1. YAZARLAR

  2. Ahmet Kubilay Ekiz

  3. Ey Evlat Arkana Bakma
Ahmet Kubilay Ekiz

Ahmet Kubilay Ekiz

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ey Evlat Arkana Bakma

A+A-

Vatanıyla dertlenen insan rahat uyku uyuyamaz ya, hele de o vatan bu vatan olduğunda dilden dua, zihinden karmaşa gitmiyor. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var, hep oldu, hep olacak… Bu vatanda zalim, hain bitmeyecek. Ömer Halisdemir, Fethi Sekin ve nice vatan evladı da bu mücadeleyi sürdürmeye devam edecek. Milli insanlarla, gayrı milli insanların ülkede verdikleri mücadele; aslanla, sırtlanın mücadelesine benziyor. Sırtlanlar, aslanların emeğini çalar. Kalabalık olurlarsa emeğini yedikleri aslanları öldürürler. Ama aslanlar ipi ele aldı mı, kaçacak delik ararlar. Asakir-i Mansure-i Muhammediye (Muhammed’in kahraman ordusu demek, yeniçeri ocağının azıtıp yıkılmasından sonra Osmanlı ordusuna verilen isim) bir diğer değişle Türk Silahlı Kuvvetleri yıllardır bu sırtlanların kontrolündeydi. Aslında ordunun gayrı milliliği FETÖ öncesine dayanıyor. Askeri helikopterlerle pikniklere gitmeler, kuaförlere gitmeler, çeşitli balolar düzenleyip, alkol tüketmeyenlere mobbing yapmak suretiyle ordudan uzaklaştırmalar… Allah’tan korkan komutanlar çıkmasın diye çok uğraştılar. İmam-hatiplerin önünü kestiler. Çok güzel bir düzen kurmuştu bu subaylar… Kendine özel mahkeme, hastane, restoran, otel devletin askeriyesi değil askeriyenin devleti vardı. İşte böyle bir ortam içerisinde ne aslan yetişebiliyor ne de sırtlanlara siyasiler tarafından söz geçirilebiliyordu.

***

Bir irtica lafı bu ülkeye yüz yıl kaybettirdi. Necmettin Erbakan Hoca’nın başına gelenler en güzel örneği… AK Parti hükümeti sayesinde her ne kadar ülkenin her alanında bu statükocu, monşer zihniyet yıkıldıysa da maalesef ordunun içerisinde fikir olarak yaşatılmaya devam edildi ve ediliyor. Daha düne kadar irtica üzerine brifingler düzenleyen, kimin evinde seccade var, kimin eşi kapalı didik didik araştıran statükocular, konu FETÖ’yle mücadele olduğunda seslerini çıkarmıyorlar, idari ve hiyerarşik olarak bağlı olduğu hükümete gereken desteği vermiyorlar. Bakın bu orduda aslanlar var. Önceden hep sinmiş, hareket edememiş, eziyet görmüş milli komutanlarımız bugün ordu içerisinde söz sahibi oldu ve olmaya devam ediyor. İşte bu milli komutanlarımız ile ilgili İstanbul Milletvekili Sayın Metin Külünk’ün Diriliş Postasında kaleme aldığı ‘’Canfeda Olmak veya Terfi Beklemek’’ yazısının altına imza atıyorum ve birkaç söz de ben eklemek istiyorum... Orada bahsettiği ‘gök vatanın modern sunguru’ Hava Pilot Albay Mete Kuş çok değerli bir büyüğüm aynı zamanda… Harp okulu zamanından beri FETÖ’cülere kan kusturuyor. Darbecilerin yuva yaptığı 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda verdiği mücadele bugün herkes tarafından biliniyor. Kendisi aynı zamanda Cumhurbaşkanımızın göklerdeki muhafızı…

***

O diğer yüzlerce subay gibi emeklilik hesabı yapmıyor, inisiyatif alıyor ve ülkesi adına arkasına bakmadan yürüyor. FETÖ’cüler ve statükocular yıllardır onu yıldırmaya ve ortadan kaldırmaya çalışıyor. Sosyal medyada bile birçok fake hesaptan şahsına hatta ailesine kadar saldırıldı Mete ağabeyin. Aslında halk onu tanıyor. Belki ismini bilmiyor ama bir çok kez insanların Mete ağabeyden bahsedip onun için ‘Konya’ya Milli Harekât Komutanı gelmiş’, ‘FETÖ’cüler çalmasın diye uçakları geceleri kilitleyen bir yiğit varmış’ denildiğine bizzat şahidim. Biz muhafazakâr asker aileleri olarak hep vatanımız için ayakta durduk. Çok çektik… Diyorum ya irtica diyerek bizlerin yani Anadolu evlatlarının üstüne gelen insanlar, FETÖ’cülerin üstüne gitmedi. Biz bugün milli komutanlarımıza güveniyoruz, gurur duyuyoruz. Devletine, milletine sadık, haine, düşmana korku salan bu komutanlarımızın Allah sayılarını arttırsın. Yapmayın ey büyüklerim; oturdukları yerden kime nasıl gözükürse terfi alacağını hesaplayan adamları bir yerlere getirmeyin. Allah için, vatanı için çalışan; kendisini koltuğunda değil sahada gösteren yiğitlere yol açın. Bırakın aslan kükresin ki zalimin, hainin yüreğine korku salsın. Ey ülkemin ordusunda, yargısında, bürokrasisinde mücadele eden ‘evlat’ları Allah’ın yolundan ayrılmayın. Bizler bayrağı sizden alana kadar arkanıza bakmayın. Arkanızda biz varız. Bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ demişti. Bugün yaşasaydı muhtemelen, yurtta hainle, cihanda zalimle harp! derdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.