1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Domatesten siyasete kadar
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Domatesten siyasete kadar

A+A-

Domates Rusya’ya giremedi ama fiyat artışı ile gündemi işgal etmesinin yanı sıra enflasyonun yükselmesinde en büyük pay sahibi oldu. Ya bir de Rusya’ya girseydi Türkiye Domatesi tek tek satın alacak ve doyumluk yemek yerine tadımlık hale gelecekti. Elbette bunun faydalı tarafı da olacak üretici kazanacaktı ama her şeyde olduğu dengesiz bir gelişme olarak göze çarpacaktı.

Enflasyon düşer alım gücü artmaz, asgari ücret artar alım gücü düşer, zengin daha zengin fakir daha fakir olmaya devam eder. Biz hep böyle dengesiz bir yaşamın içinde devam eder gideriz.

Dengesiz derken aklıma takıldı, ülke olarak bir türlü dengeye kavuşamadık. Dün Rusya ile düşman idik bugün dost olduk, geçmişte Almanya ile düne kadar dost ve müttefik idik şimdi yıldızlarımız barışmaz oldu. Sakın ha biz bunlarla hiç dost olmadık ki demeyin. Ben de biliyorum dost olmadığımızı ve olamayacağımızı; ama görüntüyü öyle sergiledik.

İslama düşman ülkeler le dost olmamız mümkün olamayacağına göre her zaman olduğu gibi bizim bizden başka dostumuz yok deyip kendi birlik ve beraberliğimize iyi sarılmamız gerekir. Fakat içimizde de istikrarı yakalamayı tam anlamıyla sağlayamıyoruz. Bugün içinde bulunduğumuz ortam bir parça istikrarlı görünüyorsa bu da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin tek başına iktidar olmasının sonucudur.

AK Parti de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yuvaya dönmesi ve yeniden Genel Başkanlığa gelecek olması burada da beklentileri artırdı. Teşkilatlardan başlayarak tepeden tırnağa büyük değişimler beklenmeye başlandı. Bu konuda kulisler değişik yorumlarla dolup taşıyor. Muhalefet Cephesine gelince MHP’de kargaşa uzun süredir sürüyor. Son günlerde her ne kadar sessizlik var gibi görünse de alttan alttan kaynamaya devam.

Ana Muhalefet ismini üstlenmesine rağmen bir türlü muhalefeti bile beceremeyen Cumhuriyet Halk Partisi’ne gelince… Son günlerde artık tartışmalar ve kavgalar kamuoyu önünde yapılmaya başlandı ve birkaç değil bir çok muhalif ses yükselmeye başladı. Ancak her dönemde olduğu gibi bu dönemde de CHP’nin geleceğe dönük bir vizyon oluşturacağı ihtimali görünmüyor. Neden demeye gerek var mı bilmem ama… Bugün içinden bir lider çıkaramayan parti için dışardan hatta sağ kesimden lider isimleri dolaşıyorsa sanırım konuşulacak pek fazla bir şey yok.

Türkiye’nin geleceği öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde yapacağı değişiklik ve oluşuma ve bundan diğer siyasi partilerin kendilerine çeki düzen vermesine bağlı gibi görünüyor. Hayırlısını dileyerek bekleyip göreceğiz….

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.