1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitimciler okulların açılmasını talep ediyor
Eğitimciler okulların  açılmasını talep ediyor

Eğitimciler okulların açılmasını talep ediyor

Eğitimciler okulların açılmasını talep ediyor

A+A-

Özel Öğretim Kursları ve Muhtelif Kurslar Geliştirme Derneği (KURS-DER) Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yalçın ve Mehmet Kavaklılar, “Okulların HES kodu ve diğer önlemler alınarak acilen açılması istiyor ve talep ediyoruz. Devletimizin de bu süreçte bizim yanımızda olacağına inancımız tam” diye konuştular.

 

Ali Bayer

Özel Öğretim Kursları ve Muhtelif Kurslar Geliştirme Derneği (KURS-DER) Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yalçın ve Mehmet Kavaklılar, Mart 2020’den beri pandemiden en çok eğitim sektörünün etkilendiğini ifade etti. Pandemi nedeniyle öğrenci, veli, öğretmen ve işletmelerin mağdur olduğuna değinen Yalçın ve Kavaklılar, “8.sınıf ve 12. sınıflar 4-5 ay sonra sınava girecek ama yaklaşık 9 aydır yüz yüze eğitim göremediler. Bu çocuklarımız LGS ve YKS de nasıl başarılı olacaklar? Maalesef ki ekonomik seviyesi orta ve alt gelir grubuna sahip ailelerin mağduriyetleri kat ve kat artıyor. Bu çocuklar özel ders alamıyorlar, özel ders alan öğrencilere göre daha başarısız olacaklar. Bu konuda çok daha önemli bir olay var ki maalesef öğrenciler şuan merdiven altı diye tabir edilen, sağlıksız ve kimliksiz MEB’e bağlı olmayan yerlerde özel ders adı altında güya öğrenim yapmaklar. Bu ise hem mali açıdan hem de sağlık ve güvenlik açısından tehlike arz etmekte. Bu duruma acilen çare bulunmalı bunların önüne geçilmeli” ifadelerini kullandılar.

‘HES kodu uygulansın’

Gerekli tedbirlerin alınarak eğitime bir an önce başlanması gerektiğini dile getiren Yalçın ve Kavaklı, konuşmalarının devamında şu ifadelere yer verdiler: “Hali hazırda 6-7. sınıf ve 10-11. sınıf öğrencileri mart 2020’den beri okul yüzü görmedi diğer gruplarda 1 ay gibi kısa bir süre haftanın 2 yarım günü sadece okul yüzü gördüler. Maalesef bunun sonucu çok ağır olacak. bir nesil öğrenci heba oluyor. Nasıl ki bir market, bir AVM açık ve insan sirkülâsyonu oluyor, bu tür yerlere göre daha güvenilir olan okulların HES kodu ve diğer önlemler alınarak acilen açılması istiyor ve talep ediyoruz. Öğrencilerin yasaklardan muaf olmaları ve gelecekleri için bir an önce eğitimlerine başlamaları gerekir. Geleceğimizin teminatları olan öğrencilerimizi heba etmeme adına MEB harekete geçerek yüz yüze eğitimi başlatmasını, eğitimciler olarak istiyoruz Her şart ve ortamda milli eğitimin bir paydaşı olarak devletimizin yanında ve hizmetindeyiz. Devletimizin de bu süreçte bizim yanımızda olacağına inancımız tam.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.