1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. En Büyük Düşman Atatürk-1
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

En Büyük Düşman Atatürk-1

A+A-
Fitne zamanı kimi takip edelim diye sormuşlar alime, alim de şöyle cevap vermiş, düşman okları kimi gösteriyorsa onu! Günümüzde AKP seçmeni Sayın Cumhurbaşkanımızı işaret ederek söylüyor bunu… Ama konu aşağıdaki gibi Atatürk olunca ağız değişiyor hemen, düşman bizi şaşırtmak için yapmıştır böyle bir araştırmayı diye viraja giriyorlar.
*
Fitne zamanı düşman oklarının hedefindeki kişiyi takip etmek elbette mantıklı, ancak düşman da bu mantık ile düşünüyorsa varacağımız yer düşmanın kazdığı kuyular da olabilir pekala. Taktik olarak etkileyici ama stratejiden yoksun bir algı yönetimi, yine de cahil insanlar üzerinde etkili olacak tehlikeli bir yöntem. Aman dikkat.
*
Osmanlı İmparatorluğu parçalandığında, içinden 40 kadar ülke çıktı ve hemen hemen hepsi de emperyalist ülkelere yem oldu. Emperyalistlere ve İslam düşmanlarına göre ne de güzel bir manzara. Bu manzarayı bozan tek ülke Türkiye Cumhuriyeti! Onu hiç kimse sevmedi, sindiremedi. Çünkü nifakçı, çalarak zengin olup hırsızlığı ile övünen, çalmayı kolaylaştırmak için kargaşa, isyan, fitne çıkaran, tarihe yalan söyleten, İslam düşmanısömürgeci ülkelerin boğazlarına takıldı bu yeni devlet ve onların keyiflerini kaçırdı.
*
Sevemezlerdi Türkiye Cumhuriyetini, çünkü kötü örnek oluyordu sömürülen ülkelere. Birçok sömürge ülkesi T.C. ve onun kurucusu olan Atatürk’ü örnek alarak, bağımsızlık için mücadele ederek sömürgecilerin başına iş açıyordu. “Sevmemek yetmez, sevdirmemek de gerekirdi” böyle bir ülkeyi ve önderini. Onu küçük düşürmek, itibarsızlaştırmak, çocukların sevmesini, gençlerin yeni nesillerin takip etmesini engellemek de gerekiyordu.
*
Tarihi bile yanıltan senaryolar, sahte din adamları, sahte alimler, güdümlü siyasetçiler eliyle entrikalar düzmek emperyalist sermaye elindeki medya gücü için kolay bir iştir. Zor olan ise bu oyunların karşısında beynini bulanmaktan koruyup, geçmişine, seni sen yapan değerlerine sırtını dönmeden dimdik durabilmektir. 2 yıl önce gittiğim Hindistan’ı İngiliz sömürgesiolmaktan kurtarıp, bağımsızlığına kavuşturan Mahatma Gandi için şöyleymiş, böyleymiş hatta eşcinselmiş seviyesine düşen dedikoduları çıkaran İngiliz’in T.C. ve Atatürk için de boş oturmayacağı dünden belli değil mi?
*
Atatürk’ü itibarsızlaştırmak, küçültmek için nice yalanlar dolaşıyor kulaktan kulağa, anasına bile dil uzatanlar var. İftiraların peşine düşmeden önce şöyle bir düşünelim: “Ordusunda komutan olduğunuz ülkenin işgal edilmesi ne demektir?” “Başkomutan olan ve aynı zamanda İslam dünyasının halifesi de olan padişahın düşmana teslim olmayı kabul edip, bir İngiliz subayına İstanbul’un anahtarını teslim etmesini nasıl algılamalıyız?” Yetinmeyip, ordusunu terhis eden askerine silahını bırak ve götür İngilize teslim et emri veren sarayı ve yöneticileri hakkında neler düşünmeliyiz?
*
Atatürk’ün düşmanlığı ve Atatürk’e düşmanlık konusuna yarın devam edelim inşallah…
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum