1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Ergenekon Yalanı Çöktü
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ergenekon Yalanı Çöktü

A+A-

Adına "Ergenekon" denilen davada yargılanan sanıkların beraat etmesi ve mahkemenin bir terör örgütü olmadığına hükmetmesi çok önemlidir. Lakin geç gelen adalet adalet değildir. Giden canlar geri gelmediği gibi, boş yere yıllarca cezaevinde geçirilen zamanlar da geri gelmemektedir. Ülkemizde hukuk devleti ve yargı bağımsızlığı anlamında oldukça geri bir durumdayız.

***

İlgili dönemde sadece bu dava değil birçok şehirde birçok siyasi dava açılmış ve yine çok sayıda vatansever insan örgüt üyesi olmak iddiasıyla tutuklanmış ve ceza almıştı. Yine aynı dönemde şehrimizde de başta "Meltem Operasyonu" adı ile birçok siyasi operasyon yapılmış birçok milliyetçi bu operasyonlar kapsamında ceza almıştı. Hazindir ki bu cezalar onandı.

***

Bu nedenle ülkemizde Fetullahçı Terör Örgütü yöneticileri tarafından düzenlenen tüm siyasi operasyonlar, açılan tüm siyasi davalar tekrar elden geçirilmeli ve sırf bu örgüte mensup olmadığı için ceza alan, tutuklanan, yargılanan, işinden mesleğinden olan kim varsa iade-i itibar yapılmalıdır.

***

İktidar partisinin de devletin yargı, emniyet, askeriye gibi hayati kurumlarını adı ve görüşü ne olursa olsun bir gruba, bir cemaate terk etmemesi, devletin her işinde hakkaniyetin gözetilmesi gerekliliği açıkça görülmüştür.

***

Bu davada yargılanırken yaşamını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Haksız yere yıllarca cezaevinde kalanlara da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Allah hiç kimseyi haksız yere bir saniye bile özgürlüğünden mahrum etmesin. Devleti idare edenleri de hak ve adaletten ayırmasın.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.