1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. Dünyayı Titreten Füzelerle 15 Temmuz Mesajı
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Dünyayı Titreten Füzelerle 15 Temmuz Mesajı

A+A-

Amerika başta olmak üzere ‘mimli’ batılı ülkeler, Türkiye’nin Rusya’dan S 400 Füzeleri alacağını açıklamasıyla adeta korku vadisi oluşturup ülkemize karşı cephe açmaya kalkmıştı. Türkiye’nin elinde S 400 gibi güçlü savunma füzelerinin bulunmasından neden rahatsız oldularsa!

Dışarıdan batılılar, içeriden Amerikan yandaşları hükümeti S 400 füzelerinden vazgeçirmeye çalışsalar da başaramadılar. Devlet aklı darbe görünümlü işgal girişiminin yıldönümünde füzeleri yurda getirerek düşmanlarına en büyük mesajı verdi.

Vaktiyle Adnan Menderes’in ‘Rusya ile işbirliği yapma kararı sebebiyle’ Türkiye’de darbe sürecini planlayıp halkın seçtiği Başbakan ve Bakanları darağacına yollayan zihniyet S 400’ler sebebiyle sergilediği bütün diplomatik ve anarşik tutumlarına rağmen başarılı olamadı.

En kıdemli

gazeteciyi uğurladık

1980’li yıllardı. Konya Gazeteciler Cemiyeti seçiminde mevcut başkan Rıdvan Bülbül’e karşı Cengiz Dönmez aday olunca heyecan yükselmişti. Bizim de içinde bulunduğumuz Konya Postası ekibi Dönmez’i destekleme kararı almış ve ibreler rekortmen başkan Rıdvan ağabeyin kaybedeceğini gösteriyordu.

Rıdvan ağabey şimdilere Karatay Kaymakamlığı olarak hizmet veren İl Genel Meclisi Salonunun kapısında herkesi kucaklayarak karşılıyordu. Kendisiyle henüz gelişmiş bir münasebetimiz yoktu. Kucaklaşırken, ‘Şekerim seni yönetime yazdım, beraber çalışacağız’ demez mi!

-Ağabey, ben yönetimde yer alacak kadar kıdemli değilim, üstelik ben buraya Cengiz Dönmez’e oy vermek üzere geldim, deyince gösterdiği anlayış daha bir önemliydi;

-Olsun şekerim, çalışmadan kıdem kazanılmaz, bizim aramızda kıdemlenirsin. Hem ben senden oy da istemiyorum, oyunu Cengiz’e ver, mahsuru yok.

O seçimi Rıdvan Bülbül kazandı ve benim karşı listeye oy vermem tatlı bir anı olarak konuşuldu. Selçuk Üniversitesi bünyesinde İletişim Fakültesi açılması için yıllarca girişimde bulundu, uygun her platformda gündeme getirdi. Hazırladığımız yayınlar için ne zaman bir makale rica etsek, mümkünse ertesi güne bırakmadan yazıp ulaştırdı. 2013’de Konya Gazeteciler Cemiyeti yönetiminin meslekte 50 yılı dolduranlara plâket verme kararını paylaştığımızda duyduğu memnuniyeti, ‘Vefanızdan dolayı tebrik ve teşekkür ederim’ diyerek dile getirmişti. Yaşlılığa bağlı olarak birkaç yıldır zorlu bir hastalık süreci yaşadı ve geçen hafta vefat etti. Orhan Berk, Feyzi Halıcı, Seyit Küçükbezirci derken Basın Şeref Kartı Sahibi Ali Rıdvan Bülbül’ü ebedi âleme Kubbe-i Hadra’nın gölgesinde Selim Sultan Camiinden uğurladık. Allah rahmet eylesin.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.