1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Efeler Yılmaz
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Efeler Yılmaz

A+A-

Partiya Karkeren Kurdistane yani Kürdistan İşçi Partisi halkın genelinin bildiği kısaltması ile PKK daha gerçekçi tabirle hayalperest çapulcu sürüsü... Yıl 1978 yer Diyarbakır Lice, başında çocuk katili Apo’nun olduğu yirmi iki kişi, hedef Türkiye’nin doğu ve güneydoğusu, Irak, Suriye ve İran’ın çoğunluğunu kapsayan toprakların üzerinde devlet kurmak, zihniyet Marksizm - Leninizm... Başlangıç şirin mi şirin masum(!) siyasi hareket, ilk faaliyetleri aynı yılın içerisinde aynı ideolojik çizgide olan Türkiye İşçi Köylü Partisi (TİKP) karşı silahlı saldırılar ile başlamış ardından özgürlük getirecekleri iddialarından an olsun geri durmadıkları Kürt aşiretlerine çok çeşitli zulümlerle devam etmiştir... Şirin Kürdistan İşçi Partisinin gözlerini diktikleri tek topraklar yalnızca Türkiye Cumhuriyeti toprakları değil ya bu sebeple diğer ülkelerde de çeşit çeşit isimlerle örgütler kurmuşlardır. Harflerin kombinasyonları sayesinde doğan onca çapulcu tayfası, renklerin kombinasyonu ile kendilerine flama da yapmaz mı? Niyetlerini vaziyet haline getirmek için neler neler yaptılar karakollar bastılar, üniversitelere zapt ettiler nice vatan evlatlarını vatanın kara bağrına düşürdüler. Hakkını savundukları halk için devletin hizmet götürmesine bir türlü müsaade etmediler köprü yıktılar, okullar yaktılar, hastaneler bombaladılar...

20 Şubat 2015 yer İzmir Ege Üniversitesi olaylar büyüdükçe büyüyor karşıt(!) görüşlü öğrenciler bir türlü uzlaşamıyor. Rektör tarafsız(!) olayların dinmesi için camın ardından seyre dalıyor. Güya öğrenci olan birkaç fikri bozuk, milliyetçi öğrencileri fişlediler, onların derse girmesini sürekli engellediler; fakülteleri zapt ettiler her yeri yakıp yıktılar. Zapt ettikleri fakültelerin bahçelerini PKK kampına çevirdiler - yaz tatili sürecinde dağlarda gördüklerini uyguladılar - milliyetçi öğrencileri üzerlerine çekmek kampüs alanını savaş meydanına çevirme niyetindeydiler. Hesapları bir türlü tutmadı, Fırat Yılmaz Çakıroğlu liderliğinde tamamen hukuki gösteriler yapıldı, basın açıklamaları, izinli yürüyüşler... Çakıroğlu hesaplarını bozdukça ona karşı daha da bileniyorlar öfkelerinden ağızları köpürüyor da köpürüyordu.

O gün yalnızca İzmir üzerinden güneşin gitmesiyle değil, içimizden yiğit bir adamın aramızdan ayrılmasıyla son buldu. Özlem anne yavrusunu kaybetti, bizler de ağabeyimizi. Olay basına karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası olarak kaydedildi. Teoride -girizgahta izah ettiğimiz gibi- karşıt görüşlü gruplar olsa bile pratikte terör örgütü sempatizanları ve mensupları ile eğitim hakkını savunan milliyetçi öğrenciler arasında geçmiştir. Şehadete eren Fırat Yılmaz Çakıroğlu ağabeyin ruhu şad olsun. Fırat ağabey gibi nice vatandaşımızın, askerimizin, polisimizin katili PKKterör örgütüdür.

Yazıyı kaleme almaktaki emelim şudur; terör örgütü PKK kökü kazınıncaya kadar mücadelenin bitmeyeceğini söyleyenlerin, terörist lideri karayılanın cesedini bin parçaya bölme sözü verenlerin, ortağı için planları nelerdir? Çeşitli harf kombinasyonları ile TBMM’de milletevekili(!) olanların akıbeti ne olacaktır? Bu örgütler harf kombinasyonları ile yeniden karşımıza gelmesi için tüm ortamlar son bulacak mı? Şehitlerimizin ardından ettiğimiz intikam yeminleri yerine gelecek mi?

Bu sorularımın cevabı ülkenin idarecileri aracılığıyla karşılık bulacaktır. Ümit ediyorum ki ortak düşüncelerle ortak cevaplara ulaşabilelim.PKK kahrolsun değince kahrolmuyor. Yüreğimiz kanarken bir türlü yüzümüze tebessüm uğramıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.