1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. FETÖ’nün Şantaj Yaptığı Kimler Var
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ’nün Şantaj Yaptığı Kimler Var

A+A-

Henüz Hizmet Hareketinin, terör örgütü olarak bilinmediği yaklaşık 8-9 yıl öncesinde yaşanan bir kumpas girişimini dostumuzdan dinlemiştik.Türkiye genelinde bir teşkilatın seçimi yapılacaktır. FETÖ İl İmamı, bu seçimde oy kullanacak bir kişiyi ikna etmenin yolunu aramaktadır. Oy sahibinin yakın bir arkadaşını bulur, biraz samimiyet oluşturduktan sonra isteğini iletir;“Arkadaşın olan filan kişi, Ankara’da yapılacak olan seçimde oy kullanacakmış. Söyle de bizim adayımıza oy versin.”Bu talep karşısında arkadaşımız biraz düşünür ve boş umut vermek istemez;“O arkadaşla samimiyiz ama bu hususta kendi iradesinden başkasına itimat etmeyecektir” der.İmam işin olmayacağını anlayınca, o can alıcı soruyu sorar;“Bu arkadaşın kadın, para, alkol yahut başka zaafları var mı?”

***

FETÖ’nün hangi kirli işlerle gücüne güç kattığını, bize nakledilen bu hadise ile öğrenmiştik.

Karşımızda, gücünü geliştirmek için her yolu mübah sayan bir yapı vardı. Bir oy için bir adama kadın, para, alkol tuzakları kurmayı meşru gören bir yapı!İşin acı yanı, bu tuzağa düşen hiç kimse ortaya çıkıp “bana şu tuzağı kurdular” diyemiyordu.Nasıl desin; işin içinde ar, namus, haya vardı. Ailesi, çoluğu, çocuğu, anası babası, eşi, kardeşi vardı.Kime kiminle ve nasıl tuzaklar kurulduğunu kimse bilmiyordu.Onlarda “kurdukları tuzakların ürünleriyle” diledikleri işleri yaptırıyorlardı.Mesela kiminde soruları alıyorlar, kimine başka başka işleri gördürüyorlardı!Çünkü tuzağa düşen çıkıp “tuzağa düştüm” demek yerine boynuna geçirilen ip sebebiyle kendisinden istenilenleri yapıp durmaktadır.

***

Bize göre, FETÖ temizliği işte bu sebeplerle henüz yüzde 50 seviyesine dahi ulaşmış değildir!Piramidin altından yukarıya doğru bir operasyon örgüsü takip edildiği görülüyor.Bu da “üst noktalarda, önemli pozisyonlarda olan devlet görevlisi FETÖ’cülerin konumlarını koruduğu anlamını taşıyor.Zaten deşifre olan isimler, yaklaşan tehlikeyi görünce soluğu yurt dışında almışlardı. Kimleri de yakalansalar da malum yıllarla serbest kalmayı başarıp sınırı geçebilmişlerdi.Örgütle bağlantısı ortaya konulamayanlarla kripto elemanlar da yurt dışından kendilerine iletilen emirleri yerine getirmeye devam edebiliyorlar.

***

Yazının başında, kendisine tuzak kurulmak istenen bir şahsı örnek vermiştik.Bunun gibi kimlerin hangi videoları, fotoğrafları, ses kayıtları arşivlenmiştir, kim bilir!İşte örgüt şimdi henüz deşifre olmamış örgüt elemanları sayesinde bürokraside, siyaset alanında, üniversitelerde, yargıda, askeriyede, polis teşkilatında hatta iş dünyasında, kaset mağdurlarını baskı altında tutarak işlerini yürütmeye çalışıyor olmalıdır.Buna dair emareler de yok değil!

***

Bir şekilde FETÖ’yemahkûm olanların, bugünlerde FETÖ’denaldıkları emirleFETÖ’cüolmayan insanları kurban verdikleri ciddi bir iddiadır.Bunun adı düpedüz masumları infaz etmektir.Kendilerini korumak adına insanlara iftira atmaktan geri durmuyorlar. Bunu yaparken hem kadro hâkimiyetini korumayı hedefliyorlar, hem de bir anlamda hesap görüyorlar.Ne yazık ki, kuyruğu FETÖ’nünelinde olanlar sırf kendi ikballeri için bu çirkin işe alet olmayı kabullenmiş görünüyorlar.

***

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçen haftaki grup toplantısındaki şu sözlere dikkat edin;“Teşkilatlar ve belediyeler eğer bizim dava idrakimiz ile hareket etmiyorsa bize zarar veriyorlar. Ve zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum; kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adım atsınlar”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.