1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Gazeteciler Vali Yazıcı İle Okuma Etkinliğine Katıldı
Gazeteciler Vali Yazıcı İle Okuma Etkinliğine Katıldı

Gazeteciler Vali Yazıcı İle Okuma Etkinliğine Katıldı

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı BENGİ Projesi kapsamında basın mensuplarıyla birlikte Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuma etkinliğine...

A+A-

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı BENGİ Projesi kapsamında basın mensuplarıyla birlikte Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuma etkinliğine katıldı. Vali Yazıcı kitapların kağıttan dünyalar olduğuna dikkat çekerek "Bu kağıttan dünyaları keşfetmek lazım"dedi.

Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuma etkinliğine katılan Vali Ersin Yazıcı çocukluk ile öğrencilik yıllarından, günlük hayatı ve Valilik görevine başlangıç dönemine kadar olan bir çok konuda öğrencilere hayatından kesitler aktararak öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri ve koydukları hedefleri üzerine sohbet etti. Vali Yazıcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "BENGİ Projesi kapsamında okuma saatindeyiz. Ben şahsen her hafta iki okulumuzda okuma saatine katılıyorum. Bugün basın mensuplarımız ile buradayız. Geçtiğimiz haftalarda; doktorlarımız, müdürlerimiz, akademisyenlerimiz, iş adamlarımız, mühendislerimiz, asker ve polislerimiz de projemize destek verdiler. Bu projemize tüm kurum ve kuruluşlar destek veriyor. Kitaplar kağıttan dünyalardır. Bu kağıttan dünyaları keşfetmek lazım. Bu kağıttan dünyayı keşfetmek için kitabın kapağını açmak lazım. Burada bulunan gençlerden söz istiyorum. Daha çok kitap okuyalım. BENGİ Projesi çerçevesinde okullarımızda bir hareketlilik yaşandı. Bir sinerji oluştu. İnşallah güzel sonuçlar alacağız." dedi.

Her konuda hedef belirlemelisiniz

Balıkesir'de eğitimin kalitesinin artması için gayret gösterdiklerini vurgulayan Vali Yazıcı, " Bir ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında en büyük faktör eğitimdir. Bu nedenle sürekli olarak okullarımızı ziyaret ediyoruz, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbetler yapıyoruz. Öğrencilerin akademik başarılarının yanında, milli, manevi ve insani değerlere sahip olarak yetişmeleri çok ama çok önemli. Balıkesir'de göreve başladığımda önem verdiğim en öncelikli konu eğitim olmuştur. Bu amaçla Balıkesir'de eğitim seviyesini daha üst noktalara taşımak ve eğitimde fiziki problemleri çözmek adına çok ciddi çalışmalar başlattık ve bu çalışmalarda önemli mesafeler kaydettik. Takım ruhu olmadan, bir okulda huzur, güven ve başarı ortamı oluşturulamaz. Her konuda olduğu gibi eğitim-öğretim konusunda da hedef belirlemelisiniz. Yüreğinizi işin içine koymadan yol alınmıyor. Onun için işinizi sevmezseniz kesinlikle verimli olamazsınız. Amacımız öğrencileri sadece bilgiyle donatmak değil, bir sınava, bir üst sınıfa veya bir üst okula hazırlamak değil, ahlaklı, kişilikli, başarılı ve mutlu bireyler olarak hayata hazırlamaktır.şeklinde konuştu.

Eğitim öncelikli konumuz

BENGİ Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Yazıcı, " BENGİ Projesi'nin öne çıkan yönü eğitime mercek tutması ve başta kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin BENGİ Projesi'nin içinde yer alması hususudur. 12 hatta 13 yıl bize teslim edilen bir nesil var elimizde, elbette ailenin öğrencilere verdiği eğitim önemlidir fakat öğretmenlerin öğrenciler üzerinde etkisi de çok büyük olmuştur. Yıllardır değerler eğitimi sadece Din Kültürü öğretmenlerine aitmiş gibi düşünüldü. Oysaki BENGİ Projesi değerler eğitimini tüm başlıklar ve alanlar etrafında görür. Bir esnaftan bahsederken onu diğer insanlardan farkını "Doğru', "Dürüst" gibi kavramlarla ifade ederiz, oysaki bu kavramlar tüm insanlarda zaten olması gereken kavramlardır. İşte bu değerler öğrencilere nasıl kazandırılır bunun derdinde olmalıyız. Eğitim ve öğretim, Vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe mutlu oluyorum. Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz. Çocukların kabiliyetlerini tespit ederek aileleri ile işbirliği içinde, öğrencileri iyiye, doğruya, güzele yönlendirmemiz lazım. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır" diye konuştu.

Başarı inanmakla başlar

Başarının tesadüfi olmadığını söyleyen Vali Yazıcı, " Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır. Başarılı olmak için inanmak ve büyük hedefler koymak lazım. Bu başarınız topluma, vatana ve millete başarılı hizmet olarak geri dönecektir. Biz buna inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edin. Bu anlamlı seferberlikte; sefer arkadaşlarımız olan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim yöneticilerimize, proje destekçilerimize ve BENGİ'ye kendi imzasını atan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum" şeklinde sözlerini tamamladı.

Okuma etkinliğinin ardından öğretmenler le bir araya gelen Vali Yazıcı özellikle öğretmenlere okuma alışkanlığının kazandırılması konusunda öğretmnelerle sohbet etti. Okuma etkinliğine Balıkesir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ramazan Demir yönetim kurulu üyeleri, Balıkesir Basın İlan Kurumu Müdürü Tahsin Şahin ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Gazeteciler Vali Yazıcı İle Okuma Etkinliğine Katıldı

Gazeteciler Vali Yazıcı İle Okuma Etkinliğine Katıldı

Gazeteciler Vali Yazıcı İle Okuma Etkinliğine Katıldı

Gazeteciler Vali Yazıcı İle Okuma Etkinliğine Katıldı

Gazeteciler Vali Yazıcı İle Okuma Etkinliğine Katıldı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.