikamızın temel amacı, insana, toprağa, çevreye saygılı, üretici ve tüketicinin haklarını koruyan; sağlıklı ve sürdürülebilir üretimi esas alan, veriye ve bilime dayalı; yüksek katma değer üreten, rekabetçi, yenilikçi bir tarım sektörü oluşturmaktır” dedi.

Çiftçilerle buluşacak

Genel Başkanları Ali Babacan’ın Konya Programı hakkında bilgi veren Dr. Seyit Karaca Ereğli ve Karapınar ilçelerinde çiftçilerle bulaşacaklarını kaydederek, “Bu bağlamda siyasi tarihimizde bir ilk olmanın gururunu yaşıyor ve iktidara geldiğimizde tarımda ilk 90 ve 360 günde yapacaklarımızı açıklıyoruz. Bu çerçevede tarımla ilgili genel merkezimiz tarafından hazırlanan Tarım Eylem Planımız üçayaklı bir programla kamuoyuna aktarılıyor. İlk olarak Adana ilimizde 08 Haziran günü Genel Başkanımız Ali Babacan üreticilerimiz ile buluşacak, üretime, zirai faaliyetlere, hasada ilişkin süreçlere dair ülke tarımının sorunları ve bunlara dair Deva Partisinin çözüm önerilerini anlatacak ve ürün hasadına iştirak edecek” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.