1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Dikkatinizi Çekiyor mu?
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Dikkatinizi Çekiyor mu?

A+A-

Milletimize düşmanlık, hem “dinsizler” hem de “dinciler” eliyle yapılıyor...

*

Dinsizler diyorum çünkü kendilerini ateist, Marksist-Leninist olarak tanımlayan asker sivil ayırmadan işledikleri cinayetler ile devlete, millete zarar vermek için çalışan terör örgütü. Bazen aydın fikir adamları arasına bazen de siyasi partilere sızabiliyorlar.

*

Dinciler diyorum çünkü kendilerini İslama “hizmet” için adamış gibi davranan, her ortam ve fırsatta İslâmcı görünerek önce zihinlerimize, eğitim kadrolarımıza sonra devletimizin kadrolarına ve ordumuza sızan bazı cemaatler.

*

Bu ikisi, dinsizi ve dincisi aynı amaçta yani Türklüğe, Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmanlıkta nasıl birleşiyorlar? Bunları kim birleştiriyor? Cevabı birlikte arayalım.

*

Bunların ortak özelliklerinden birisi iyi kamufle olmaları. Örneğin Türk’ten daha iyi Türkçe konuşurlar, yerine göre Atatürkçü, Kemalist, laik, en kahramanından milliyetçi görünürler… Yerine göre sarık, fes, takke, cüppe ile Müslüman imajı çizerler, bizden uzun sakal bırakır, bizden çok namaz kılar, bizden fazla Kuran okurlar. Bunların bir diğer ortak özelliği Türk düşmanı olmaları, bir diğeri de ihanetlerini yürütmek için içimizdeki cahilleri çok becerikli şekilde kendi taraflarına çekmeleridir.

*

İslam’ın kılıcı olduğu kadar kalkanı da olma şerefine ulaşmış bir millet olarak İslam uğruna en çok şehidi veren Türk milletine kimler düşman olur? Bu milletinin değerlerini, zaferlerini, kahramanlarını kimler küçümser, kimler karalar? Bu milletinin başarılarını, kazanımlarını kimler yıkmak ister? Türk çocuklarını, Müslüman evladını Türk’ün tarihine, Türk’ün başarılarına ve Türk’ün kahramanlarına kimler düşman etmek ister? Niçin? Nasıl?

*

Açık değil mi? Türk düşmanlığı aslında İslam düşmanlığıdır!

*

Irkçılık insana da yakışmaz Müslümana da ama milliyetçilik farklıdır… Irkçılık ile milliyetçiliği aynı kefeye koyarak Müslümanları, “özgürlüğün, çalışkanlığın, gelişmenin kıvılcımı olan milliyetçiliğe düşman etmek” kimlerin aklından çıkmış olabilir? Müslümanlar ırkçılık ile milliyetçilik arasındaki farkı görmek yerine bu yanlış bilgiyi(!) nasıl doğru kabul etmiş ve bu bilgiye(!) niçin bu kadar sarılmışlardır?

*

Geçmişte kalan ve günümüze etkisini kaybetmiş tarihî zaferlerimizi abartıp, bugün bedelini ödemekte olduğumuz tarihî hatalarımızı görmezden gelirken, günümüzü ve geleceğimizi etkilemeye devam zaferlerimizi, başarılarımızı küçük, hattâ kötü göstermek hangi aklın ürünüdür?

*

Bir sakal ile cüppe veya fes ya da takke ile güvenimizi kazananlar, tarih yalan söylüyor diye diye bizi tarihimize küstüren, kahramanlarımıza sövdüren ve sarsılan zihinlerimize düşman yalanlarını tarih diye sokmaya çalışanlar sahiplerine hizmet ediyorlar, peki sen bu aymazlık içinde onların yalanlarına kanarak neye, kime hizmet ediyorsun? Hiç düşündün mü?

*

Düşman, kalkınmamızı istemiyor, birleşmemizi engelliyor, bizi birbirimize düşürüyor.

Marifet değil düşmanı suçlamak, dön de artık biraz kendine bak!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.