1. YAZARLAR

  2. Mustafa ÇELİK

  3. Dost Bildiklerin Çıkarsa Yalan…
Mustafa ÇELİK

Mustafa ÇELİK

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Dost Bildiklerin Çıkarsa Yalan…

A+A-

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, S.S. Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği aynı zamanda Pankobirlik Genel Başkanı Sayın Recep Konuk; Kaşınhanı’nda bulunan Panagro tesislerinde geniş kapsamlı bir basın toplantısı düzenledi.

Sayın Konuk toplantı yapacağım deyip de katılmamak olur mu?

Toplantıda kimler yoktu ki.

Çok sayıda ilçe belediye başkanları, ziraat odaları başkanları, muhtarlar, çiftçiler ve Konya basınının önde gelen isimleri toplantıya büyük ilgi gösterdiler.

***

26 Ağustos tarihinde yapılması gereken çoğunluk sağlanamadığı için 16 Eylül’e ertelenen olağan genel kurul öncesi aday olmayacağını açıklayan Recep Konuk; yapılan toplantıda aday olacağını açıklayarak başkanlık için heveslenenlerin hevesini kursağında bıraktı.

“Bu kurumu sırtlayabilecek; işin ehlini ararken adamcılık, bölgecilik yapmadan helali haramı bilen, niteliğinden şüphe etmeyeceğimiz arkadaşlarımızı sadece ehil olup olmadığına bakarak aramızdan çıkaralım diye düşünürken; dedikodu kazanı çalkalanmaya başladı” diyen Recep Konuk “Akla hayale gelmeyecek senaryolar üretildi. Aslı astarı olmayan bilgilerle iftiralar birbirine karıştı. Bazı tesisleri satılığa çıkaran sat kurtulcular peydahlandı. Benim için görevden kaçıyor dediler” ifadelerini kullandı.

Recep Konuk’un arkasından tüm bu entrikalar çevrilirken o sessizliğini korudu ve önce tabanın sonrada tavanın görüşlerini aldı.

Sayın Başbakan ve Sayın Cumhurbaşkanımız anladığım kadarı ile kendilerine icazette bulundular.

***

Nede olsa kurtların sessiz kaldığı yerde itler çakallar volta atar ama bilmezler ki kurt o sessizliği bozarsa kıyamet kopar.

Bir süre sessiz kalan Konuk sessizliğini bozdu.

Sayın Recep Konuk kurumu devraldığında nerdeydi şimdi ise nerede. Arada dağlar kadar fark var. 46 fabrika devasa bir tesis. Çok sayıda insan ekmek sahibi oldu.

Seçimle ilgili geçen bu kısa sürede renk verenler çoğaldı. Hatta öyle ki yapılan toplantıda bile hani timsahın gözyaşları hesabı bulunanlar olduğuna inanıyorum.

50 bin çiftçiden tarımsal ürün alan, on binin üzerinde çalışanı bulunan ve 8 milyar TL’nin üzerinde cirosu olan Konya Şeker’in dün olduğu gibi bundan sonra da Recep Konuk ve ekibi ile büyümeye devam edeceğine inancım sonsuz.

“İstedikten sonra gerekirse Erzincan’dan Karasuyu Konya ovasına akıtırım” diyen Sayın Recep Konuk; Karapınar’da gerçekleşecek olan enerji üssünü de Şeker’e kazandırırsa kimse şaşırmasın.

***

18 yıldır Konya Şeker’de nöbet eri olan Sayın Recep Konuk nöbeti başkasına devretmek için nabız yokladı fakat gördü ki bazılarına bu koltuk çok ağır geldi. Çiftçinin ve ülkenin geleceği adına ‘durmak yok yola devam’ dedi.

Çiftçinin hayallerini gerçekleştiren koca yürekli uzun adam önce hak ettiğin milletvekilliği unvanına sahip oldun, şimdi sırada Allah izin verirse sırada bakanlık var.

Aman sevgili başkanım arkanı kimseye dönme.

Ümit Yaşar Oğuzcan ne güzel anlatmış:

Sanırdım gündüzdü onlarla gecem içimde ümitti dost bildiklerim/

Ne zaman yıkılıp yere düştüysem bırakıp da gitti dost bildiklerim/

Meydana çıkalı asıl çehreler aydınlanmaz oldu artık geceler/

Yalanlar tükendi, indi maskeler birer birer bitti dost bildiklerim.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.