Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gelişme mi Bu?

A+A-

Sonunda Erdoğan – Biden görüşmesi gerçekleşti…

*

Herkes gibi ben de tanıdığım Erdoğan’a yakışacak(!) bir çıkış bekliyordum Biden’e karşı.

*

En azından, sözde Ermeni iddialarına kanarak tüm dünya önünde Türk Milleti’ne attığı iftiraya karşı, tüm dünya önünde Biden’e bir düzeltme, kınama, eleştiri, doğruya doğru, yanlışa yanlış deriz ve yanlışı düzeltiriz biz gibi, ne bileyim milletin adamı olduğunu gösterecek şekilde, adamı olduğu milleti savunacak, millete atılan iftirayı reddedecek şekilde bir şeyler demesini beklerdim.

*

Hamdolsun bağırıp, posta koymadı. Şimdi bu davranışı nasıl yorumlamalı? Sayın Erdoğan değişmiş mi? Yoksa gelişmiş mi?

*

Olur ya belki de, “nefesinizi boşuna yormayın Sn Erdoğan, boşuna bağırıp durmayın, çünkü siz ne kadar bağırırsanız bağırın sesiniz ancak ithalatınızı aşan ihracatınız kadar duyulur, sesiniz ancak talebinizi aşan üretiminiz kadar duyulur, sesiniz ancak k. v. borçlarınızı aşan döviz rezervleriniz kadar duyulur…” vs gibi uyarılarımızı mı dikkate aldı ki. Yoook canım daha neler!? Etrafında o kadar danışman varken halkın sesini mi duyacak!

*

Sn. Erdoğan, heeyyt çekmedi bu sefer, mütevazı bir şekilde hamdolsun dedi. Hamdolsun! Allah korusun, "beterin beteri var" demek istedi de biz mi anlamadık yoksa?

*

Neymiş efendim, Sn Erdoğan tarihin siyasete alet edilmesini istemiyormuş. Bu ne hassasiyet? Dinimizi de siyasete alet etmemenizi bekliyor millet aynı hassasiyetle!

*

O kadar konuşma arasında bir sözcüğe mi takılıyorsun? diyenler var. Yapmayın Allah aşkına.

Bırakın şu ikiyüzlülüğü, şu çifte standardı artık… Bırakın, şu “haklı çıkmak için konuşmayı da biraz da hakikati ortaya çıkarmak için konuşmaya çalışın”.

*

Şimdi, ABD Başkanı olarak Biden’in tüm dünyanın kamuoyu önünde, sözde Ermeni iddiaları yönünde Türk milletine attığı iftira ne olacak? Yanlarına kar mı kalacak? Buna bir cevap verin ya da gelin birlikte cevap arayalım.

*

Sn. Erdoğan madem bu kadar uyumlu ve mütevazı olabiliyordu da bu güne kadar onca devletin dostluğunu niçin kaybettik? Bu yanlışların bedelini ödeyen milletimiz, ödediği bedeli “helal ettik artık” deyince sorunlar çözecek mi?

*

Erdoğan – Biden görüşmesinden çıkan sonucu anlamayanlar, bir de döviz kurlarına baksınlar… Bu görüşmede Türkiye’yi temsil Erdoğan başarılı bir sonuç almış olsaydı, Türkiye'nin parası değer kazanmaz mıydı? Elbette kazanırdı. Öyle olmadı… Paramız değer kaybetmeye devam etti.

*

Paranın ne olduğunu bilmeyenlerden, olayları döviz üzerinden anlamaya çalışın demek yanlış gelebilir ama yanlış değil!

*

Sözcükler küçüktür ama büyük anlamlar taşırlar. Bir musibet bin nasihatten hayırlıdır denir ya, belki bu sayede bir daha düşünürler; hamdolsun ne demek, helalleşmek ne demek? Belki bu sefer anlarlar!... Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.