1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Diploma ve iş bulma sevinci
Diploma ve iş  bulma sevinci

Diploma ve iş bulma sevinci

Diploma ve iş bulma sevinci

A+A-

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ilk 100 bin  içerisinden ilk 2 tercihi ile yerleşen öğrencilere iş garantili eğitim verirken yine ilk 100 bin içerisinden yerleşen öğrencilerine aylık başarı bursları veriyor.

 

  1. Ali Eskipostalcı

2016-17 akademik yılında öğrenci kabulüne başlayan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde İngilizce Yeterlilik Sınavı’nı geçerek üniversite eğitimlerine birinci sınıftan başlayan öğrenciler eğitim hayatlarını tamamlayarak diplomalarını aldı. PANKOBİRLİK Genel Başkanı, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Recep Konuk, diplomalarını alan öğrencilerin ailelerini telefonla arayarak tebrik etti. Konya Şeker’in kurucusu olduğu Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde 4 yıllık lisans eğitimini tamamlayan Mühendislik Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden oluşan ilk mezunlar, diplomalarını aldıkları gün Torku’da işbaşı yaptılar.

Öğrenciler diplomalarını Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mikdat Çakır ve Anadolu Birlik Holding CEO’su Taner Taşpınar’ın elinden aldılar. Diplomalarını alır almaz, uzun arayışlar ve yeni sınav maratonuna girmeden mezun oldukları üniversitenin kurucusu Anadolu Birlik Holding’de iş hayatına başlayan gençler, Anadolu Birlik Holding ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin imzaladığı bir diğer protokol çerçevesinde de bir yandan Anadolu Birlik Holding’de çalışırken diğer yandan da yine Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimlerine devam etmeyi planladıklarını söylediler.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin ilk mezunları olan gençlere diplomalarını vermenin gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mikdat Çakır “Öğrenci alımının henüz 5’inci senesinde YÖK tarafından Türkiye’deki üniversiteler arasında yapılan değerlendirmelerde Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin eğitim-öğretim kalitesi, öğrencilere sunduğu burs, altyapı ve fiziki imkânları ve araştırma projeleri anlamında pek çok alanda ilk 3 ve ilk 5 üniversitenin arasına girmeyi başaran bir sonuç elde etmesi özellikle gurur verici” dedi.

Anadolu Birlik Holding CEO’su Taner Taşpınar ise öğrencileri tebrik etti.

Çekirdekten yetişme

PANKOBİRLİK Genel Başkanı, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Recep Konuk öğrenciler ve ailelerine hitap ederken şunları söyledi; “Torku Ailesi olarak verdiğimiz çiftçinin işini, aşını büyütme, ülkemizden dünyanın en büyük gıda markalarından birini çıkarma gayretimizde bugün işe başlayan kardeşlerimiz ve eğitimlerini Konya Şeker çatısı altında Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde sürdürüp, Torku Ailesine gelecek yıllarda katılmaya devam edecek “çekirdekten yetişme” gençlerimizle bu yarışta adımlarımız daha hızlı ve büyük olacak.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.