1. YAZARLAR

  2. Duran ÇÖLCÜ

  3. Ekonomide Kaybedecek Zaman Yok-2
Duran ÇÖLCÜ

Duran ÇÖLCÜ

GÖZLEM
Yazarın Tüm Yazıları >

Ekonomide Kaybedecek Zaman Yok-2

A+A-

24 Haziran Seçimleri sonrası iş dünyasının beklentilerine yer vermeye devam ediyoruz.

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Seyit Faruk Özselek, ‘İş dünyası önündeki belirsizlik kaldırılmalıdır’ derken, “Yapılan seçimlerin ülkemizdeki ekonomik durumu daha iyi konuma getireceği, hem de iş dünyası ve yatırımcılar açısından daha güzel olacağı düşüncesindeyiz. Ülke ekonomimizin ihtiyacı olan istikrar ortamını sürdürülebilmek ve iş dünyasının önündeki bürokratik engellerin yasalarla kalkacak olmasından dolayı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesi ülkemiz için başarılı bir adım olmuştur. İş dünyamızı rahatsız eden belirsizliklerin biran önce ortadan kalkması ve ekonomik reformu gündemimize alıp daha güçlü bir Türkiye olarak başarılı adımlar atılmasını temenni ediyorum” diyor. Özselek, iş dünyamızı rahatsız eden belirsizliklerin biran önce ortadan kalkmasının yanında, ekonomik reformların gündeme alınmasıyla daha güçlü bir Türkiye kavuşulacağına dikkat çekiyor.

***

KONSİAD Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın da istikrar, demokrasi ve refah beklentisinin kazandığı seçim sonrası hayatın normale dönmesi gerektiğini belirterek, “15 Temmuz hain darbe girişiminden bugüne kadar Türkiye düşmanları dış ve iç saldırılarla ve ekonomik kriz dayatmaları ile halkımızı korkutmaya çalışmıştır. Ülkemizde oluşturulmak istenen gerginlik, dayatma ve kriz ortamı, halkımızın hür iradesi ile 24 Haziran günü yapılan seçimlerle son buldu. Sandıktan çıkan sonuç, halkımızın mevcut iradenin yönetim sistemine onay niteliğindedir. Bundan sonra yapılması gereken ise yeni kurulacak hükümetin kalkınma ve refah seviyesini yükseltme amacıyla yapacağı yeni çalışmalara destek vermektir. Her zamanki gibi iş adamlarını daha çok yatırım ve daha çok üretim yapmaya davet ediyorum” diyor.Aydın, Türkiye’de hayatın normal seyrine dönmesi gerektiğini vurgulayarak,  işadamlarına daha çok yatırım, üretim ve istihdam çağrısında bulunuyor.

Sanırım hepimizin ortak talebi ve beklentisi artık, ekonomide kaybedecek zamanımızın olmayışı anlayışının yerleşmesi ve yapılacak olan reform ve adımların atılmasıdır.Ortak düşüncemizin gerçekleşmesi içinde ülkemizi yönetenlerin biran önce harekete geçmesidir.Ne dersinizsizce de öyle değil mi?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.