1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. EBA İle Bu İşler Zor
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

EBA İle Bu İşler Zor

A+A-

Siyaseten bitmiş partinin kalemşörleri, televizyon kanallarının birinde konuşuyor. O kanal da bu bitmiş partinin kalemşörlüğünü yapanlardan oluşan bir kadroya sahip. 

Dökülen son meyvelerden nasibini almak isteyen bu 'Her devrin gazetecileri' bunu biraz açayım. İktidarda kim varsa onlara kalemlerini satarlar. Bu şahısların kendi düşünceleri olmaz, nereden besleniyorlarsa o beslendikleri yerin görüşlerini yazar ve söylerler.

Neyse çok uzatmayım, bu kalemşörler EBA sistemini savunuyorlar ve eğitimdeki kötü gidişatı sisteme sızmış FETÖ’cülerden biliyorlar. Yalnız bilip de söylemedikleri şu: Kendileri de vakti zamanında bu FETÖcülerden nemalandılar.

Şimdi bu kelli felli abiler, muktedir güçten epeyce yalanıp sömürdükleri için, şu an günümüzde yapılan her şeyin iyi işler olduğunu savunuyorlar. Bu zamana kadar denenmiş kötü olan her şeyi de ya dış güçlere, ya da FETÖ’ye bağlayıp taraftarlık işlerini mükemmel şekilde yapıyorlar.

Daha önce de yazmıştım iktidarın yerel ve genel medyaya verdiği ayarı. 

Şimdi bu konuya fazla değinmeden ‘EBA sistemini’ anlatayım.

Biz devlet olarak, bu sisteme teknolojik olarak hazır değiliz. 

Bizim internet alt yapımız, bizim elimizde bulunan cihazlar bu tür bir program için yeterli değil.

İşin vatandaş boyutu da var. Bu sisteme vatandaş çocukları nasıl girecek ve kullanacak. 

Öğrencilere tablet dağıtılacak. Ben kendi çocuklarım için iki defa diz üstü bilgisayar değiştirmek zorunda kaldım. Elimizde bulunan mevcut bilgisayar iş yapmayınca, yeniden sıfır ucuz bir cihaz aldık. Ucuz dediğimde 1500 TL. Bu da iş görmedi, ısındı sistemden çıktı. Yenisini 3500 TL'ye aldık. Bu yeni cihazla anca sisteme girip takip edebiliyorlar. Benim okuyan 3 çocuğum var ve çok zaman sistemdeki dersleri çakışıyor. En az bir bilgisayar daha almam gerekli. Şimdi siz düşünün bu ekonomik dar boğazda, bir bilgisayarı bile borçla alan ben, ikincisini nasıl alacağım. 

Bir de bu tarafgir siyasilerden beslenen bu abilerin hiç bir alt yapı ve teknik bilgiye sahip olmadan pişkin, pişkin bu sistemi ve muktedir güçleri savunmaları beni kahır ediyor.

Vatandaşlar bu durumu seçim geldiğinde sandıkta değerlendirecektir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.