1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. ‘Ekonomi iyi yönetilmiyor’
‘Ekonomi iyi yönetilmiyor’

‘Ekonomi iyi yönetilmiyor’

‘Ekonomi iyiyönetilmiyor’

A+A-

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ve Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Kadaruman, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi.

 

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ve il yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam ve il başkan yardımcıları ülkenin ekonomik sorunlarını, Covit-19 pandemesinde Konya’daki artışı, normalleşme süreciyle siyasal gelişmeleri konuştular.

Abdülkadir Karaduman,“Ülkemizde iktidarla ekonomik bağlantıları olanlar yanlışları eleştirmiyor. Ancak iktidarla ekonomik bağlantıları olmayanlar konuşarak, sorunları gündeme taşıyorlar. Bugüne kadar T.C. hükümetlerinin bütün birikimlerini satarak, ülkemizin geleceğini ipotek altına aldılar. Normalleşmeyle birlikte test sayılarını azaltarak, vaka sayılarının düşürdüler. Ekonomik hayatın devamı için normalleşme süreci başlamalıydı.  İktidar normalleşme sürecini başlatmasına rağmen gelişen süreci disipline edemedi. Vaka sayılarının artışı da bunun göstergesidir. Bunun yanında ekonomiye de iyi yönetemediler.  Gelinen noktada halkımızın iktidarın yanlışlarına ve siyasete bakışında bizim açımızdan olumlu değişlerimler var. Bu değişimi hızlandırılması ve iktidarın yanlışlarını yeterince halkımıza anlatılması için hazırlıklarımızı yaparak, eksikliklerimizi gözden geçirmeliyiz. CHP’yi yalnızlaştırmaya çalışıyorlar. Milliyetçilik iktidarı sevmek değil, milleti ve devleti sevmektir. Halkımızı doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilecek yapıya el birliğiyle getirmeliyiz” dedi. 

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam pandemi sürecinde iktidarın çalışmalarının yetersiz olduğunu öne sürdü.

Üretim düştü

Ziyaretten memnun kaldıklarını belirten CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ise, “Ülkemizde ve dünya genelindeki pandemi sürecinde iktidar tarafından alının tedbirler kapsamında SGK primleri ve vergiler ertelendi. Ama normalleşme süreciyle birlikte vatandaşlar şimdi SGK primlerini ve vergilerini nasıl öderiz telaşı içindedir. Ekonominin durumu iyi olmadığı gibi, içler acısıdır. Şehrimizin tarım ve sanayi de üretim potansiyeli oldukça yüksek olmasına rağmen, insanların çoğunluğunun yaşam standartlarının düşük olduğunu görüyoruz. Bu standart düşüklüğü de kabul edilir bir durum değildir. Konyalıların yaşam standartları daha yükseğe çıkartılmalıdır. Konya siyasal anlamda kolay kolay alışkanlıklarını değiştirmiyor.  Yanlışını ve hatasını eleştirse de iktidara yine destek vermeye devam ediyor.  Son günlerde iktidar yanlışlarının üzerine bir yanlış daha ekleyerek, çalışanların kıdem tazminatına göz koydu. Bunun yanında baroları bölmeye çalışıyor.  İşçi ve emekçilerin kıdem tazminatlarına dokunulmaması ve hukukun üstünlüğüne hizmet etmeyecek olan çoklu baro sistemine de karşıyız” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.