1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkçı

  3. Düşman Kim? Düşmanlık Kime?
Yılmaz Sandıkçı

Yılmaz Sandıkçı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Düşman Kim? Düşmanlık Kime?

A+A-

Dün kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramında bile 15 Temmuz’dan ders almayanların aymazlığı gündeme yansıdı.

*

Ortada bir zafer varsa düşman kimdir? Sorusuna hep bir ağızdan aynı cevabı verebiliriz; 30 Ağustos Zaferi kime karşı kazanılmışsa düşman odur, yani emperyalist, sömürgeci devletler, isimlerini tek tek saymaya gerek yok.

*

Geçen yüzyılda Osmanlı devletini parçalayıp, yıkanlar bugün de düşman. Hem coğrafyamızdaki hedefleri, hem de tarihten gelen intikam duyguları düşmanlığın devam etmesi için yeterli. Değişen şey düşmanlık yaparken uyguladıkları yöntemler.

*

Düşmanlık kime karşı yapılıyor peki? Bu soruya vereceğimiz cevap konusunda tek ses olabilecek miyiz? Bence zor!  Düşman ortada açıkça dururken düşmanlığı kendi devletine karşı yapanlar olduğu sürece bu soruya tek ses olarak cevap almak zor! 

*

15 Temmuz’da beyinlerindeki milli değerleri İslamcı görünenler eli ile boşaltılarak yerine düşmanın değerleri yerleştirilen kendi çocuklarımızın düşmanlıkta gerçek düşmanı bile aratmayacağını görmüştük.

*

Henüz silah çekmese de kendi devletine, milletine, milletinin zaferlerine, başarılarına, kazanımlarına, cumhuriyetine, demokrasisine şimdilik söz ile hakaret, duygu ile küçümseme şeklinde düşmanlık gösteren, beyinlerindeki öz değerleri boşaltılmış (masum ifade ile kandırılmış) bazı kişilerin medya ve siyaset aracılığı ile itibarlı gösterilmesini nasıl yorumlamalıyız?

*

Bu insanların beyinlerinde hangi değerler boşaltılıp yerine düşman değerleri konuldu ki, bu milletin insanı düşmanına düşmanlık etmek yerine kendi devletine, kendi milletine düşmanlık eder hale geldi?

*

Bunları önlemek için tedbir aldık mı? 15 Temmuz ihanetini bahane ederek askeri okulları kapatan hükümet, geleceğimiz olan çocukların zihinlerine benzer saldırıların tekrar etmesini engellemek için nasıl tedbirler aldı? Eğitim sisteminde, müfredatta nasıl düzenlemeler yaptı?

*

Düşman Osmanlı Devletini yıkanlar ama, düşmanlık Osmanlı Devletinin yıkıntısı arasından, küllerinden kurulan Türkiye Cumhuriyetine, onu kuranlara ve onun kazanımlarına karşı yapılıyor. Bu size ters gelmiyorsa, biliniz ki; İslam düşmanlarına büyük acılar çektiren Selçuklu ve Osmanlı Devletlerinin kurucusu olan Türklerin son 3 asırdaki en büyük başarısını bir başarısızlık gibi göstermek ve Osmanlıyı parçaladıkları gibi Türkiye Cumhuriyetini de parçalamak için dört koldan çalışan gerçek düşmanların fikirleri ile tohumlanmış bir zihniniz var demektir.

*

Tarih yalan söylüyor diyerek, tarihimize küstürdükleri insanımızın zihinlerine kendi yalanlarını dolduranlar, milletimize, devletimize ve başarılarımıza karşı düşmanca duygular besleyebilenlerimizi gördükçe, kıs kıs gülerek başarılarını kutluyorlardır eminim.

*

Ülkeyi yönetmek için ortaya çıkıp, her musibette kendi kusur ve hatalarını sorgulamak yerine suçu düşmana ve dış mihraklara atarak toplumu rahatlatmaya çalışanların sık sık kandırıldığını dikkate alarak, tedbirinizi alın diyorum. Aklınızı, zihninizi koruyun, kandırılmayın, kandırılanları uyarmaya devam edin! Selametle…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.