1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ‘Girişimcilik kültürü yayılmalı’
‘Girişimcilik kültürü yayılmalı’

‘Girişimcilik kültürü yayılmalı’

Konya İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı görevine başlayan Serhat Yaya “Girişimcilik kültürünü gençler arasında yayacağız. Girişimcinin sıkıntılarına çözüm bulacağız” dedi

A+A-

İlyas Şen’in haberi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Konya İl Genç Girişimciler Kurulu’nda Başkan Bekir Aydoğan başkanlık görevini Serhat Yaya’ya devretti. Genç Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’deki amacına değinen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Konya İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Serhat Yaya, “Genç girişimciler ilk defa iş hayatına atıldığı dönemlerde bazı sorunlar yaşamaktadır. Biz bu sorunların çözümünde elimizden geleni yapmakla görevliyiz. Genç Girişimciler Kurulu’nun amacı bulundukları illerdeki girişimcilerin eğitim, kapasite geliştirme desteğiyle hayallerindeki fikirleri hayata geçirmelerinde yardımcı olmaktır. Biz Konya olarak genç girişimciliği nitelik ve nicelik olarak geliştirmeye ve girişimcilik kültürünü gençler arasında yaymaya çalışacağız” dedi.

‘Gençler iyi yönlendirilmeli’

Türkiye’nin en büyük potansiyel kaynağının genç nüfus olduğunu belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Konya İl Genç Girişimciler Kurulu Eski Başkanı Bekir Aydoğan, “Bu genç potansiyel yönlendirildiği zaman iyi bir kaynak olabilir. Konferanslarda öğrencilere mezun olduğunuzda ne yapacaksınız diye soruyoruz. Öğrencilerin nerdeyse tamamı devlette çalışmayı düşündüklerini söyledi. Gençlerin ticarete nasıl atılması gerektiğini elimizden geldiği kadarıyla anlattık. Dürüst ve adil tüccarlar yetiştirmeye çalıştık” diye konuştu.

‘Girişimcilik Türkiye’nin temeli’

 

Girişimciliğin Turgut Özal döneminde başladığını vurgulayan Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, “Biz girişimcilik, kurumsallaşma ve markalaşma gibi kavramlara yabancıydık. Girişimciliği rahmetli Özal ile öğrendik. Ülkelerin uzun dönemli büyüme performansını belirleyen temel unsur, girişimci insanların varlığı ve gücüdür”  ifadelerini kullandı. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ise Türkiye’nin ayakta durmasını sağlayan dinamiklerinden birinin girişimcilik olduğunu ifade etti. 

girisimcilik-(1)-(kopyala).jpg

girisimcilik-(2)-(kopyala).jpg

girisimcilik-(3)-(kopyala).jpg

girisimcilik-(4)-(kopyala).jpg

girisimcilik-(5)-(kopyala).20150205103719.jpg

girisimcilik-(6)-(kopyala).jpg

girisimcilik-(7)-(kopyala).jpg

girisimcilik-(8)-(kopyala).jpg

girisimcilik-(9)-(kopyala).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.