1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. Doğu’nun Kaderi
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Doğu’nun Kaderi

A+A-
 
 
Osmanlı’nın son dönemlerinden bu yana doğu bölgemiz düşmanlarımızın iştahlarını kabartmış üzerinde oyun oynadıkları bölgemiz olmuştur. Kurtuluş savaşında Antep, Maraş ve Urfa’da Ermeniler dış güçlerle işbirliğine girip, bölge halkına zor günler yaşatmışlardı. Maraş, Antep ve Urfa ahalisi şehirlerini can siper hane savunuşlar, sonuçta Gazi Antep, Kahraman Maraş ve Şanlı Urfa olmuşlardı. Aynı emellerinden vazgeçmeyen dış mihraklar bu sefer de Diyarbakır, Van Şırnak vb. şehirlerimizde ayaklanmalar çıkararak 100 sene evvel yapamadıklarını şimdi yapmaya çalışıyorlar. Meselelere etnik guruptan çok; dışarıya satılmış kafalar bazında yaklaşacağımız için buradaki Kürt, Türk, Ermeni sözlerini kimse üzerine alınmasın. Sonuçta her etnik gurubun bir vatanseveri, bir de vatan haini vardır. Sonuçta kendisine beyaz Türkler adını verenlerden vatanın bölünmesine çalışanla, Kürtçülük aşkına dağa çıkıp bu aziz vatanı bölmeye çalışan hainler aynı değirmene su taşımaktadırlar. Sizce bu dış güçler yazdıkları senaryoları sahneye koyma alanı olarak neden hep doğuyu seçiyorlar? Diyeceksiniz ki; Ermeni vatandaşlarımız orada, Kürt vatandaşlarımız orada olduğu için. Ama gerçek sebep o değil... Bana göre İran gibi fitne bir devletin oraları karıştırmasından faydalanılacağı düşünülerek o bölge seçiliyor. Ömründe Müslüman devletler dışında hiçbir devletle savaşmamış olan bu fitne devlet; tarih boyunca Osmanlıyı meşgul ettiği gibi şimdi de devamlı doğuyu karıştırmaktadır.
 
***
Kurtuluş Savaşı sırasında birçok cephede savaşmak zorunda kalan Osmanlı ordusunun zaafından yararlanmak isteyen Ermeni çeteleri; Fransızların da kışkırtması sonucu fırsat bu fırsat diyerek o günlerde yeni oluşacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nden toprak koparacaklarını zannettiler. Sonuç onların istediği gibi olmadı. Şimdi o çetelerin artıkları olan PKK’lı hainler de; şu günlerde Ortadoğu’ya yeniden şekil verileceğini bildikleri için fırsat bu fırsat dış güçleri arkalarına alarak devleti bölme hayaline düştüler. Ben her şeyi anlıyorum da bir şeyi anlamakta zorlanıyorum. Şu anda Diyarbakır, Mardin, Van ve Ağrıda seçilen bu belediye başkanlarını yüzde 80’lerle başlarına getiren dindar Kürt kardeşlerim hangi mantıkla bunlara oy verdiler. Dinsizliği kendilerine şiar edinen vampir gibi kandan beslenen, bu güruhu eğer sırf Kürtçe konuştukları için seçtilerse bunun hesabını ahrette Rasülullah’a (SAV) zor verirler. Çünkü Rasülullah (SAV) “Kim ırkçılık adına açılmış bir bayrak altında savaşır veya onlara yardım ederse cahiliye ölümü üzere ölmüştür” buyuruyor. Allah’ını severseniz siz Selo’nun ümmeti misin yoksa Rasülün (sav) ümmeti mi? Birçok Kürt arkadaşım var hepsi ibadette bizden daha kavi Müslümanlar. Ama Fetö’ye ruhunu satıp da; ibadetlerini aksatmadığı halde hâlâ ondan kopamayanlar gibi sizi Selo’ya bağlayan nedir Allah aşkına… 
 
***
Allah’a şükürler olsun ki; şimdi bu oyun bozuldu da oy aldıkları kitleleri sokağa dökmeyi başaramadılar. Aradığını bulamayan bunlar soluğu doğru Rusya’da aldılar. Rusya Suriye’de camilere saldırıyor, Müslüman kanı döküyor, bunlar da aynı fiilleri doğuda yapıyorlar. Yok aslında birbirlerinden farkları… Yani Selo’yu sevip yanında yer almakla Putin’in yanında yer almak aynıdır. Ahrette kişi sevdiği ile beraber olacağına göre Selo ile Putin orada aynı yerde olacaklar. Biz Müslümanların bu ikili arasında ne işimiz olabilir? Sonuç olarak; şunu kafamızın bir köşesine yazmamız gerekiyor. Tarih kitaplarına bakıldığında dünyadaki bütün savaşlar ya din savaşı ya da ırk savaşı olarak karşımıza çıkmaktadır. Şu anda dünya yine bir din savaşına sahne olmaktadır. Bir tarafta tüm Hıristiyan süper güçler FETÖ, IŞİT ve İran gibi münafıkları da yanlarına alarak Müslümanların üzerine çullanmaktadırlar. Rasülün (SAV) ümmetine düşen de ufak hesapları bir tarafa bırakarak, birbirimize kenetlenmek olmalıdır. Bu geçiş döneminde Davutoğlu gibi donanımlı bir lideri bize bahşeden Allah’a hamd senalar ediyorum. Allah’a emanet olunuz. 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum