1. YAZARLAR

  2. Hakan Karayanız

  3. Gelişime Açık Antrenör Olmak-1
Hakan Karayanız

Hakan Karayanız

Altyapıya Dair
Yazarın Tüm Yazıları >

Gelişime Açık Antrenör Olmak-1

A+A-

Futbolda antrenör olmak demekle iş bitmiyor, Antrenörlük sadece şampiyon olmak yada şampiyonluklar kazandığın anlamına gelmiyor, şampiyon olmanın ve yapmanın da bir yolu vardır.

Antrenör olmak demek

Başka yer ve takımlara gittiklerinde arkalarında yaptıkları iş ile ilgili iz bırakan ve futbola dair ne varsa üreten teknik adamlardır. İyi Antrenörler sürekli arayış içinde olan, futbol düşünen ve fark yaratan/yaratmaya çalışan Antrenörlerdir.

Üretken olmayan fark yaratmayan antrenörler ise aynı yerlerinde kalırlar sadece işlerini yaparlar. Tarih onları hiçbir zaman anlatmaz ,çünkü tarih futbola iz bırakanları anlatır ve yazar. Antrenör olarak iz bırakmak ürettiğin, değiştirdiğin konu ve fark yaratığınla ilgilidir. Günümüz futbolda oyun anlayışı ve dizilişi olarak örnek göstereceğimiz antrenörlerde var onlar sadece iyi olmak için antrenör değiller, örnek antrenör olarak devam ediyorlar ve her daim yaptıklarıyla da anılıyorlar.

Antrenör olmak sadece galibiyetler almak değildir, bir şeyler bulup yeni düşünceler sunmalıdırlar ve Futbola yapacakları ile de bir şeyler katmalıdırlar.

İyi olmak, kaliteli olmak değildir her şey.

Düşünceler kazanmak adına olmalı, strateji geliştirme adına olmalı, yöntem ve teknik adına ilgileniyor olmalıdır. Eğer ki ben bunu yapmasaydım asla olmazdı ve başaramazdım demeli.

Ülke futbolu ve antrenör olarak gelişime yönelik düşünen, futbol dehası olan, bilimsel anlamda ve teoritizm olarak da gelişmiş antrenörleri neden çıkaramıyoruz. Ülke adına da çıkmaması üzüntü verici.

Futbolcu bakışı olarak antrenör olmak

Futbolcular içinde antrenör çok önemli, futbolcu onu yetiştiren bir özelliği olan, antrenörlerle çalışmayı isterler, sistematik olarak futbolcuların özelliğidir. Her antrenörün futbolcu üzerinde kendine özgü sistemi ve sistematik özelliği vardır onu da uygular uygulatırlar.

Devamı gelecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.