Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Faiz Sistemi

A+A-

Bizim bu reklamcılar ne kadar uyanık. Artistlere önce Padişah rolü oynat, sonra sen bu padişah rolüyle, milletin gözünde yer etmiş bu kişileri, sadece kıyafet değiştirerek banka faiz reklamında oynat.

Bu dünyanın öbür dünyası da var..

Alın size yeni normal.

***

Şimdi bir insan böyle konuşuyor diye bizim toplum hemen gerici molla vs. ilan eder adamı, hayır hiçte öyle değilim. Aksine modern bir kişilik olduğumu düşünüyor ve bu yönde geri bildirimler alıyorum. Ben faize emeksiz kazanç sistemine tamamıyla karşıyım. Her türlü emek sömürüsünün tam anlamıyla karşısındayım. Gerçek manada karşılığı olmayan bir kağıt parçasının algoritmik hale getirilmiş versiyonu ile sadece sayılar ile oynayarak size tanındığını zannettiğiniz imkanlar ile aslında kandırılıp sömürülüyorsunuz. Sadece sayılar ve o sayılar üzerinden sömürülen emeğiniz. Düşünebiliyor musunuz bir ev alacaksınız para elinize hiç değmeden, evi aldığınız şahsın algoritmik hesabına aktarılıyor, o da hiç elini değmeden, banka borcuna, demir borcuna, çimento vs. borcuna, arada el değiştiren tek mataryel satın aldığınız ev. başka gözle görünür bir nesne yok. Adamlar sistemi kurmuş, bu gün bu sistem ortadan kaldırılsa altında kimler kimler kalır bir düşünün. Bunu ben değil bütün bu işten anlayan ekonomistler anlatıyor, bu sistemin kaynağı yok ve dünya her an yeni bir devalüasyon krizi ile karşı karşıya kalabilir.

***

Emeğiniz sömürülmesin. Ben buradan bütün firmalara sesleniyorum, bu faiz sisteminin araçları olan bankaları devreden çıkararak vatandaşa kendiniz satın ürünlerinizi.

Faizin reklamını yapan sistem, çarkınıza çomak er ya da geç girecek.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.