1. YAZARLAR

  2. Duran ÇÖLCÜ

  3. Gelecek Duygumuza Darbe Vurulamaz
Duran ÇÖLCÜ

Duran ÇÖLCÜ

GÖZLEM
Yazarın Tüm Yazıları >

Gelecek Duygumuza Darbe Vurulamaz

A+A-

Başkent Ankara’da 5 ay gibi kısa bir süre içerisinde 3 ayrı terör eyleminin yapılması hüzün verici olduğu kadarda, düşündürücüdür. Ülkemizin birçok ilinde artan ve en son olarak Ankara’da terör saldırısı hepimizde buruk acı yaşatıyor. Bu saldırıda ölenlerimiz ve yaralananlarımız var. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar dilerim. Millet olarak hepimizin başı sağ olsun. Bu acının yaşanmasını insan olan hiç kimse istemezdi. Umarım bu son olur. Birlikteliğimize karşı olan bu saldıralar sona erer.
Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı hep birlikte dimdik durmayı sürdüreceğiz.
Vatandaşlar olarak bizlerin yapması gereken de budur. Teröre ve terör saldırılarına karşı tepkimizi ortaya koymalıyız. Ancak bu tepkimiz ortak olursa ve birlikte olursa amacına ulaşır. Teröre karşı caydırıcı bir güç olur. Teröre karşı ortak duruşun örneklerinden biri olan ve TBMM’sinde grubu bulunan 3 siyasi partinin ortak metin yayınlanması yerinde ve anlamlı bir davranıştır. AK Parti, CHP ve MHP grup başkanvekillerinin imzası bulunan ortak metni, partilerin grup başkanvekilleri kürsüye çıkarak okudu. AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın imzasıyla yayımlanan metinde, "13 Mart'ta Ankara'da doğrudan milletimize yönelmiş vahşi terör saldırısı, bir kez daha milleti ve onun iradesinin temsilcisi olan bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir" denildi.
***
Ortak metnin devamında ise şunlar dile getirildi: "Hayatını kaybeden bu ülkenin evlatları, hepimizin evlatlarıdır ve onların acısı aileleri, yakınları, sevenleri kadar milletimizin ortak acısıdır. Terör saldırılarının arkasında Türk Milleti’nin birliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne yönelik tarihi emeller vardır. Terörün kanlı eylemleriyle yapmaya çalıştığı halkta bezginlik, karamsarlık doğurmak, ortak gelecek duygusuna darbe vurmaktır. Uzun tarih içinde her türlü sorunu ortak dayanışma, kararlılık, cesaretle aşan, kaderini kendi azim ve iradesiyle yazan milletimizin terör karşısında da aynı kararlılıkla davranarak, terörün amacını boşa çıkarttığını görmek bu derin acımız karşısında en önemli teselli kaynağımızdır. Millet iradesinin tecelligahı olan TBMM bu konuda üstüne düşen milli sorumluluğun farkında ve şuurundadır. Milli iradeyi temsil etmekten onur duyan bizler, ortak kaderimize ve geleceğimize duyduğumuz derin inançla teröre karşı sergilenen kararlılığa tercüman olmanın ve müşterek acıyı paylaşmanın her türlü siyasi ve ideolojik aidiyetten daha önemli olduğunu ifade ediyoruz. Karmaşık ve sorunlu bir coğrafyanın parçası olan ülkemizde, barışın ve huzurun tesis edilmesi bakımından herkese ve her kuruma sorumluluk düştüğünü, olaylar karşısında soğukkanlı tavrın, dikkatli dil ve üslubun önemini bu vesileyle vurgulamak isteriz. Milletimizin başı sağ olsun.”
***
Ortak metinde, birlikte yapılacak her davranışın daha anlamlı ve yerinde olacağına dair bizlere bir mesaj veriliyor. Bunun yanında böylesine olaylar karşısında kararlı olmamızın karşısında terörün amacına ulaşamayacağına da dikkat çekiliyor. Yeter ki, her zaman olduğu gibi, birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Daha da güçlendirelim. Gelecek duygumuza hiçbir zaman darbe vurulamadı, emin olun kenetlenmemiz sayesinde bundan sonra darbe vurulamayacaktır. Bu ülkenin insanları olarak bizlere yakışan da kenetlenmektir. Ne dersiniz sizce de öyle değil mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.