1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. FETÖ’cüler Son Sürat
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ’cüler Son Sürat

A+A-

Rahmetli annem ‘Bir musibet bin nasihatten iyidir’ derdi, benim hayat felsefem olmuştur hep. Ne yazık ki, başıma bir şeyler gelmeden hiç kafam dank etmedi. Öyle ya da böyle kararlarını kendimin verdiği yaşamımın bedelini ödedim, ödüyorum.  Lakin hiçbir şekilde ne devletin milletin bölünmez bütünlüğüne zarar verecek ne bir girişimim nede girişimde bulunanlara desteğim olmuştur. Hz. Ali’nin ‘Sana ihanet edeni affet ama devlete ihanet edeni affetme’ sözü hep aklımın bir köşesinde olmuştur. Ve yine Hz. Ali’nin ‘Zulüm kılıcını çeken yine aynı kılıçla öldürülür’ sözü de sanki günümüze ışık tutuyor gibi değil mi?

***

Ülke olarak çok vahim bir olay atlattık. 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsa idi başımıza gelecekleri tahmin bile edemiyorum. Milletimizin devlete verdiği destek ve askerimizin içindeki kahraman paşalarımızın kısa sürede hainleri derdest etmesi ile bu vahim olaydan kurtulduk. Bu kalkışmada öyle ya da böyle bağı olanlarda, cezalarını buldu. Devletin aldığı önlemlerle kimisi yargılanıyor kimisi de işten atıldı, diplomaları yok hükmüne getirildi. İnsani bir vicdanla birçoğuna acırken aslında yanlış yaptığımı fark ettim. Şöyle açıklayayım daha net anlaşılsın. Hepimizin etrafında illaki bu vahim olaydan dolayı işten atılan, tutuklanan hala yargı sürecinde olan arkadaşları vardır. Benim de var.  Zaman zaman feryatlarıyla karşılaştığım olmuştur. Bu arkadaşlardan şu an hiçbir iş yapamayan muhtaç yaşayanları da görmüşlüğüm oldu. Gerçek manada pişman olanlarına bir diyeceğim yok. Uzun süredir yaptığım gözlemlerde pişman olanlarını da çok az gördüm maalesef. Hemen hemen hepsinde gizli bir devlet ve Atatürk düşmanlığı hala mevcut. Zamanında devlet kuruluşlarında iken kendini göstermeyen sinsi sinsi milleti fişleyenler şimdilerde alenen ağızlarındaki salyaları boşaltmaktalar. 

***

Bu yazım aynı zamanda bir ihbardır yetkililere lütfen dikkate alın. Genel manada hepsi genel bir af beklemekteler. Hatta şöyle ki ‘Bize hüküm giydirip hükümlü olarak serbest bırakacaklar yeniden işlerimize geri döneceğiz’ demekteler. Ve hala bu şahısların abileri devletin ve siyasi oluşumların içindeler. Eskisinden en az 10 kat daha fazla kenetlenmiş durumdalar. Yine gizli görüşmelerine mesajlaşmalarına bir takım sosyal medya ve internet oyun ağları üzerinden devam edip buluşmaktalar ve buluştukları ortama gelmeden araçlarını park etmekte ve her türlü iletişim araçlarını arabalarında bırakmaktadırlar. Takip edildiklerini düşünüp bu tedbirleri aldıklarını düşünüyorum. 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olma sebeplerini de askerin vatandaşa sıkmamasından bilip buyuz etmekteler. Bu insanlar böyle kenetlenmişken ikinci bir darbe girişiminin olması kaçınılmaz gibi geliyor. Hele bir de ağızlarındaki af gerçekleşirse işte o zaman bittik.

***

Son zamanlarda tanıtıcıları Türkiye’nin her yerinde cirit atan ismini hemen hemen hepinizin bildiği bir networking ağı üzerinde çok hızlı ticarete girmiş durumdalar; öyle ki bu sistemler zaten piramit şeklinde sürekli en üst deki kurucunun kazandığı pazarlama ağlarıdır. Ve ağın bütün illerdeki kurucuları ve piramidin üst kısmında bulunan kazananların tamamı öyle yada böyle FETÖ’den dolayı işten atılmış yargılanmış asker öğretmen bürokrat kişilerdir.Bu adamların yetiştirdiği çocuklarda böyle olmayacak mı? Hepsi vatan millet devlet düşmanı olarak yetişmekteler. İlk Başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ünkapattığı yabancı menşeiliokullar bu darbeci hainler eliyle açılmıştır. Bu okulların tamamına ve bu darbe girişimcisi hainlerin tamamına çok acil önlemler alınmalıdır. Gerekirse vatandaşlıktan çıkarıp sınır dışı edilmelidirler. Şu anki süreçte gözlemlediğim hiçbirinin gözü korkmamıştır. Öyle ki ‘5-6 sene yatarız ne yapalım canımız sağ olsun’ gibi cümlelerle hapis cezasını bile hafife almaktadırlar.

 

***

Şahsi düşüncem ‘bu hainlerle bir pazarlık hali olduğu yönündedir.’ Ya değilse her alanda bu hainlerle savaşan adliye ve güvenlik güçlerinin daha herhangi bir siyasiyedokunmaması manidardır. Birçok siyasi ismin bu hain oluşumla olan dirsek ve gönül bağı bilinmektedir. Özellikle iktidar partisi içinde yuvalanan hain şebekenin bir an önce etkisiz hale getirilip yargılanması kamuoyu vicdanı için şarttır.Aksi takdirde yeniden denenecek olan bir girişim birçok vatandaşımızın kanının dökülmesine ve ülkenin bir iç savaş hali durumuna düşürülmesi kaçınılmazdır. Umarım yanılıyorumdur ve bu hain şebeke için etkili tedbirler alınıyordur.

Saygılarımla…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.