1. HABERLER

  2. ÖZEL

  3. Düğün fotoğrafçıları yoğun mesaide
Düğün fotoğrafçıları yoğun mesaide

Düğün fotoğrafçıları yoğun mesaide

Stüdyo Arzum Sahibi Ali Osman Bayram, düğün sezonuyla birlikte işlerinin hız kazandığını belirtti. Bayram, “Bugünlerde düğün fotoğrafı diye bir şey kalmadı. Artık düğün albümü var. Her sene müşteri potansiyelimiz artıyor” dedi.

A+A-

Mehmet Ali Eskipostalcı

Fotoğrafçılar, sezonunun altın dönemini yaşıyor. En güzel anlarını ölümsüzleştirmek isteyen çiçeği burnunda çiftler soluğu düğün fotoğrafçılarında alıyor. Düğünlerin olmazsa olmazları arasında yer alan fotoğraf çekimlerinde çiftler mekân olarak ise Meram, Sille, Japon Parkı, Beyşehir, Apa Barajı, Şehitlik, Alâeddin Tepesi, Tren Garı ve Kültürpark’ı tercih ediyor. Stüdyo Arzum Sahibi Ali Osman Bayram, fotoğrafçılığın ölmeyecek bir meslek olduğunu vurgulayarak, düğün fotoğraflarında dış çekimlerin daha çok talep gördüğünü ifade etti. Bayram, “Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte bizim işlerimizde de yoğun bir şekilde artış yaşandı. Özellikle hafta sonları yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Eskiden albüm yaptırmak çok zordu ve insanlar stüdyoda 3-5 poz anca çekilirdi. Bunlar da aileye dağıtılırdı. Şimdi düğün fotoğrafı diye bir şey kalmadı. Artık düğün albümü var. Yıllar geçse de bu albümler nesilden nesle aktarılabiliyor. Her sene müşteri potansiyelimiz artıyor” dedi.

dugun-fotografcilari-yogun-mesaide-(2)-001.jpg

‘Ölmeyecek bir meslek’

‘Günümüzde dış çekim daha çok tercih ediliyor’ diyen Bayram, “Mekân konusunda müşteri nereyi dilerse orada çekim yapıyoruz. Meram, Sille, Japon Parkı, Beyşehir, Apa Barajı, Şehitlik, Alâeddin Tepesi, Tren Garı ve Kültürpark dış çekim için kullandığımız mekânlar arasında yer alıyor. O günkü düğün durumumuza göre müşterinin talebi doğrultusunda ekstra bir ücret talep etmeden 2’nci bir mekânda da çekim gerçekleştirebiliyoruz. Yani müşteri ne isterse onu yapıyoruz. Albüm yaptıran çiftlerimize de çeşitli hediyeler veriyoruz. Şunu hatırlatmakta da fayda var: Dış çekim için ekstra bir ücret almıyoruz. Hepsi albüm ücreti içerisinde yer alıyor. İnsanlarımızın da dış çekimlere ilgisi son derece güzel. Her sene bir kat daha müşteri potansiyelimiz artmakta. Her seneye daha iyi bir performansla giriş yapıyoruz. Bu sektörde insanları mutlu edenler ayakta kalacak. Kötü olanlar her zaman için kaybetmeye mahkûm. Fotoğrafçılık asla ölmeyecek bir meslek. İnsanları yüz üstü bırakmayan profesyonel kişiler olduğu sürece fotoğrafçılığa olan ilgi de gün geçtikçe artacak” diye konuştu.

‘Anahtar teslimi iş’

Düğün çekimleri dışında da müşterilerine çeşitli konularda yardımcı olduklarını hatırlatan Bayram, “Ben dileyen müşterilerime anahtar teslimi iş yapıyorum. Yani bunu biraz daha açacak olursak, bize gelen dostlarımızın isterlerse ücreti karşılığında düğün salonlarını da ayarlıyorum, gelin arabasını da süslüyorum, gelinliğine ve kuaförüne varıncaya kadar neye ihtiyaç varsa o konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Müşterilerimizi bu süreçte hiç kimseyle muhatap etmeden düğün işlerine destek sağlıyorum. Bu da bizim müşteri memnuniyetimizi artırıyor. Fotoğraf çekimi için bana gelen müşteri ve dostlarımın düğünlerine yardımcı olmaya çalışmak benim sektördeki bilinirliğimin ve tanınırlığımın artmasına büyük katkı sağlıyor. Çekimlerde son sınıf kalite ekipmanlarla profesyonel bir ekiple çalışıyor olmak da çok önemli. Biz müşterilerimizin düğün fotoğrafı çekimlerinde üstü açık Amerikan arabamızı da kullanıyoruz. Ayrıca bu aracımızı sünnet düğünlerinde ve gelin arabası olarak da dileyen müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

dugun-fotografcilari-yogun-mesaide-(7).jpg

Müşterilere uyarılar

Korsan fotoğrafçılar karşısında vatandaşları mağdur olmamaları konusunda da uyaran Bayram, konuşmasını şöyle tamamladı: “Korsan fotoğrafçılar bizim en büyük sıkıntımız. İnsanlarımız korsan fotoğrafçılar vasıtasıyla parasının nereye gittiğini bilmeden piyasanın daha altındaki kişilere iş yaptırıyor. Bu müşterinin işine geliyor gibi oluyor ama daha sonra mutlaka mağduriyet yaşanabiliyor. Bunun geri dönüşü yok. İnsanlarımız ilerleyen süreçte mağdur olmak istemiyorsa önce gitsinler ve yapılan işi görsünler. Düğün fotoğrafı insan ömründe bir kere çekilir. Müşterilerimiz paralarını sokağa atmasınlar. Bize düğünlerinden 3-5 sene sonra tekrar gelinlik ve damatlık giyip fotoğraf çekinmeye gelen müşterilerimiz var. Bu parayla pulla ölçülecek bir şey değil. Dış çekimde vatandaşlarımız ekipman konusunda da aldatılıyor. ‘Kullanılacak olan aksesuarlar müşteriye aittir’ deniliyor. Biz dış çekimde kullandığımız aksesuarlar için hiçbir talepte bulunmuyoruz. Çekimlerde kullandığımız aracımız için de ekstra bir ücret talep etmiyoruz. Müşteri memnuniyeti bizim için her şeyden daha önemli. Ayrıca müşterilerimiz albüm seçerken de dikkatli olsunlar. Müşteri albüm yaptıracaksa mutlaka o fotoğrafçının albüm çalışmalarını görmeli.”

dugun-fotografcilari-yogun-mesaide-(1)-001.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.