1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Faruk Çöklü'ye yeni görev
Faruk Çöklüye yeni görev

Faruk Çöklü'ye yeni görev

Konya’da faaliyet gösteren Ziraat Odalarının başkanları, Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü’yü Konya İli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığına seçti.

A+A-

 

Türkiye’nin en önemli tarım kenti olan tahıl ambarı Konya’da çiftçiyi temsil edecek isim belirlendi. Konya’daki Ziraat Odaları’nın Koordinasyon Kurulu Başkanlığına Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü seçildi. 

Konya İli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Paşapark Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya merkez ve taşra ilçelerinin ziraat odası başkanları katıldı. Çiftçilerin sorunlarının konuşulduğu ve 2010-2011 yılı ekim ve hasat döneminin değerlendirildiği toplantıda Koordinasyon Kurulu Başkanlığına Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü ile Karatay Ziraat Odası Başkanı Lütfi Topbaş aday oldu. 22 ziraat odası başkanının oy kullandığı seçimde Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Faruk Çöklü, 18 oy alarak Konya İli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığına seçildi. Karatay Ziraat Odası Başkanı Lütfi Topbaş ise 4 oy aldı. 

Konya’da 26 ziraat odasının bulunduğunu ve bundan böyle bütün odaların tek ses tek yürek halinde hareket edeceğini belirten Çöklü, oluşacak sinerjiyle çiftçilerin taleplerinin daha gür bir sesle dile getirileceğini kaydetti. Türk tarımı için Ziraat Odalarının öneminin çok büyük olduğunu ifade eden Başkan Çöklü, her platformda birlikte hareket edeceklerini, Konya çiftçisine layık hizmetlerin üretilmesi noktasında gereken çalışmaları yapacaklarını aktardı. 

Tarımsal üretim denilince akla gelen ilk bölgenin binlerce yıllık geçmişiyle Konya Ovası olduğunu kaydeden Çöklü, şehrin Anadolu’da tarımsal faaliyetleri yönlendiren ve politikaları etkileyen bir konumda olduğuna dikkat çekti. Çöklü, dünyada yaşanan açlık ve yoksulluk tehlikesine de değinerek, en temel gıda maddesi olan ekmeğin sofraya gelmesinde Konyalı üreticilerin ortaya koyduğu performansın öneminin büyük olduğunu belirtti. Faruk Çöklü, “Konya çiftçisi yaşadığı bütün olumsuzluklara rağmen üretimden vazgeçmemiş, ülke ekonomisine katkısını sürdürmüştür. Sadece buğdayda değil, birçok üretim kaleminde Konyalı çiftçilerin cefakâr çalışmaları ülkemizin bugünü ve geleceği için çok önemlidir. 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen ülkemizde çiftçilerin sorunlarının biran önce çözülmesi gerekmektedir. Ziraat Odası başkanlarımızın verdiği destekle koordinasyon kurulu olarak sorunların çözümü noktasında elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” dedi.
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.