Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Din Tüccarları

A+A-

Hepimiz başkalarının hayalini yaşıyoruz; Nasıl mı? Aşağıdan yukarıya...

Sizden aşağıdaki sizin sahip olduklarınıza siz ise sizden yukarıdakilerin sahip olduklarına sahip olmayı hayal ediyorsunuz.

Bu çok zaman benim için de böyle idi.

Ta ki, at gözlüğümü atıp, dünyaya farklı açılardan  bakmayı öğrenene kadar. Bunu da sadece dinlemek yerine okumaya başlamama borçluyum.

Kurulan hayaller gerçek oluyor ama sizde değil, size din adına satış yapan din tüccarlarının hayatlarında. Sizin sırtınızda yükselirken bu asalaklar, size aşağı bakmayı dinsel motivasyonla empoze ediyor.

Dünyada çıkan daha doğru bir tabirle çıkarılan bütün savaşların sebebi de bu aslında.

Gelelim fasulyenin faydalarına,

Peki bunu nasıl yapıyorlar? Din tüccarlarının en büyük silahı bölücülük ve cehalet...

Var olan bütün dinlerin amacı Allah’ı tanımak ve onun kurallarına göre mutlu mesut yaşamaktır. Lakin bu asalaklar eliyle dinler mezheplere mezheplerde tarikatlar ve cemaatlere bölünerek, Allah’ın kuralları uydurma insan sözleri ile değiştirilmekte, Yaratan’ın sevgi tohumları cahiliye ateşi ile yakılmaktadır.

Bunun farkına varan aydınlar da, başta Başbuğ Atatürk olmak üzere dinsiz ilan edilip itibarsızlaştırılmaktadır. Başbuğun Mecliste söylediği, “Gökten inen sözde dinler” sözü günümüzde daha net anlaşılmaktadır.

Bir çok cemaat lideri kendi yazdıkları kitaplarında kendi uydurdukları dinlere insanları çekmek için, "bu kitabı yazan elin kendi hükmü yoktur" gibi safsata laflarla güya Allah’tan ilham aldıklarını söylemektedirler. Buda uydurdukları cemaat dinine cahil toplumu daha kolay empoze etmelerini sağlamaktadır. Tanrı tarafından gönderilmiş bütün dinlerin içinde herhangi bir mezhep ve cemaat bulunmamaktadır.

Anlaşılır olsun diye yaşadığımız coğrafya da inanılan iman edilen din olan İslam'ı ele alalım. Yaratıcı tarafından peygamberimiz Hz. Muhammed'e indirilen din İslam’dır. Nurculuk, Süleymancılık, Fetullahçılık vs. değildir. Hanefilik, Caferilik, Aşarilik, Maturidilik diye bir dinde inmemiştir. Din İslam, Peygamberi Hz. Muhammed, Kitabı Kur’an’dır.

Çok vahimdir ki, İslam'a iman ettiğini söyleyen bir çok Müslüman Kur’an’dan bi haberdir ve hiç okumamıştır.

Anlayarak okuyan zaten neredeyse hiç yok... Dünkü ve bugünkü din tacirlerinin de istediği tam da budur. Ya değilse kendi sözlerini Yaratıcının sözü diye nasıl anlatabilirler ki.

Tanrıyı bilmeyen insanla Tanrıyı kabul etmeyen insan arasında ki farkı umarım anlamışsınızdır. İki insan grubu arasında hiç bir fark yoktur.

Allah tekliğine iman isterken bilinmeyi de ister. Allah’ı bilen kendi acizliğini de bilir.

Allah’ı bilmekte ilimle fenle olur, din tüccarları Allah’ın bilinmesini istemezler. 

Çünkü yaratıcı bilinirse kendi pislikleri gün yüzüne çıkacaktır.  Bu sebeple "Din" diye sattıkları kurallar ve zorluklar bütünüyle sizi uğraştırırken, kendileri kendi söyledikleri ve uydurdukları kurallara uymazlar birinci derece yakınlarıda uymaz. Böylece "güç" (para, adalet, iktidar, yaptırım) el değiştirmez.

Siz aşağı bakarken, onlar hep yukarıya bakıyor. Aşağıyı paylaştıran aşağılıklar yukarıyı gölgesiyle dahi paylaşmıyor...

Toplumun cehaletinden beslenenler sürekli aydınlanıyor.

Peki ne anlamamız gerekiyor sayın yazar bu yazının ana konusu ne diye soracak olursanız.

Acizane tavsiyem: Hedef daima ileri.

Hayalinizi başka hayatlara bırakmayın siz neden yaşamayasınız..!

Saygılarımla.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.