1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitimciler 3600 ek göstergeyi bekliyor
Eğitimciler 3600 ek  göstergeyi bekliyor

Eğitimciler 3600 ek göstergeyi bekliyor

Eğitimciler 3600 ek göstergeyi bekliyor

A+A-

Türk Eğitim-Sen Konya 1 No’lu Şube Başkanı Tanfer Ata, “Eğitim çalışanları Milli Eğitim Bakanlığı’nda 100 bin eğitim çalışanı 3600 ek gösterge sözünü beklemektedir. Bir an önce bütün kamu çalışanlarının beklentilerini karşılanacak şekilde bir düzenleme hayata geçirilmelidir” dedi.

3600 ek gösterge konusunda yazılı bir açıklamada bulunan Türk Eğitim-Sen Konya 1 No’lu Şube Başkanı Tanfer Ata, “İki yıl önce Sayın Cumhurbaşkanı’nın müjdesi ile gündeme gelmiş idi ancak şu ana kadar bir adım atılmış değil. Bilindiği gibi yeni yasama yılı başladı. Türk Eğitim-Sen olarak yeni yasama yılında ek gösterge düzenlemesinin hem komisyon aşamasında hem de genel kurul aşamasında iktidar ve muhalefet partilerinin desteği ile bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kamu-Sen'in hazırladığı yasa teklifinin plan bütçe komisyonunda görüşülecek tasarılar arasında beklediğini dile getiren Ata, “Bir an önce bütün kamu çalışanlarının beklentilerini karşılanacak şekilde bir düzenleme hayata geçirilmelidir. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı’nda emekliliği hak etmiş ve bu düzenlemeyi bekleyen 100 bin eğitim çalışanı var. Bu kişilerin emekli olması demek yeni iş bekleyen 100 bin genç meslektaşımıza kadro açılması demektir” diye konuştu.

Eğitim sisteminde başarı elde edilmek isteniyorsa bunun öğretmeni huzurlu kılarak yapılabileceğini söyleyen Ata, sözlerini şöyle tamamladı: “Öğretmenlerimizin beklentileri karşılanmadan onları huzurlu kılmadan hiçbir reform hiçbir proje de başarıya ulaşmak mümkün değildir. Ancak reform yapılırken de içeriğini siyasi ya da ideolojik angajmanlarla doldurmamak lazım. Ülkemizin daha müreffeh ve güçlü geleceğine katkıda bulunacak ve eğitim sistemimizin ihtiyaçlarını karşılayacak düzenlemeleri hayata geçirmek lazımdır. Eğer ideolojik ve siyasi kaygılar ile reform yapılır ise daha önce yaşanılan başarısızlıkları yeniden yaşayacağız demektir. Milli Eğitim Bakanlığı’nda 100 bin eğitim çalışanı 3600 ek gösterge sözünü beklemektedir.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.