Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Dünya Temizliği

A+A-

Vakti zamanında bir arkadaşım,

"Ben bu milletin inandığı dinin ateistiyim" demişti. Onunla aynı fikirde olsam da fikirlerini böyle ayan beyan ifade ettiği için içimden kızmıştım. Sonra, sonra anladım ki, onun tavrı doğru, benimki ise yanlışmış. 

Zira vatandaş yaşamına göre evirip çevirip kendine uyarladığı birtakım ritüellere din diye inanıp, inandığını savunuyor.

Hal böyle olunca da muktedirler bu durumu kullanıp, hakkın özgür yarattığı halkı köleleştiriyor.

***

Din ve sosyoloji birbirinin içine o kadar girmiş durumda ki, çağımızda bela olan musibetler için muska yazan kişilerin kapısında bekleyenlerin sayısı hiç de azımsanacak sayıda değil. 

Allah’ın ilahi kurallarının içine, yine Allah düşmanları tarafından sokulan ve halka Allah kelamı diye anlatılıp, yaşatılan şeytan ittifakının sözleri, sosyal yapının bozulmasına, dolayısı ile de kaosa doğru halkı yola düşürmektedir.

Allah’ın sözlerine elçisi aracılığı ile indirilen kitabında her hattı ile belirlenmiş, kanunları belli iken, elçisine iftira atarak ve elçisinin adını kullanarak uydurulan hikayelerle, yaratıcı ile yaratılanın arası açılmakta ve halk ateizme doğru birileri eli ile itilmektedir. 

***

Kaynağı dururken, hikayeler ve uydurma sözlerle anlatılan din, yaratılmışı, yine yaratılmışa kul yapmaktadır. Bunun farkında olan birçok akil, kolları sıvayıp, halka belirli platformlarda, işin aslını anlatmakta ama gözlemlerim doğrultusunda vardığım kanıda pek başarılı olamamaktadırlar.

Yaratılmışların işine gelmedi hiçbir zamanda, Allah’ın ilahi kanunları ve dönem dönem yaşadığımız dünyada tüm insanlık Allah eliyle öldürüldü. 

Bunu da Allah’ın kitabında bulunan sözlerinden biliyoruz. 

Ekonomik menfaatlerin dinleştirildiği çağımızda yeni bir topluca dünya temizliği yakın gibi görünüyor.

Gerçi bu kadar pisliğin döndüğü dünyada, artık kopsun kıyamet. 

Böyle yaşamaktansa ölelim daha iyi.

Saygılarımla.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.