1. YAZARLAR

  2. Samet AKTAŞ

  3. Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir
Samet AKTAŞ

Samet AKTAŞ

Gazeteci-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir

A+A-

Öncelikle tüm ülkemizin başı sağ olsun… Ülke olarak gerçekten zor dönemlerden geçiyoruz. 15 Temmuz 2016 tarihinde bir takım vatan hainleri tarafından ülkemiz işgal edilmek istenmiştir. Yaşadığımız bu talihsiz olay, tarihe bir kara leke olarak geçmiştir.

Orta Doğu’da parlayan bir yıldız haline gelen Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir takım cuntacılar tarafından karanlığa sürüklenmek, istikrarsızlığına uğratılmak istenmiştir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi F-16’lar tarafından bombalanmış, vatandaşlar tanklar tarafından ezilmiştir. Köprü ve havaalanları cuntacılar tarafından kapatılmış, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A suikast girişiminde bulunulmuştur. Sayın Genelkurmay Başkanımız Hulisi Akar Paşa, rehin alınmış, başına silah dayanarak, boğazı da kemerle sıkılmıştır. Savaş Helikopterleri tarafından MİT taranmış, vatandaşların üzerine ateş açılmıştır. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ağır hasar almış, milletin birlik ve beraberliğinde 15 Temmuz 2016 tarihinde kurşun sıkılmıştır. Suçsuz yere masum insanlar ölmüş, bazıları sakat kalmış ve yüzlerce şehit verilmiştir. Binlerce inşamız da maalesef yaralanmıştır. TRT ve CNN TÜRK gibi yayın kuruluşlarımız darbeci vatan hainleri tarafından basılmış, basın özgürlüğü linç edilmiştir. O karanlık gecede daha sayamayacağımız birçok kara olay yaşanmıştır.

“Bu sıradan bir olay değil”

Bir hukuk devletinde demokrasiye darbe vurulmaya çalışılması, sıradan bir olay değildir. Ayrıca bu olaya hala tiyatro gözüyle bakan insanları anlamakta zorluk çekiyorum… Tiyatro sandığınız olayda ülkemiz az daha elden gidiyordu… Gidin biraz araştırma yapın!

Fakat vatan hainlerinin unuttuğu bir şey vardı... Oda halkın gücüydü. FETÖ’cu cuntacılar milleti hesap edemedi… Dünya’da hiçbir şey halktan ve halkın iradesinden güçlü değildir. Çünkü kimin parlemonta da olacağını, olmayacağını saygı değer milletimiz belirler. Birkaç çapulcu vatan haini değil!

Evet, Milletimiz sayesinde hainlerin gerçekleştirmek istediği darbe püskürtülmüş ve vatan hainleri emellerine ulaşamamıştır. Milletimiz başta Sayın Cumhurbaşkanımız başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ve diğer siyasi partilerimizin ortak çağrısıyla dünyada eşi benzeri görülmeyen birlik ve beraberlik örneği sergilemiştir. Ülkemizin dört bir tarafından halk aniden sokaklara dökülmüştür, her yer Türk Bayraklarıyla donatılmıştır.
Demokrasi Nöbeti ’ne giden araştıran biri olarak milletimizin içinde ki vatan aşkını bizzat gördüm yaşadım yaşıyorum da… O meydanlarda 3 yaşında ki bebekte vardı, 80 yaşında ki Fatma nine de vardı, 90 yaşında Mustafa Amca’da vardı… Ve yine olmaya devam edecek! Ben özellikle siyasi parti ayrımı gözetmeksizin meydanları dolduran ve birlik beraberlik örneği sergileyen her vatandaşımızın anlından öpüyor ve ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

“Bu Millet tank kullanmayı öğrendi”
Bu manzarayı görüp te duygulanmak elde değil… Biz çünkü gücümüzü tarihten almış bir Milletiz. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda kurşuna gövdemizi siper etmiş bir milletiz. Bu hain odaklar ne kadar plan yaparlarsa yapsınlar amaçlarına asla ulaşamayacaktır. Bu Millet, darbe sırasında 5 dakikada tank sürmeyi öğrenmiş, bizzat darbecileri tutuklamış ve hukuka teslim etmiştir. Masum askerlere de ayrıca sahip çıkmıştır. Hatta bir fotoğraf dikkatimi çekti ki açıklamadan geçemeyeceğim… Bir grup vatandaş ise, alçak uçuş yapan F-16’nın üzerine atlamak için balkonda siper almıştır! 5 dakika da tank kullanan millet, gerekirse, 10 dakikada F-16’yı da uçurur.

Şimdi hal böyleyken bu millet vatanını üç beş FETÖ’cu çapulcunun eline verir mi? Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulmasında önderlik yapan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir” Toplumda hiçbir kimse, hiçbir zümre, hiçbir sınıf ya da grup, doğrudan üstün emretme gücüne sahip olamaz. Toplumda üstün emretme gücünün tek kaynağı ve tek sahibi milletin kendisidir !!!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum