1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Diltaş’tan büyük başarı
Diltaş’tan büyük başarı

Diltaş’tan büyük başarı

Diltaş’tan büyük başarı

A+A-

Diltaş Eğitim Kurumları'nın 40. yılına büyük başarılarla ‘merhaba’ dediğini ifade eden Diltaş Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Safa Ketenci, “Türkiye'de 0.01 yüzdelik dilimde 1, 0.20'lik dilimde 13, 0.58'lik dilimde 24 ve 0.99'luk dilimde 38 öğrencimiz yer aldı” dedi.

 

Mehmet Günnar

Diltaş Eğitim Kurumları, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Geçiş Sınav (LGS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte başarılarını kamuoyuyla paylaşmak için program düzenledi.

Diltaş Eğitim Kurumları'nda düzenlenen programda konuşan Diltaş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman, kuruldukları günden bu yana doğru bildikleri yolda emin adımlarla yürümeye gayret ettiklerini ifade ederek, "Allah'a hamd olsun bu günlere geldik. Ben Diltaş'ı Konya'ya değil Türkiye'ye tanıtmak için kurdum. Diltaş, güçlü bir Türkiye'nin inşası ve ihyası için kuruldu. Bu gençler bu Türkiye'ye muasır devletler seviyesine çıkarmak için yetiştiriliyorlar. Kaypak, karanlık bir dünyayı aydınlatan güneşler bunlar. İçimdeki fırtına Diltaş'tan nice Ahmed Yeseviler, nice Pir Sultan Abdallar, Mevlanalar, Atatürkler, İbn-i Sina'lar çıkacak diyor. Bu inançla ve umutla bütün öğrencileri tebrik ediyorum. Onlara inancım tam" dedi.

Alnımız açtık çıktık

Diltaş Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Safa Ketenci ise, Diltaş Eğitim Kurumları'nın kendisinden beklendiği şekilde YKS ve LGS'den alnı açık çıktığını aktararak, "Eğitim çınarı Diltaş öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sayesinde 40. yılına bu büyük başarılarla merhaba dedi. LGS 2019'da sınava giren 217 öğrencimiz var. Türkiye'de 0.01 yüzdelik dilimde 1, 0.20'lik dilimde 13, 0.58'lik dilimde 24 ve 0.99'luk dilimde 38 öğrencimiz yer aldı. LGS'de Serra Aygın öğrencimiz soruların hepsini doğru bilerek tam puan aldı. 2019 YKS'ye ise giren öğrenci sayımız 197. Kazanma oranımız yüzde 100. Türkiye sıralamasında ilk 10'da 1, ilk yüzde 2, ilk 500'de 7, İlk 1000'de 13 ve ilk 10 binde 55 öğrencimiz yer aldı. Eşit ağırlıktan sınava giren 2 öğrencimizden 1'i hukuk fakültesi, sayısaldan sınava giren 2 öğrencimizden 1'i de tıp fakültesi adayı.  Bu sene 7 sayısal şubemiz vardı. Şayet öğrencilerimiz isterse bu yıl mezun olan 4 şubemizi direk tıpa gönderebiliyoruz. Bu süreç bir yandan işlerken şayet 6 yıl için Ali Ataman Bey'in önderliğinde Diltaş mega bir sağlık kompleksi açarsa doktor kadrosu sadece bu sonuçlara göre bile şimdiden hazır" diye konuştu.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.