1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. DP’liler CHP Listesine Nasıl Girecek?
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

DP’liler CHP Listesine Nasıl Girecek?

A+A-

CHP’nin, Demokrat Parti’den de, çıkaracağı Cumhurbaşkanı adayı için destek isteyip, ortak milletvekili listesi hazırlamak gibi öneri götürdüğünü öğreniyoruz. Gültekin Uysal, Konya programlarında birkaç defa görüştüğümüz genç,geleceğin önemli simalarından olmaya namzet bir siyasetçi. CHP Genel Başkanı İsmet İnönü’nün, kürsüde DP Genel Başkanı ve Başbakan Adnan Menderes’i hedef alan, “Şartlar tamam olduğunda ihtilâl haktır, o zaman sizi ben bile kurtaramam” sözleri partisinin duvarında olmasa da, yüreklere kazınmış olmalıdır! İçinde 27 Mayıs’ı da barındıran propaganda sürecinde DP’lileri, CHP listesinden milletvekili adayı görmek, ‘Celladına âşık olmak’ deyiminden başka neyle izah edilebilir?

Kılıçdaroğlu

Osmanlı’dan

çok çekmiş!

CHP’lilerin öteden beri Osmanlı’yı reddettiğini herkes bilir de, Kılıçdaroğlu, üstelik bir Yörük Türkmen programında  ‘Osmanlı'nın Yörüklere zulmettiğini’  söyleyerek cehaletin değil, tarihe ihanetin zirvesine çıktı. Şu sözlere bakın:“Benim inancımda da, köklerimde de sizin inancınız, yaşamınız var. Bu çadırlar zulme direnenlerin, Kuvayı Milliyecilerin, Dadaloğullarının, Avşarların çadırlarıdır. Ferman padişahınsa dağlar bizimdir diyenlerin çadırlarıdır. Bu çadırlar o nedenle hepimizin ortak çadırlarıdır. Bu çadırlar güzel Türkçemizi yaşatan çadırlardır. Osmanlı'nın zulmüne karşı burada ne mücadeleler verildi.”

Kılıçdaroğlu’na en güzel cevabı üstat Murat Bardakçı verdi: “…Hem anadili, hem de askerî lisanı Türkçe olan Osmanlı İmparatorluğu’ndan bahsederken ‘Sarayda Farsça konuşulurdu’ demesi, Osmanlı Devleti’ni kuran Kayı Boyu’nun da bir Türkmen aşireti olduğunu gözardı ederek İstanbul’un Türk’ü ile Anadolu’nun Türk’ünü farklı ve birbirine düşman ayrı milletler gibi göstermesi, Yörükler ve Türkmenler ile devlet arasında geçmişte vergi tahsili gibi meselelerden kaynaklanan gerginlikleri ‘zulüm’ diye nitelemesi tuhaf, hatta ayıp iddialardır ve bu iddiaların ortaya atılmasının ardında şayet derin bir cehalet değil de bir kasıt mevcut ise, vaziyet daha da vahim demektir!.. Artık 2018’deyiz ve 1930’lardan kalma böyle ‘geçmişi karalama’ edebiyatı tuhaf, hatta fazla ucuz kaçıyor!”

Kılıçdaroğlu, Osmanlı Devleti’ni kuran Kayı Boyu’nun bir Türkmen aşireti olduğunu bilmeyecek kadar cahil olamaz. Bu halde ‘vahamet’ tespitinin üzerinde ciddiyetle durmak gerekiyor!Garabete bak; sen ömrü boyunca Osmanlı’nın asaletini anlatan, onun şanını, yüceliğini belleklere yerleştirmeye çalışan Erbakan’ın partisine genel başkan ol;sonra da o partiyi ‘Osmanlı Yörüklere zulüm yaptı’ diyen CHP’nin eteğine bağla! Sen darağacında sallandırdıkları Merhum Başbakan Adnan Menderes’in mirası Demokrat Partili ol ve “İhaneti vataniye suçu işlediler, asılacaklar” diyen İnönü’nün mirası CHP’nin listesinden milletvekili olmak için pazarlık masasına otur! Ne oldum değil, ne olacağım demek gerek.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.