1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Erken Seçim Çağrısı
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Erken Seçim Çağrısı

A+A-

Gündem bir anda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin seçim çağrısı ile değişti. Özellikle vurguladığı günde bence etrafımızı saran Türk düşmanlarına bir mesaj vardı. 26 Ağustos 2018’de seçim yapılmasını isteyen Devlet Bahçeli. 26 ağustos 1071’de yapılan ve Türklerin Anadolu’yu tapuladıklarının belgesi haline gelen Malazgirt savaşının gününde güçlü bir mesaj mı vermişti?

***

Orta Doğu’da Suriye üzerinden yeniden hortlatılan Rusya ve Amerika çatışmasının arifesinde bence bu çağrı bilinçli yapılmış bir çağrı idi. Biliyoruz devletlerin dostu değil çıkarları olur. Daha düne kadar bize paramızla bile vermedikleri silahları eskiden olduğu gibi savaş ganimeti şeklinde ele geçiren bir orduya sahibiz. Ordumuz karasal savaşta dünyadaki en iyi ordulardan. İsrail ısrarla bizi Amerika cephesinde görmek isterken bizde daha önceden 1. Dünya Savaşında yaptığımız hataya yeniden Türk devleti olarak düşmek istemiyoruz. Bizim tek önceliğimiz sınırlarımızın güvenliği ve dünya barışıdır. Savaşlarla bir yere gelemediğimiz aşikârdır. Fakat savaş kapımıza geldiğinde milletçe gerekeni yaptık yaparız.

Amerika’nın, İngiltere’nin ve Fransa’nın ortaklığında Suriye’ye hava operasyonu 3. dünya savaşının ilk mermisi idi. Sınırlarımızda cereyan edecek olan savaş artık başladı. Ve bu sebeple Devlet Bahçeli’nin söylediği bu şartlarda beklemenin gereğinin olmadığı ve uyum sürecini sağlayarak milli ve bütünü kucaklayan bir hükümetle gelecek olan savaşa siyaset olarak hazır olunmalıdır. Ekonomimize yapılan saldırılar ülkemiz içinde ki klikleri harekete geçirmiş ve siyasi bir olumsuzluk havası yaratılmaya çalışılmıştır. Kasım ayına kadar beklemek ülke yönetimini ve ekonomisini sıkıntıya sokacaktır.  Bunu okuyan Devlet Bahçeli güzel bir manevrayla bunu Meclis toplantısında dile getirmiştir. Ben bunu destekliyorum. Halen içimizdeki cumhuriyet ve devlet düşmanlarını temizleyebilmiş değiliz. Siyasi bir krize girmeden seçimi bir an önce yapıp yeni hükümetle bu işleri hızlıca halledip sınırlarımızda gerçekleşecek olan savaşa hazırlıklarımızı hem millet hem de devlet olarak tamamlamalıyız. Aksi durumda ülkemiz üzerine yapılan planlarda durumumuz çok vahim olacaktır.

***

Dünyadaki bütün savaşların sebebi enerjidir. Ve dünyadaki yeni enerji madeni olan toryum sadece bizim topraklarımızdadır. Bunu halkımız bilmese de yöneticilerimiz durumun gayet farkındalar dır. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit edilme sebeplerinden de biridir toryum araştırmaları. 

Şimdi biraz toryumdan bahsedelim. 1 gigavatlık enerji için 3,5 milyon ton kömür veya 200 ton uranyum gerekiyor. Aslında 1 ton toryumdan da bu enerji elde edilebilir. Türkiye topraklarındaki toryumun değerinin 120 trilyon dolar olabileceğinin tahmin edildiğini söyleniyor. Isparta'da bulunan Çanaklı Madeni'nde kolay işlenebilen torit minerali şeklinde 20 bin ton rezerv var ve sadece bu rezerv 100 yıl boyunca elektrik enerjimizi karşılayabilir. 

Daha fazla teknik bilgiyle yazımın yönünü değiştirmek istemiyorum. Dileyen okuyum araştırıp ne demek istediğimi anlayabilir. Dünyada gerçekleşmiş bütün savaşların ardında ‘enerji’ kavramının olduğunu anlayın yeter. 3. dünya savaşının bana göre sebebi de toryum madeni olacaktır. Dünya silah ve enerji devlerinin hepsinin gözü bu topraklardadır.

Rahmetli Erbakan’ın bir sözü aklıma geldi size de yazayım: “Bir gün savaş Suriye’ye sıçrarsa bilin ki hedef Türkiye’dir” demişti. Bence de haklı bir an önce seçimleri yaparak siyaseti öyle ya da böyle rahatlatmalıyız. En kötü yönetim siyasi krizden iyidir diyorum.

Saygılarımla.   

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.