1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Emekli Albay MHP'den aday adayı
Emekli Albay MHPden aday adayı

Emekli Albay MHP'den aday adayı

Karatay Askerlik Şubesi Eski Başkanı Emekli Albay Ali Türkmen MHP Adana’dan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Emekli Albay Ali Türkmen, ülkenin içinde bulunduğu devasa sorunların tek çözümünün Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek başına iktidarı ol

A+A-

 

Karatay Askerlik Şubesi Eski Başkanı Emekli Albay Ali Türkmen Adana'dan MHP milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

İLERİ DEMOKRASİ” YALANI! 

Ali Türkmen, 23 yıllık devlet tecrübesi, bilgi ve birikimiyle ülkeye hizmet etmek için MHP’den Adana milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. MHP Adana İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını ilan eden Türkmen, özelde Adana’nın genelde ülkenin işsizlik, yoksulluk yükü altında inim inim inlediğini söyledi. Türkmen, “Bitme noktasına gelen terör son 9 yılda yeniden tırmandı. Yolsuzluklar alabildiğine arttı.‘İleri demokrasi’ yalanıyla ise hukuksuzluk dayatılmaktadır” dedi. 
BASKI, TEHDİT VE SİNDİRME 
Ali Türkmen “Bütün bunlardan daha vahimi ise tehdit ve baskılarla sindirerek, devlet imkânları ile besleyip büyüterek oluşturdukları yandaş basın ve yayın organları aracılığı ile aziz milletimizin ümitsizliğe kapılmalarına, gelecek endişesi ve korku ile yaşamalarına sebebiyet vermeleridir” diye konuştu. 
TEK ÇÖZÜM MHP İKTİDARINDA 
Ülkenin içinde bulunduğu devasa sorunların tek çözümünün MHP’nin tek başına iktidarıyla mümkün olacağını kaydeden Türkmen, “Adana’mız için, ülkemizin onurlu geleceği için bu yola çıktık. Ama bizim için aday adaylığının ya da adaylığın sonucu ne olursa olsun, Yüce Türk Milletinin vereceği büyük destek ile ülkemizi, huzurlu, güvenli, onurlu ve aydınlık bir geleceğe taşıyacağına yürekten inandığım Milliyetçi Hareket’in bir neferi olarak kutlu davamıza hizmete devam edeceğim” şeklinde konuştu. 
Aday adaylığı açıklamasında hazır bulunan MHP Adana İl Başkan Yardımcısı İsmail Arıcı ise Emekli Albay MHP Milletvekili Aday Adayı Ali Türkmen başarılar diledi. 

ALİ TÜRKMEN’İN ÖZGEÇMİŞİ 


Doğum Tarihi : 10 Mart 1965 
Doğum Yeri : Ceyhan / ADANA 
Anne-Baba Adı : Elif-Ökkeş 

Eğitim Durumum 
İlkokul : İmran Köyü İlkokulu CEYHAN - 1976 
Ortaokul : OSMANİYE Merkez Ortaokulu - 1979 
Lise : BURSA Işıklar Askerî Lisesi - 1983 
Fakülte : Kara Harp Okulu – 30 Ağustos 1987 (Personel Teğmen) 

Yüksek Lisans : 1- Selçuk Üni. Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Türkiye’de Büyükşehir Yönetimi ve Gelişimi” adlı tez ile Temmuz 2002. 
Yüksek Lisans : 2- Selçuk Üni. Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında “Girişimcilik ve Girişimcilik Kültürü” adlı proje ile Nisan 2006. 
Doktora : Selçuk Üni.Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı (Tez aşamasındadır.) 

Görev Yerlerim : 
15 Eylül 1987 ile 01 Temmuz 1988 tarihleri arasında Personel Okul Komutanlığındaki (Halıcıoğlu/İstanbul) Personel Subay Temel Kursunu müteakip; 
1. 1988-1991, Erzincan-Tercan Askerlik Şubesi Başkanı, 
2. 1991-1995, Bilecik-Söğüt Askerlik Şubesi Başkanı, 
3. 1995-2000, Kahramanmaraş-Elbistan Askerlik Şubesi Başkanı, 
4. 2000-2001, 6’ncı Piyade Tugay K.lığı (Şırnak-Akçay) Personel Şube Müdürü, 
5. 2001-2003, 3’ncü Komando Tugay K.lığı (Siirt) Personel Şube Müdürü, 
6. 2003-2008, Personel Okulu ve Eğitim Mrk.K.lığı (Konya) Personel Şube Müdürü. 
7. 2008-2010, Konya Karatay Askerlik Şubesi Başkanı, 
2010 yılında atandığım MSB Askeralma Dairesi Müfettişliği görevine katılmadan, 12 Kasım 2010 tarihinde Kıdemli Albay rütbesi ile kendi isteğimle emekli oldu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.